Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 04:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Części Jak-1_3 sygnatury jak rozszyfrować?
PostNapisane: czwartek, 8 października 2015, 18:23 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): piątek, 14 lutego 2014, 22:01
Posty: 1
Forum obserwuję od dawna, ale dopiero teraz przyszło mi grzecznie się przywitać ze wszystkimi Forumowiczami :peace .
A teraz do rzeczy. Mam sporo drobiazgów z samolotu wykopanych w metrowej głębokości leju w lesie.
Na pewno Jakowlew, prawdopodobnie typ 1M lub 3 (zachowane drewniane fragmenty sklejki i listewek skrzydeł/kadłuba). Ewidentnie walnął w glebę (sądząc po sygnaturach na pociskach i łuskach z działka) po roku 43-cim. Następnie został dla formalności obłożony niewypałami i rozkawałkowany, żeby "kamień na kamieniu..."
Na wielu drobnych fragmentach znalazłem podobne stylem sygnatury części i liczę, z pomocą forum odnaleźć drogę do rozszyfrowania tych oznaczeń (fabryka, rok produkcji?). Czy ktoś jest w stanie mnie pokierować? Przeszukiwania googla, nawet z użyciem cyrylicy nic nie dały. Zakład w Saratowie w największej liczbie produkujący Jaki ma numer "292", więc pasuje jedynie "2" na szczycie powtarzających się rąbów, ale mam wątpliwości... Z kolei fabryka w Tbilisi miała numer "31" ,a na sygnaturkach są i trójki... Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Adam z lasu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL