Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sdkfz 251 lub 250 w Sopocie ???
PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2008, 17:45 
Witam wszystkich i chciałbym się z wami podzielić pewną historią która rozwiązanie meczy mnie od wielu lat. Mając 8-12 lat mieszkałem w Sopocie i byłem świadkiem pewnych prac przy oczyszczaniu i porzadkowaniu pewnego stawu. Jak to dziecko interesowało mnie jak robotnicy kopią przy pomocy koparki itp. I właśnie podczas tych prac zauważyłem ze odkryli transporter opancerzony o widocznym kamuflarzu i charakterystycznym krzyżu, wyciągnięty, wykopany z takiego ala torfowiska w dobrym stanie, farba była b.widoczna co przy tylu latach świadczy o dobrej kondycji sprzętu. Nie jestem pewien jaki to model, interesowac się bronia pancerna zaczełem parę lat pózniej ale napewno 251 lub 250 i bez karabinów na górze ( moze zdjęte). Jako ze robiło sie pózno jak to dziecko pobiegłem do domu i nie wiem co się dalej w tym temacie działo.
Teraz na tym miejscu jest stawik ładnie wyczyszczony i obity palikami dookoła o rozmiarach około 100/ 70 metrów. Dwie rzeczy zawsze mnie zastanawiały, dośc kłopotliwe byłoby aby ci robotnicy wyciągneli ten transporter, dookoła las i mocno pod górkę, oczywiście mozliwe ale cięzkie do przeprowadzenia, oraz to ze najłatwiej to by było go tam zakopać ???????, jak równierz brak informacji o takim znalezisku. Jeszcze jedna rzecz to to że dziadek mojego szkolnego kolegi opowiadał że jak był bardzo mały to widział jak tamtędy wycofywały się niemieckie czołgi i potopiły się w bagnach i błotach. Jak wiadomo 251/250 były na gąsielnicach i mogły przypominać dziecku czołg. Czy ktoś z kolegów wie coś na ten temat, moze transporter został wydobyty i oddany na złom, a moze stoi gdzieś w muzeum, sprzedany itp. Jesli jednak nikt nic nie wie to moze warto sprawdzić, w końcu to sensacja. Jestem otwarty na propozycję i nie chodzi mi o jakieś piniadze a o wyjaśnieniu tej sprawy, żeby jednak nie robić niepotrzebnego szumu, chetnie się spotkam z zainteresowanymi ludzmi, zapaleńcami którzy chcieliby pomóc. Dodam ze teraz mam 35 lat.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 8 sierpnia 2010, 21:28 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 8 sierpnia 2010, 21:07
Posty: 2
Witam serdecznie Kolegę :wink:
Czy temat transportera nadal aktualny? Chętnie pomogę wyjaśnić sprawę...
Pozdrawiam :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 sierpnia 2010, 21:19 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
a ja bym polecał kontakt z kolegą Warsem (wars98) z forum... wyciągał nie takie sprzęty...

http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... post&u=763


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 sierpnia 2010, 19:10 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 8 sierpnia 2010, 21:07
Posty: 2
Hetzera z pewnością nie wydrapał :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 września 2010, 15:58 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 maja 2006, 15:17
Posty: 179
Lokalizacja: Warszawa
sprzęt: BAT-M
diver-f napisał(a):
Hetzera z pewnością nie wydrapał :lol:

Nie, Hetzera wyszarpał kto inny. Ale kilka obiektów dzięki mnie ujrzało światło dzienne.
Z tym Sopotem to temat chyba umarł śmiercią naturalną, skoro taka cisza, jak po śmierci organisty. :roll:

_________________
Muzeum Eksploracji
62-081 Przeźmierowo, ul. Składowa 40A
muzeum_eksploracji@wp.pl
-----------------------
Poszukujemy zaginionych, zatopionych i zakopanych zabytków
-----------------------
http://img.userbars.pl/178/35422.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL