Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak sprawy?
PostNapisane: środa, 9 maja 2018, 19:40 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
Witam.
Czy ktoś coś jeszcze działa w "temacie naszego forum"? Czy już wszystko skrywa się na dobre?
Po zmianie prawa to na olx pojawiło się multum piszczałek do sprzedania
i to potężnych sprzętów też. Co oznacza, że sporo wytrawnych zapaleńców dało
sobie spokój.

Dodam od siebie, że u mnie wujek miał nalot bo ktoś pod skarżył, że widział go
z wykrywaczem w lesie. A co lepsze do odwiedzin policji od ostatniego wypadu mineło
mu ponad pół roku.
Wujek głupi nie był i nie miał nic w domu nawet swojego garretta i obeszli się tylko smakiem;)

Szkoda, że tak zamarło wszystko.

Pozdrawiam.

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak sprawy?
PostNapisane: środa, 16 maja 2018, 07:16 
Offline
admin
admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 stycznia 2005, 14:17
Posty: 4281
Lokalizacja: Lublin upon Bystrzyca
sprzęt: home-made
W skrócie: hobby ne umarło, grupy facebookowe przejęły sporo forumowiczów. Ogólnie więcej strachu na pewno i ci co łazili z wykrywką od święta, to pozbywają się sprzętu.

Jeżeli za uratowanie kilku drobiazgów z pola, gdzie rolnik orze, bronuje i sypie chemię można mieć problemy z prawem, to jest mniej ciekawie.

_________________
Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy tuż przed oczyma. A wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie nie wierzą w skarby -Paulo Coelho, Alchemik
https://flattr.com/profile/meghouse
monterro(małpa)wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak sprawy?
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 01:26 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2005, 18:30
Posty: 787
Lokalizacja: Kołobrzeg-Grudziądz
Pozbywają się sprzętu ci co chodzą dla zabawy w niedzielę...pasjonaci zostają. Taka selekcja naturalna. Ja też miałem nalot ja to się mówi, choć to 10 lat temu ale był, bo mnie z wykrywaczką na plaży widzieli to przeca muszę bomby jakiej szukać... takie czasy i trzeba się w nie wkomponować odpowiednio.

_________________
Ja już wracam stamtąd, dokąd wy idziecie,,,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak sprawy?
PostNapisane: niedziela, 20 maja 2018, 06:52 
Offline
porucznik
porucznik

Dołączył(a): czwartek, 17 kwietnia 2014, 21:01
Posty: 487
województwo: mazowieckie
Panowie
Kolekcjonerstwo to w moim przypadku nie tylko chodzenie z patykiem,moja kolekcja rzeczy przeróżnych ciągle się powiększa :D :D
eksponaty pozyskuję na złomowiskach,śmietnikach,pchlich targach oraz od wdzięcznych klientów :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak sprawy?
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2018, 23:31 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2005, 18:30
Posty: 787
Lokalizacja: Kołobrzeg-Grudziądz
W chwili nalotu niebieskich pasjonatów nie pytają czy ze złomu czy sam ukopal. Zabierają wszystko. Koledze zabrali nawet kopiejki i ruble ZSRR. A potem musisz dopiero dowiescr, ze to legalne. Razu pewnego pasjonaci kolru niebieskiego przyslali mnie papierowy list, czyt.wezwanie. otóż pewnego dnia kilka lat wczesniej zakupilem feniga pruskiego 1797 na all. Noi mialem go zwrocic, bo gosc co sprzefdawal zaliczyl niby jakas wpadke, tzn pewnie ktos dopatrzyl sie jakiego wykopka.w tym czaasie to juz zdazylem aam sobie ten rocznik wykopac i dalem gorazy stan z dopiskiem do pana prokuratora jesli mu potrzeba innych rocznikow to mogę dac jesli bede mial podwojne heh. Takie najszli czasy, takie mamy prawo a liczy sie wynik w statystyce.

_________________
Ja już wracam stamtąd, dokąd wy idziecie,,,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak sprawy?
PostNapisane: czwartek, 24 maja 2018, 20:28 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
No nie wiem czy amatorzy sobie odpuszczają jak na olx właśnie w pewnym czasie były hurtem deusy, fishery , czy nowe golden mask. Sprzęt za parę tyś raczej nie kupują amatorzy.
Tym bardziej iż u mnie na wsi się głucho zrobiło, zboża powschodziły, a ja od końca zimy nikogo nie widziałem gdzie co raz mogłem z kimś pogadać jak sobie szperał. Nikt nie dzwoni czy jest jakieś pole przeorane.
To z wujkiem to mnie też trochę cofnęło bo to nie było na gorącym uczynku tylko na zasadzie ktoś gdzieś "kiedyś" widział i pod*******. To tak można szybko załatwić każdego, tym bardziej iż ludziom szkoda z natury, ze to nie oni dostają fanty i jak nie gospodarz który pozwoli połazić to jego sąsiad może nas szybko wkopać, a to już nie cacy. Puty nie było tak zrobione prawo to nie bardzo komu się chciało bo i nie wiedział jak nas uziemić, a teraz to nie trzeba nawet wiedzieć jak wystarczy wspomniec i tak jak kolega wcześniej użył trafnego określenia niebiescy pasjonaci już sami dostają wściku tak jak to było u mojego wuja.

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL