Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 18:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak dezaktywować?
PostNapisane: niedziela, 16 października 2005, 12:44 
Offline
generał broni
generał broni

Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 17:02
Posty: 2277
Bron i inne elementy broni, proszę o dokładną analize tematu :)
słyszałem o jakiś zaspawaniach i innych blokadach ale jak to wyglada w praktyce , dzieki za pomoc!

_________________
http://www.kowalstwo-lublin.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 16 października 2005, 13:35 
Coin Broni nie mozesz sam dezaktywowac broni. musi tego dokonac rusznikarz. jedynie co mozesz zrobic w domu to <<a tu admin skasował opis, gdyż tu nie podajemy opisów majstrowania z amunicją - admin>>

bron z tego co slyszalem dezaktywuje sie poprzez rozciecie lufy, wyjecie iglicy .

pozdrawiam
yas


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 17 października 2005, 02:54 
- wymontowanie wyrzutnika i iglicy
- ścięcie zamka pod kątem 45
- zaspawanie otworu iglicznego
- wbicie w komorę nabojową pręta stalowego i zaspawanie
- wykonanie trzech otworów na lufie o średnicy min. kalibru, co trzy kalibry, mierząc od komory nabojowej
- wykonanie otworu o średnicy min. kalibru w połowie lufy, wbicie i zaspawanie pręta stalowego
Fajnie? :mur
No to dalej: dla każdego egzemplarza broni musi zostać wykonana ekspertyza techniczna i potwierdzenie tejże (kasa, kasa, kasa....)
Wszystkich wymienionych czynności dokonać może wyłącznie Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce. Ale (i to jest najlepsze) na broń przeznaczoną do deaktywacji musisz posiadać pozwolenie!
:ok
Jeżeli nawet kupisz sobie jakieś deko w antykwariacie w normalnym kraju (np.Czechach), to w Polsce będziesz nadal traktowany jak każdy posiadacz nielegalnej broni palnej. "Polskie prawo" nie uznaje bowiem deaktywacji dokonanej za granicą. W świetle tego "prawa" przynosząc zachodnie deko do chłopaków z WITU w Zielonce, aby uzyskać ekspertyzę techniczną, sam sobie zakładasz stryczek na szyję.
:up


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2006, 17:09 
Witam

Mam pytanie!
Czy bębenek od rewolweru jest uznawana jako istota część broni?

.:Pozdrawiam:.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2006, 17:39 
Przykro mi:
Art. 5. 1.
2. Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.

W starej wersji ustawy tego nie było. Ale 14 lutego 2003 weszła w życie nowelizacja i bęben się pojawił.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2006, 20:21 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 16:07
Posty: 844
Lokalizacja: podkarpacie
To na miotacz ognia nie muszę mieć pozwolenia! :haha

_________________
Semper idem
Feeder


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2006, 21:15 
O ile wiem to i Policja może dezaktywować broń, czyli czynić ją niezdatną do użytku. Widziałem kiedyś taką broń (był to sztucer myśliwski). Komora nabojowa zalana została ołowiem, na granicy ołowiu i komory nabojowej (patrząc od tyłu tak jak na denko łuski) nabite zostały jakieś trzy stemple kaleczące tak ołów jak i stal komory nabojowej, lufa została tylko przewiercona 1x, od dołu, tuż za komorą nabojową w kierunku lufy patrząc. Broń ta uznana została więc za nie nadającą się do oddawania strzałów i mogła spokojnie i legalnie wisieć na ścianie jako eksponat, równy obrazowi... :o


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2006, 21:17 
Feeder napisał(a):
To na miotacz ognia nie muszę mieć pozwolenia! :haha



Ale na rakietnicę ratunkową na jachcie chyba trzeba mieć zezwolenie...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2006, 21:21 
Offline
porucznik
porucznik

Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2006, 10:02
Posty: 460
Lokalizacja: Lublin
Pogański to kraj i pogańskie obyczaje powiedzieli by ludzie z innych krańców europy. A my powiemy dziwny to kraj i dziwne przepisy. Wsklepie z bronią kupisz czarnoprochowca ,do niego spłonki, proch i kule bez zezwolenia strzelasz do woli i wszystko jest O.K. ale nie masz prawa posiadać przerdzewiałych części broni. ani amunicji podniesionej z pobojowiska 90-cio czy 70-cio letniego. Bo tylko władza chce mieć monopol na posiadanie broni, myślę że słaba władza i dladego u nas środowisko kolekcjonerskie i osoby szukające zeszły do głębokiego podziemia!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 lutego 2006, 21:59 
rynio_di napisał(a):
dziwny to kraj i dziwne przepisy. Wsklepie z bronią kupisz czarnoprochowca ,do niego spłonki, proch i kule bez zezwolenia strzelasz do woli i wszystko jest O.K.



Nie masz racji! Ten kraj bardziej dziwny jest, niż sądzisz. Możesz mieć broń czarnoprochową, i owszem. Nawet ktoś kiedyś dał mi wypalić z takiego "colta", wrażenie jest mocne. Tylko, że w tym kraju nie wolno posiadać prochu czarnego i nigdzie w Polsce go nie kupisz. Spór z Policją na ten temat trwa, ale Policja stoi na takim właśnie stanowisku. Nie piszę czy dziwne czy prawidłowe, pozostawiam to ocenie właścicieli broni czarnoprochowej...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2006, 11:22 
NOTOS napisał(a):
O ile wiem to i Policja może dezaktywować broń...


Policja nie może zdeatywować broni. Nie ma takich kompetencji, wiedzy, umiejętności, ani wystarczającej inteligencji.
Art. 6a. 1. Broń palna może zostać pozbawiona w sposób trwały cech użytkowych przez uprawnionego przedsiębiorcę, zgodnie ze specyfikacją techniczną określającą szczegółowo sposób pozbawiania cech użytkowych danego rodzaju, typu i modelu broni, zwaną dalej "specyfikacją techniczną", wydaną przez jednostkę uprawnioną i zatwierdzoną przez jednostkę uprawnioną do potwierdzania pozbawienia broni palnej cech użytkowych.

Generalnie Panowie: CZYTAJCIE PRZEPISY! Gdybym wiedział to co wiem teraz na temat ustawy itp, to nie oddałbym wizytującym mój dom milicjantom 90% rzeczy. Milicja z powodu swojego niedouczenia i złej woli, działa bardzo często poza prawem. Ale, aby ich na tym przyłapać, trzeba prawo znać.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2006, 12:23 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 16:07
Posty: 844
Lokalizacja: podkarpacie
To byli jacyś przebierańcy! Milicję przekształcono w policję jeszcze na początku lat 90-tych. Ale mentalność chyba pozostala :shock:

_________________
Semper idem
Feeder


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2006, 15:19 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 27 marca 2005, 18:38
Posty: 6063
Lokalizacja: LUBLIN
system: Ubuntu 10.04
Panowie jak to jest ,rozmawiałem dzisiaj ze znajomym i pokazał mi dośc ciekawie wykonane repliki szabli przez jego wujka ,ponoc ma tego wiecej oraz repliki broni skałkowej .C złowiek zajmuje sie tym amatorsko i robi sobie takie rózne rzeczy ostatnio nawiedziła go policja i chciała mu to wszystko zabrac łacznie z szablami ale nie zrobiła tego bo szable nie były wyostrzone a reszte zostawiła po histerycznym ataku zony tegoz człowieka . Wiec pytam jak to jest czy mozna miec szable legalnie w domu czy nie ??? czy znowu jakis chory przepis i obawa zeby z ta szabla nie poszlajac sie na mecz ligowy :D

_________________
"Śmierć żołnierza jest święta,łamie bowiem nakaz nienawiści .Przyjaciel i wróg już wolni od ran są warci tej samej miłości i chwały "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2006, 16:20 
Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową,

2) broń pneumatyczną,

3) miotacze gazu obezwładniającego,

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:

a) broń białą w postaci:

- ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni,


- kastetów i nunczaków,

- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,

- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

b) broń cięciwową w postaci kusz,

c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.

Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:

1) posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850 lub replikę tej broni,

I wszystko jasne. Bandyci w mundurach, którzy nawiedzili tego człowieka, w normalnym kraju w tej chwili rejestrowaliby się w pośredniaku. Debilizm i skrajna nieznajomość prawa u ludzi, którzy mają tego prawa strzec. Szkoda, że niczego nie zabrali, bo byłaby mozliwość solidnego zaszkodzenia prokuratorzynie, który wydał w tym wypadku nakaz przeszukania.
Chyba nie tak miała ta nasza Polska wyglądać...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 lutego 2006, 21:08 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 27 marca 2005, 18:38
Posty: 6063
Lokalizacja: LUBLIN
system: Ubuntu 10.04
Chłop do tego stopnia się zdenerwował ze rozwiózł kolekcje po rodzinie i mysli powaznie o sprzedazy replik broni czarnoprochowej , a szkoda bo podobno fajnie zrobione tak twierdził ten znajomy bo te dwie szable sam widziałem i widac ze dobra robota.Ech ta nasza cholerna polska rzeczywistość mam nadzieje ze moje wnuki beda miały lepiej , chociaz podobno głupich nie sieja tylko sami sie rodza więc czy sa jakies szanse na zmiany???.pozdro. :?

_________________
"Śmierć żołnierza jest święta,łamie bowiem nakaz nienawiści .Przyjaciel i wróg już wolni od ran są warci tej samej miłości i chwały "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 10 marca 2006, 19:58 
Sprostowanie wypowiedzi od przedmuwców :RENALD i NOTOS

Zgodnie z moją informacją instytut w Zielonce nia ma mozliwości dokonania takiej oceny na każdy egz. broni, więc proszę nie wprowadzać w błąd forumowiczów :!: , co do Policji w żaden sposób nie dokonuje takich rzeczy, jako komórka rządowa musi zwracać się właśnie do innych podmiotów o dokonanie takich czynności technicznie nazywając to: pozbawieniem cech urzytkowych broni ale tą czynność dokonuje bardzo rzadko - chyba że wobec jakiegos dokonywanego postępowania:)

Pozdrawiam tymoteusz


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 marca 2006, 23:44 
tymoteusz napisał(a):
Sprostowanie wypowiedzi od przedmuwców :RENALD i NOTOS
Zgodnie z moją informacją instytut w Zielonce nia ma mozliwości dokonania takiej oceny na każdy egz. broni, więc proszę nie wprowadzać w błąd forumowiczów :!: ...


"Specyfikacje techniczne, określające szczegółowy sposób pozbawiania cech użytkowych danego modelu broni mogą wydawać: podmioty posiadające uprawnienia do wytwarzania broni palnej (w odniesieniu do tych rodzajów broni palnej, które wytwarzają): Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce oraz Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu."
...napisał Leszek Sokołowski w obszernym artykule "Broń palna pozbawiona cech użytkowych" zamieszczonym w numerze 33 ze stycznia 2006 roku miesięcznika "Strzał".
Ale wyglada na to, że od stycznia chłopcy z Zielonki dali sobie spokój z tym rodzajem działalności. Z ich strony WWW zniknął nawet wniosek o pozbawienie broni cech użytkowych. Jeżeli tak, to państwo uniemożliwiło ostatecznie kolekcjonowanie broni zgodnie z prawem. Albo inaczej: uniemożliwilo stosowanie się do przepisow prawa. Ciekawe państwo...
Muszę sprawę zbadać, bo to się nie mieści w glowie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 16 marca 2006, 17:28 
Do wypowiedzi "Renald-a". Jedno chyba wzbudza kontrowersję - najbardziej dla takicj instytucji i przyprawia ich o mdłości zapis.: Art. 6a. 1 w którym to jest użyte : "specyfikacją techniczną" - patrząc pod względem technicznym dokonanie tego czegoś do momentu ZATWIERDZENIA....ho ho ho........z tego co wiem nie jest to proste na napewno czasowe......bo nie jeden człek z dobrą klepką mechanika powie: a na ten sposób pozbycia cech uzytkowych ja zrobię tak i wróci to do formy( mozliwości oddania strzału)

P.S. Wniosek: w kółko to samo:)
Pozdrawiam tymoteusz


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 175 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL