Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 09:38 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
Witam
Chciałem pokazać to co na mojej głupiej gębie wywołuje zawsze uśmiech . Jako że mam zamiar jechać w teren pobabrać się w błocie wystawię jedno zdjęcie . Później postaram się wstawiać coś jeszcze . Zapraszam wszystkich do chwalenia się swoimi ulubionymi przedmiotami . Prawdopodobnie powstanie do tego specjalny dział i tam sobie będzie można pofolgować . Jeżeli ktoś kopie kulki chętnie pooglądam , ale w jego własnym temacie . W moim możecie krytykować mnie moje rzeczy się nie obrażę ale pokazywać wasze *rzeczy* w waszym temacie . Pamiętam jak kolega WONS kiedyś wstawiał codziennie po kilkanaście rzeczy czyżby się wypalił ? Na pierwszy ogień pójdą piramidy . Oczywiście wszystkie rzeczy za które może się przyczepić konserwator znalazłem w Czechach i tam pozostają . Zresztą panowie policjanci dobrze wiedzą że u mnie nie da rady nic znaleźć :)
I jeszcze jedno zdjęcie z wagomiarem jaki na mojej miejscówce w Czechcach mozna trafić :) Brakuje 25 funtowego granata Łuska od szwaka aby można było sobie wyobrazić wielkość
Pozdrawiam FJVGN
]


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 11:13 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): niedziela, 18 stycznia 2009, 19:04
Posty: 30
o ku......ale kulek :D
coraz bardziej zaczynają mnie kręcić takie klimaty
pewnie coraz rzadziej wychodzą takie kulki bo taka kula przewodność ma dobrą
to jak wykrywacz to coś zobaczy to fajnie śpiewa :D
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 12:33 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
Ciężko trafić ale to nie jest tak jak jak się wydaje . Kulki potrafią leżeć głęboko a większość ludzi chodzi na dyskryminacji w ten sposób pozbawiając się szansy wykopania . Na moim terenie kilka osób kopie i po 10 latach praktyki mają na koncie po 3-10 szt ja w sumie odkąd kopię myślę że pod 1000 szt podszedłem . Mam swoje miejsca gdzie wychodzą ale są praktycznie wszędzie . Wojska Napoleona na moje miasto wystrzeliły ok 50 tys a miasto było oblegane jeszcze przez Austriaków dosyć mocno była też mocna ekipa artylerii która ćwiczyła . To wszystko zależy od tego jak szukasz .
Czasami trzeba jednak dziurę wywalic jak na zdjęciu . Robione telefonem poszukiwacza więc nie ma się co spodziewać super jakości :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 17:06 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
To jeszcze jakaś fotka sprzed minimum 10 lat . To były piękne czasy :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 17:28 
Offline
podpułkownik
podpułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 9 lipca 2009, 13:18
Posty: 839
Lokalizacja: Mazowsze
Ta łuska to chyba nie jest od szwaka, przypuszczam że może to być od WJa 23mm.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 22:09 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 23:20
Posty: 2300
Lokalizacja: Twierdza Przemyśl...
sprzęt: "PROXA 2".
system: ZIEMIA-POWIETRZE-SAPERKA.Px7
województwo: podkarpackie...
Ciekawa kolekcja,i ma pytanie odnośnie pierwszego zjęcia?
Po środku obrazu zdjęcia po ściana widać coś jak oberwaną głowicę pocisku z zapalnikiem,czy to czasami nie Pruski relikt zapalnika i fragmentu pocisku 9cm z płaszczem ołowianym?

_________________
Stary.Cygan.........
" Honor, Ojczyzna, Bóg " ...
https://www.youtube.com/watch?v=jdLPT8mt6VI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: czwartek, 19 stycznia 2012, 00:56 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
Gratuluje oka :)
Co do łuski to ja się na tym nie znam IIWW mnie nie interesuje zbytnio i zawsze myślałem że to łuski od IŁA i myslałem że IŁ miał szwaka na pokaładzie , ale to nie moja działka wiem tyle co mi sie o uszy kiedyś obiło .
Miło spotkać kogoś kto siedzi w takim trudnym i nieznanym temacie .
Oczywiście to Bleimantelgranate , bleihemdgranate , dziadek , ołowiak , a w waszych rejonach chyba szarucha jak dobrze pamiętam .
Za to kolego że wypatrzyłeś takie coś na co nikt uwagi nie zwraca wkleję coś co nie było na forach chyba całego świata :) Ten egzemplarz trafił do pewnego muzeum do którego zresztą muszę się wybrac niebawem ale mam jeszcze . Wstawię tę fotke ponieważ nie byłem w domu od czerwca i nie mam innych , ale kiedyś należał do mnie to tak prawie jak mój :)
200 mm prawie 80 kg przez nie zaprzestano budować fortyfikacje :)
To u dołu pasta do butów mój najważniejszy sprzęt do konserwacji
Obrazek
I jeszcze dwie dziewiątki starszy typ w ołowiu i młodszy już w cienkim płaszczu cynkowo-ołowiowym .Na tym młodszym zachował się jeszcze pasek pomarańczowy oznaczający chyba szrapnel .
Obrazek
Kiedyś jak wreszcie dotrę do bazy obfotografuję z zerwanymi płaszczami , inne kalibry
mam gdzieś nawet formę do 15 cm do oblewania ich ołowiem .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: czwartek, 19 stycznia 2012, 09:25 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
Niby tak ale zdjęcie dosyc znane a jesteś pierwszy który wypatrzył no drugi .

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: piątek, 20 stycznia 2012, 01:13 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
CYGAN napisał(a):
Hejjj.
Widzę że masz ciekawe eksponaty,kule,pociski artylerii z XIX wieku :ok i to chyba nie wszystko jest?
Przydał by się na tym forum jakiś osobny dział dla takich indywidualnych kolekcji jak Twoja!
A znając życie każdy z Nas lubi się pochwalić swoimi osiągnięciami,jedni mniej inni bardziej!
Na pewno to nikomu nie zaszkodzi, nikt z nikogo raczej drwić nie będzie, zmobilizuje to resztę chłopaków,wszystkim w głowach wiedzy przybędzie i co najważniejsze forum kręcić się będzie na większych obrotach!

Właśnie w takim celu pokazuję to co lubię aby zachęcić . Zdaję sobie sprawę z tego że jak ktoś kto kolekcjonuje od niedawna może nie chcieć konfrontacji z moimi rzeczami . Ale z tego miejsca informuję że kopię od 22 lat i ukierunkowałem się jakoś a do takich rzeczy dochodzi się latami . Większość ludzi nie widziała tego na oczy nie mówiąc o rozpoznawaniu , ale na to składa się wiele czynników .
1. Okolica w jakiej się szuka
2. Sposób w jaki się szuka
3. Muszą raz w tygodniu pękać odciski na dłoniach
4. To już na końcu wykrywacz . Nie da rady miec jednego i wszystko wyciągać . Ja mam trzy i w zależności co szukam takiego używam . Często 2 na raz. Do wyszukiwania jednego , do namierzania drugiego .

Więc panowie nie ważne co się innym podoba ważne co wam i pokazujcie a na 100% znajdzie się ktoś kto będzie zachwycony . A i kilka słów krytyki nikogo nie zabiło :)

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: piątek, 20 stycznia 2012, 10:30 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
Wystarczą ze dwa garaże (tajne) Niestety u nas eksponowanie wiecie jak się może skonczyć .
Pokażę wam kilka zdjęć znajomego z Norwegii w jaki sposób zaadoptować stodołę , ale to założe nowy temat ,
U dołu reklama wykrywacza jakim namierzyłem wiele sztuk :)
Tytuł zdjęcia nr 2 Ziemia nabita kulkami jak dobra kasza skwarkami :)
Mój rekord 47 w jednym dołku który później zaprezentuję .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: piątek, 20 stycznia 2012, 14:01 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5457
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Fjordvangen napisał(a):
Witam
Pamiętam jak kolega WONS kiedyś wstawiał codziennie po kilkanaście rzeczy czyżby się wypalił ? ]


Mimo iż wypalenie grozi mi z wielu stron i nie znam dnia ani godziny - narazie jeszcze do niego nie doszło.
Ilość zdjęc jest ograniczona - nie kopiemy już dłuuugo ;) a tylko to, co wpadnie nam z ręce "od chłopa" albo znajomych, tudzież ze złomów - pokazujemy. Jeżeli chodzi o kolekcje nasze - są już wątki z hełmami strażackimi, manierkami, menażkami i porcelaną, klamry, żelazka, nieśmiertelniki, łuski i jeszcze kilka innych, w których bierzemy udział. :D A wiesz jak to jest - to, co najpowszechniej spotykane już mamy, a żadkie znajdki trudniej trafić, hm... oczywiście - dostać ;)

Wracając do Twojego tematu - ładnie się toto prezentuje, nawet bardzo ładnie :bravo Niestety ja jeszcze żadnej takiej nie posiadam, jedynie kilka małych ołowianych... No i pytanko - czy były takie kule z litej stali, bez ładunku wewnątrz?

_________________
Czasem warto zostawić to wszystko,
leżeć na ulicy, wpatrywać się w niebo,
wspominać dni, gdy było się wariatem,
nawet mądrzy ludzie robią czasem coś głupiego...
Pozdrowienia dla Policji :)

http://www.osp-polczyn.nazwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: piątek, 20 stycznia 2012, 18:18 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
WONS napisał(a):
Fjordvangen napisał(a):
Witam
Pamiętam jak kolega WONS kiedyś wstawiał codziennie po kilkanaście rzeczy czyżby się wypalił ? ]


Mimo iż wypalenie grozi mi z wielu stron i nie znam dnia ani godziny - narazie jeszcze do niego nie doszło.
Ilość zdjęc jest ograniczona - nie kopiemy już dłuuugo ;) a tylko to, co wpadnie nam z ręce "od chłopa" albo znajomych, tudzież ze złomów - pokazujemy. Jeżeli chodzi o kolekcje nasze - są już wątki z hełmami strażackimi, manierkami, menażkami i porcelaną, klamry, żelazka, nieśmiertelniki, łuski i jeszcze kilka innych, w których bierzemy udział. :D A wiesz jak to jest - to, co najpowszechniej spotykane już mamy, a żadkie znajdki trudniej trafić, hm... oczywiście - dostać ;)

Wracając do Twojego tematu - ładnie się toto prezentuje, nawet bardzo ładnie :bravo Niestety ja jeszcze żadnej takiej nie posiadam, jedynie kilka małych ołowianych... No i pytanko - czy były takie kule z litej stali, bez ładunku wewnątrz?


Pamiętam wasze śmietniczki z dawnych lat :)
Hełmy oczywiście widziałem i bardzo mi się podobają . Najbardziej lubię kolekcje takie niestandardowe . Nie niemczyzna swastyki tylko coś co mało kto zbiera .
Ja właśnie jestem na etapie rozwijania kolekcji małych armatek z laboratoriów artyleryjskich , ale ciężki temat . Nie będe rozpoczynał nowego tematu z nimi , ale wstawię tutaj . Gdyby ktoś takowe posiadał to ja chętnie :) Niestety zdjęcia aparatem z telefonu a jak sama nazwa mówi to telefon nie aparat.

Co do kul to trochę teorii myśle że każdemu się przyda . A więc jeżeli mówimy o kuli to jest to właśnie pełna żeliwna kula . Na moim terenie trafiają sie waga kilogramowa w przybliżeniu : 1 funtowe ok 0,5 kg , 3 f -1,5 kg , 6 f - 3 kg , 12 f - 6 kg , i moje ulubione 24 f - 12 kg . Te puste w środku z otworami to są granaty artyleryjskie były wypełnione prochem w otwór był wciskany drewniany zapalnik docinany na długość w zależności po jakim czasie miał być rozerwany . Uszy wbrew temu co większość ludzi mówi nie służyły do transportu lecz służyły do zabezpieczenia zapalnika przed wypadnięciem . Kula do lufy była wkładana zapalnikiem w dół który przy wystrzale odpalany był gazami . Wagomiar granatów liczony jest inaczej niż pełnych . Pełne to jest dokładna waga a granaty to waga kul kamiennych tego samego kalibru . Na moim terenie znajduję granaty następujących wagomiarów : 7 f - ok 7 kg , 10 f - 11 kg , 25 f - 26 kg i 50 f - 47 i 57 kg . Podobno były 100 f - 97 kg ale nie widziałem na oczy chociaż sądzę że to były 50 funtowe o grubszych ściankach . Kule są też opisywane jako płonące bomby . Były to zwykłe kule wygrzewane w ognisku po czym strzelali nimi w miasto powodując pożary . Były też kule gliniane z kilkoma otworami wypełnione prawdopodobnie smołą która robiła niezłe pożary chociaz nie wyobrażam sobie strzelania takim czymś z armaty ale może z jakiejś machiny wojennej ( coś dla WONSÓW )
Mam nadzieję że w miarę przejrzyście to opisałem .
Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: sobota, 21 stycznia 2012, 18:58 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
I jeszcze taka formacja ułożona w przypływie fantazji ułańskiej :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 08:35 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 23:20
Posty: 2300
Lokalizacja: Twierdza Przemyśl...
sprzęt: "PROXA 2".
system: ZIEMIA-POWIETRZE-SAPERKA.Px7
województwo: podkarpackie...
Hejjj.
Widze że kolego to nie tylko kule armatnie kopie?
Ta piramidka po lewej to chyba rodem z Carskiej Rosji jest?
Czyżby to lotki kartacza 9cm. 2,2mm.? a u podstawy szrapnelowe z 150ki?

_________________
Stary.Cygan.........
" Honor, Ojczyzna, Bóg " ...
https://www.youtube.com/watch?v=jdLPT8mt6VI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 21:39 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
Większość z nich to muszkietówki . Do carskiej Rosji to ja mam ze 300 km . Raczej każdy kraj używał takich samych kulek nie tylko CR . Prawie wszystkie wyciągnięte z kulochwytu na strzelnicy .
Pozdrawiam

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 22:26 
Offline
porucznik
porucznik

Dołączył(a): środa, 14 września 2011, 11:27
Posty: 489
województwo: dolnoslaskie
Z tego co się orientuje to szukasz w terenie, gdzie ruscy też krążyli.

_________________
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 22:48 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 23:20
Posty: 2300
Lokalizacja: Twierdza Przemyśl...
sprzęt: "PROXA 2".
system: ZIEMIA-POWIETRZE-SAPERKA.Px7
województwo: podkarpackie...
Fjordvangen napisał(a):
Większość z nich to muszkietówki . Do carskiej Rosji to ja mam ze 300 km . Raczej każdy kraj używał takich samych kulek nie tylko CR . Prawie wszystkie wyciągnięte z kulochwytu na strzelnicy .
Pozdrawiam
Tu się kolega myli,w lotkach szrapnelowych było bardzo mało antymonu co gołym okiem widać po białej barwie i odkształceniach lotek.
Lotki w pociskach armii Pruskiej i A=W miały dużą domieszkę antymonu i z tąd ich grafitowa barwa,często też bordowy nalot,ślady mini używanej do korekcji odległości strzału.

_________________
Stary.Cygan.........
" Honor, Ojczyzna, Bóg " ...
https://www.youtube.com/watch?v=jdLPT8mt6VI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 23:18 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
CYGAN napisał(a):
Fjordvangen napisał(a):
Większość z nich to muszkietówki . Do carskiej Rosji to ja mam ze 300 km . Raczej każdy kraj używał takich samych kulek nie tylko CR . Prawie wszystkie wyciągnięte z kulochwytu na strzelnicy .
Pozdrawiam
Tu się kolega myli,w lotkach szrapnelowych było bardzo mało antymonu co gołym okiem widać po białej barwie i odkształceniach lotek.
Lotki w pociskach armii Pruskiej i A=W miały dużą domieszkę antymonu i z tąd ich grafitowa barwa,często też bordowy nalot,ślady mini używanej do korekcji odległości strzału.

Tu się kolega również myli :)
Nie dotyczy szrapneli do dział C69 i reszty numerków poprzedzonych literką C . Zresztą były lane w tych samych kulolejkach i z tego samego materiału co muszkietówki i ołowiane płaszcze . Tak naprawdę ciężko stwierdzić czy szrapnel czy muszkiet chyba że ewidentnie widać odbicie innej kulki bo samo "spłasczenie" może pochodzić od trafienia w cel . W pociskach do C69 lotki były umieszczane w specjalnych dołkach w które były idealnie wpasowane , więc płaskie są tylko z jednej strony jak w ogóle są spłaszczone . Jak będę miał odłamek takiego pocisku to wstawię fotkę jak wyglądał w środku . Szrapnele te nie różniły się z zewnątrz praktycznie niczym od innych pocisków w późniejszym czasie w pociskach z cienkim płaszczem zaczęli stosować zapalniki czasowe i prawdopodobnie znaczone były ( szrapnele ) pomarańczowym paskiem malowanym tuż nad płaszczem . Starszego modelu ( w ołowianym płaszczu ) nie widziałem z takim malowaniem . Niestety nie mam pamięci do cyferek i nie podam wzoru zapalnika .
Pozdrawiam

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 23:54 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
Jak już trochę zeszliśmy z tematu kulek to tak wyglądał zapalnik wz 71 jak dobrze pamiętam a że , jak pisałem wcześniej , numerków nie pamiętam , może być inny . W każdym razie nie jest to pierwszy wzór zapalnika . Ten ma urwany gwint i brak rurki ze ścieżką prochową ( nie chodzi o proch z Kolumbii :) ) W otwór wbijała się iglica i uderzała w spłonkę podobną do spłonek w łuskach .

Co do tego każdego kraju nie będę się sprzeczał , ponieważ moje zainteresowanie tematem artylerii , kończy się na " ołowiakach " Ale szczerze to nigdy nie znalazłem kulki , która nie jest biała a myślę , że kilka ładnych tysięcy ich wyciągnąłem . Wyjątkiem są 22 mm , które to , wszystkie są ciemne . Większość osób unika miejsc ze szrapnelówkami , ja ich szukam celowo . Im większe ich zagęszczenie , tym bliżej do fajnych rzeczy :)

Co do zaproszenia to chętnie kiedyś odwiedzę tamte rejony .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gra w kulki to lubie najbardziej :)
PostNapisane: wtorek, 24 stycznia 2012, 00:06 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2012, 09:46
Posty: 198
A teraz wracamy do kulek .
To co pokażę teraz jest na 80% związane z tematem lecz nie wiem w jaki sposób . Leżało w towarzystwie kilkudziesięciu kul armatnich i niczego innego w promieniu 1 km . Muzeum w Kołobrzegu posiada podobny przedmiot i opisuje go jako pocisk z tajnego działa Szuwałowa . Być może to jest pruski pocisk stosowany do testowania zdobytych dział , lecz nikt tego nie potwierdza , ani też temu nie zaprzecza . Może kiedyś się wyjasni .

Tak wyglądają łapy po konserwacji kul :)
Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
" Nikt nikogo nie trzyma tutaj na siłę " Tak traktuje ojciec dyrektor użytkowników swojego forum - użytkowników , którzy je zbudowali :) .Starzy Indianie na takich ludzi mówią : " Pies gryzący rękę , która go karmi "


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 247 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL