Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Holandia gmina gelderland miasto Hardejwijk wspólny wypad.
PostNapisane: poniedziałek, 16 listopada 2015, 11:19 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 18:59
Posty: 3
województwo: ŚLĄSK
:pol Witam wszystkich . Jestem swieżakiem, zakupilem niedawno gerrett at pro. Czy jest może ktoś na forum prowadzący poszukiwania w Holandii. ? Przydal by mi się jakiś stary wyga aby wprowadził mnie w temat. Na chwile obecną, po paru wypadach moje fanty to :
-Kula muszkietowa
-Monetka z 1766 r
-Pare łusek.
W ten weekend zakupiłem mundur holenderski .
Pozdrawiam i zapraszam na wykopki. :pol


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Holandia gmina gelderland miasto Hardejwijk wspólny wyp
PostNapisane: poniedziałek, 16 listopada 2015, 15:57 
Offline
Rotmistrz fortyfikator
Rotmistrz fortyfikator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2012, 12:18
Posty: 2266
Lokalizacja: Galicja
W Holandii trzeba mieć pozwolenie właściciela terenu a o kopaniu w lesie to zapomnij . O ile się nie mylę kopanie w miejscach bitew jest zabronione . Mam takie pytanie : po co Ci ten Holenderski mundur ?

_________________
Projekt 8813
Bunkerites of Poland
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Holandia gmina gelderland miasto Hardejwijk wspólny wyp
PostNapisane: poniedziałek, 16 listopada 2015, 22:20 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 18:59
Posty: 3
województwo: ŚLĄSK
Mundur kupilem po dobrej cenie , poza tym przydaja sie wytrzymałe ciuchy . W Holandii mozna legalnie chodzić z wykrywka i kopa, ć co do miejsc bitew to tak samo jak w polsce . Wystarczy zgoda ustna właściciela. Prawo Holenderskie jest o wiele bardziej przyjazne niż w Polsce . A co znajdziesz należy do Ciebie. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Holandia gmina gelderland miasto Hardejwijk wspólny wyp
PostNapisane: poniedziałek, 16 listopada 2015, 23:10 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2015, 18:59
Posty: 3
województwo: ŚLĄSK
Loslau na innym forum kiedyś napisał:
Cytuj
Lista APV, gmin w których poruszanie się z detektorem metalu ze względu na stanowiska archeologiczne
bądź występowanie materiałów niebezpiecznych pochodzenia wojskowego (pola bitewne IIwś,
zapomniane magazny amunicji itd) jest kategorycznie zabronione;
Alkmaar, Amersfoort, Arnhem, Assen, Baarn, Beek, Bergen NH, Bloemendaal, Borgharen, Bunnik, Breda
Delft, Delfzijl, Elst, Emmeloord, Gennep, Groningen, Gouda, Haarlem, Harderwijk, Heumen, Hoorn, Kerkrade
Leiden, Leidschendam. Lingewaal, Maastricht, Medemblik, Naarden, Nijmegen, Overbetuwe, Overloon
Oldenzaal, Renkum, Rhenen, Soest, Utrecht, Veere, Venlo, Venray, Voorburg, Westland, Wijchen
Woerden, Zalk, Zandvoort, Zoetermeer.

Można natomiast używać detektora w następujących gminach;
Barneveld, Apeldoorn, Ede, Wageningen, Rozendaal, Brummen, Rheden, Bronkhorst
Zevenaar, Westervoort, Duiven, Rijnwaarden, Ubbergen, Doetinchem, Oost Gelre
Winterswijk, Aalten, Oude IJsselstreek, Beuningen, Neder Betuwe, Druten, West Maas & Waal
Groesbeek, Doesburg, Harderwijk, Ermelo.

Trzeba pamiętać, iż właściwie każda z w/w gmin ma osobne przepisy, i gdy zamierzamy się udać na poszukiwania
warto zapoznać się z literą prawa na danym terenie, nawet jeśli gmina nie figuruje na liście zakazanych.
Mandaty i kary również potrafią być dotkliwe, zwłaszcza na liście gmin zakazanych.
No i jak wspomniałem wcześniej - wiele lasów (no i naturalnie pól) jest w rekach prywatnych,
warto więc wcześniej zorientować się do kogo należy teren na jaki chcemy się udać.

Po bardziej szczegółowe info. można wejść na ichnie forum detektorystów, w Holandii praktycznie
wszyscy piszą i mówią po angielsku więc z kontaktem nie powinno być problemu;
http://www.oorlogsvondsten.nl/forum/

W Holandii kopałem głównie za militarką, co jest stosunkowo trudne gdyż właściwie większość II wojennych
pól bitewnych znajduje się na liście gmin zakazanych. Jednym z ciekawszych miejsc na militarkę
to wzgórza w miejscowości Groesbeek, na których to podczas operacji Market Garden
lądowała amerykańska 82nd Airborne Division. Wychodziło nawet sporo artefaktów.
W okolicy również ciekawe muzeum -The National Liberation museum oraz Kanadyjski cmentarz wojskowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL