Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 05:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: IV Dni Twierdzy Poznań - 27-28.08.16
PostNapisane: poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 06:18 
Offline
Rotmistrz fortyfikator
Rotmistrz fortyfikator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2012, 12:18
Posty: 2266
Lokalizacja: Galicja
Zapraszam miłośników fortyfikacji, mieszkańców i turystów na czwartą edycję Dni Twierdzy Poznań, które odbędą się w dniach 27 i 28 sierpnia 2016 roku. Organizatorem imprezy jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wraz z partnerami.
Tegoroczna propozycja będzie jeszcze obszerniejsza niż w roku ubiegłym. Łącznie zaprezentowanych zostanie kilkanaście miejsc, atrakcji i wydarzeń, prezentujących historię poznańskich umocnień i wojskowości od średniowiecza aż po zimną wojnę.



Po raz pierwszy udostepnione zostaną schron przeciwlotniczy z lat 40. w Parku Sołackim i podziemia klasztoru Karmelitów Bosych.

Ponadto będzie można odwiedzić forty III, IVa, Va, VI oraz VII, muzea na Cytadeli, Śluzę Katedralną, Rezerwat Archeologiczny "Genius Loci", Makietę Dawnego Poznania, oraz różnego typu schrony.

Na zwiedzających będą czekały dodatkowe atrakcje, m.in. spacery z przewodnikami, często przebranymi w mundury z epoki, inscenizacje historyczne, warsztaty dla dzieci, wojskowa kuchnia.
zwiedzanie ułatwi specjalna Forteczna Linia Autobusowa :) W czasie IV Dni Twierdzy Poznań Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. uruchomi specjalną linię autobusową nr 101 łączącą wszystkie obiekty biorące udział w tegorocznej edycji imprezy . Rozkład jazdy do wglądu na przystankach :bwp

P.S. Ja się wybieram w niedzielę 28.VIII. więc jakby ktoś był chętny to można się spotkać :piwo

_________________
Projekt 8813
Bunkerites of Poland
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: IV Dni Twierdzy Poznań - 27-28.08.16
PostNapisane: niedziela, 28 sierpnia 2016, 18:23 
Offline
Rotmistrz fortyfikator
Rotmistrz fortyfikator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2012, 12:18
Posty: 2266
Lokalizacja: Galicja
Byłem widziałem ...... . No cóż na początek wielki szacunek dla pasjonatów za opiekę nad fortami . Szególnie dla Ryszarda z fortu III :D a jednak świat jest mały :D :pol Nasza dyskusja trwała dłużej niż zwiedzanie obiektu i zapewne trwała by jeszcze gdyby nie to ,że mnie gonił czas a Rysiek miał grupę do oprowadzenia . Podsumowując faktycznie impreza udana , opieka przewodnicka super ( choć ja z niej osobiście nie skorzystałem , zwiedzałem fort sam co wzbudziło zainteresowanie ochrony na ale jak się dowiedzieli ,że mam pozwolenie zrobili dziwne miny . Jedynym minusem było to iż na niektórych fortach opiekunowie życzyli sobie zapłaty za wejściówkę niby to tylko 5zł ale jeżeli ktoś był trzy osobową rodziną to zwiedzając cztery obiekty trochę grosza wydać musiał .Dni otwarte zawsze mi się kojarzyły z bezpłatnym dostępem do obiektów czy muzeum. :roll: Jeżeli mogę coś podpowiedzieć organizatorom to na przyszłość zróbcie opłatę to dobrowolną " co łaska " . Przy takiej opłacie można zebrać więcej pieniążków na szczytny cel jakim jest ratowanie zabytków architektury obronnej . Duży plus za wydrukowanie i udostępnienie przewodnika po otwartych obiektach twierdzy wraz z krótkim opisem . Mam nadzieję ,że dni otwarte Twierdzy Poznań będą kontynuowane w przyszłych latach ,życzę powodzenia :bravo


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Projekt 8813
Bunkerites of Poland
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL