Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest środa, 1 maja 2024, 23:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mój Jabel
PostNapisane: sobota, 20 września 2014, 19:48 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): piątek, 19 września 2014, 10:44
Posty: 12
Dzięki za pomoc w odpaleniu mojego jabla, jakbym miał okazje chętnie bym piwo postawił ;) Teraz biorę się za wygląd mojej wykrywki i ruszam w teren ;) Zimą pewnie dojdą modernizacje, więc pewnie ponownie się odezwę. Raz jeszcze wielkie dzięki ;) No chyba , że możesz polecić jakiś prosty w budowie pinpointer.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój Jabel
PostNapisane: sobota, 20 września 2014, 19:57 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
Kiedyś wykonałem taki układ. Nawet jakoś działa, mankament to duży czas bramkowania. Wykonałem też ten układ:
Obrazek
Pracuje całkiem przyzwoicie. Układ powinien pracować normalnie na współczesnych tranzystorach np. BC550 i BC557. Jako diodę zenera można dać dowolną małej mocy 6,8V. D2 i D3 to obecnie "zwykłe" 1N4148. Oczywiście cewki na pręcie ferrytowym muszą być na osobnych papierowych rurkach, tak by dało się dobrać sprzężenie (cewki powinny dać się przesuwać). Nie trzeba chyba przypominać, że to generator Meissner'a. Trzeba zatem zastosować ten sam kierunek nawinięcia i zamienić końce jednej z cewek, by uzyskać wzbudzenie układu. Na schemacie bardzo obrazowo pokazano sposób nawinięcia cewek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój Jabel
PostNapisane: sobota, 20 września 2014, 20:09 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): piątek, 19 września 2014, 10:44
Posty: 12
Raczej to za wysokie progi na moje nogi. Ale raz jeszcze dzięki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój Jabel
PostNapisane: sobota, 20 września 2014, 20:14 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
tytus1 napisał(a):
Raczej to za wysokie progi na moje nogi. Ale raz jeszcze dzięki za pomoc.

Ten z trzema tranzystorami, jest bardzo łatwy w wykonaniu. Faktem jest, że wiele osób ma z tym układem problem, ale to z ich winy. Mają problem z podłączeniem cewek. Nie widzę problemu by to polutować na kawałku płytki uniwersalnej.

Układ, jaki ja opracowałem też łatwo wykonać trzeba tylko zaprogramować mikrokontroler.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój Jabel
PostNapisane: niedziela, 21 września 2014, 18:22 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): piątek, 19 września 2014, 10:44
Posty: 12
maciej_333 napisał(a):
Ten z trzema tranzystorami, jest bardzo łatwy w wykonaniu. Faktem jest, że wiele osób ma z tym układem problem, ale to z ich winy.


To miałbym olbrzymią prośbę, może byś poświęcił chwilę swojego czasu i zrobił taki poradnik jak dołączyli do jabla. Wiem, że to jest czasochłonne i może się zwyczajnie Ci nie chcieć, ale dla osób takich jak ja, jest to jedyna możliwość zbudowania własnego urządzenia. Szczególnie, jeżeli nie potrzeba do niego oscyloskopu, specjalnych mierników, programatora etc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój Jabel
PostNapisane: niedziela, 21 września 2014, 19:23 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
Wybacz, ale to za dużo pracy. Lutowanie płytki uniwersalnej, nawijanie cewek i robienie zdjęć z poszczególnych etapów budowy to za wiele. Jest jeszcze taki wykrywacz. Nie wykonywałem tego układu, ale zasada działania ta sama. Jest kompletny poradnik. Brak wzoru płytki, ale można dać uniwersalną. Cewki podobnie powinny być przesuwne na pręcie ferrytowym. Jest to antena ferrytowa z jakiegoś odbiornika. Czułość może będzie podobna, ale detektor jest już mniej finezyjny. Mimo, że sprzężenie zwrotne generatora Meissner'a jest w sumie sprytne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój Jabel
PostNapisane: poniedziałek, 22 września 2014, 10:21 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): wtorek, 22 kwietnia 2014, 20:17
Posty: 38
województwo: dublinskie
Tytus Maciej tylko w matlabie wykonuje, najprostszy sposób na pin pointa przesadzić w inną obudowę , wymontować cewki wraz z ferrytem dolutować kabelki a to wsadzić w rurkę i zalać klejem żeby się dało grzebać w ziemi

na zdjęciu wykrywacz zbrojenia z Lidla za 2e wycięta dziura dolutowane kabelki do cewki a cewka na rdzeniu wsadzona w rurkę i zalana szpachlom żeby się dało grzebać w ziemi - 10minut roboty przylutowanie 4 kabelków
działa na 2 paluszkach aaa

Obrazek
http://www.easytreasure.co.uk/bfo.htm
chyba nić prostszego nie ma


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL