Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 22:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 kwietnia 2006, 15:54 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Już wiem chodzi o to zdjęcie P1020490.JPG
tak to jest sonda o podanych parametrach jak wyżej według pierwszej propozycji All-a , a nie o parametrach SONDA nr.2

Nad. 235mm 52zw
Kor. 145mm 21zw
Odb. 130mm 68zw

Grubość drutów jak wyżej
Cewki nawija się podwójnym drutem zaznaczając początek nawijania, potem się to przyda

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 kwietnia 2006, 08:43 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): piątek, 14 kwietnia 2006, 12:35
Posty: 56
Dziękuję za wyczrpujące informacje. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 maja 2006, 10:17 
Czy istnieje możliwość nawinięcia wszystkich cewek w sondzie jedną gdubością drutu? (powiedzmy 0,4?) Jak to obliczyć?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 maja 2006, 10:27 
domel_gl - nawiązując do naszej rozmowy to ja mam właśnie taką sondę :) identyczną :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 czerwca 2006, 23:55 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 17:35
Posty: 164
Lokalizacja: Bielsko- Biała okolice
czy ktoś opisze co sie dzieje w miejscu zaznaczonym na foto??

_________________
Najlepsi wojownicy nie lubują się w wojnie; najlepsi wojownicy nie tracą panowania nad sobą. Najwięksi zdobywcy pokonali wrogów bez walki. Najwięksi władcy głoszą ideę pokoju wśród poddanych. Nie wyprzedzaj innych, zawsze podążaj ich śladami...........


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 czerwca 2006, 23:58 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 17:35
Posty: 164
Lokalizacja: Bielsko- Biała okolice
sorki ale nie moge se poradzić ze zdjęciami konkretnie chodzi mi o miejsce w którym sie łączą druty i kondensatory w sondzie nr 2. czy jest to dokładnie tak jak w sondzie uniwersalnej 25cm??

_________________
Najlepsi wojownicy nie lubują się w wojnie; najlepsi wojownicy nie tracą panowania nad sobą. Najwięksi zdobywcy pokonali wrogów bez walki. Najwięksi władcy głoszą ideę pokoju wśród poddanych. Nie wyprzedzaj innych, zawsze podążaj ich śladami...........


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 czerwca 2006, 14:53 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Połączenia we wszystkich sondach prezentowanych na forum są identyczne

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 lipca 2006, 15:12 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 17:35
Posty: 164
Lokalizacja: Bielsko- Biała okolice
Mam pytanie dotyczące sądy nr. 2 :roll:
Z czego należy wykonać karkas do nawinięcia cewek :?:

Jeśli ktoś może to prosze o rade....

Pozdrawiam Aleksy

_________________
Najlepsi wojownicy nie lubują się w wojnie; najlepsi wojownicy nie tracą panowania nad sobą. Najwięksi zdobywcy pokonali wrogów bez walki. Najwięksi władcy głoszą ideę pokoju wśród poddanych. Nie wyprzedzaj innych, zawsze podążaj ich śladami...........


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: wysokość karkasów L1 i L3
PostNapisane: wtorek, 15 sierpnia 2006, 14:02 
nie doszukałem się w opisie sondy wysokości karkasów L1 i L3. czy one też mają mieć po 6mm tak jak cewka kompensacyjna? chciałbym się również upewnić co do umiejscowienia cewki kompensacyjnej, czy dobrze rozumiem, że ma się ona znajdować nad cewką L3?


Góra
  
 
 Tytuł: i jeszcze jedno...
PostNapisane: wtorek, 15 sierpnia 2006, 15:39 
i jeszcze jedno pytanie (można się śmiać). te wycięcia w sondzie, nie są chyba obowiązkowe, co? pytam, bo bez nich byłoby łatwiej :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 sierpnia 2006, 16:54 
Witam.
Sprwdziłem w rysunkach ALL-a i wszystkie karkasy mają wysokość 6 mm. L 1 , L 2 i L 3 są takie same w wysokości.Cewki L 1 i L 3 są w jednej płaszczyźnie , a cewka L 2 jest wyżej to znaczy leży na L 3. Tak mi się wydaje , bo wynika to z rysunków które są w kompie .Wycięcia nie są obowiązkowe ,ale zmniejszają wage sondy i nie wiem kto by się z Twojego pytania miał śmiać.Kto pyta nie błądzi po to jest międzyinnymi to Forum by pytać.
Pozdrawiam Miki.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 maja 2007, 13:29 
Witam!

Mam pytanie dotyczące samych cewek e twj kontrukcji...
1)czy kierunki nadawczej i odbiorczej ją jednakowe ?
2)Jaki jest kierune korekcyjnej?

czy cewki nawija sie tak jak w sondzie "1"?

Pozdraiwam i czekam na szybką odpowiedz..

(już wysycha mi konstrukcja z laminatu :D )

Pozdroo
Pdlc


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 maja 2007, 15:07 
Offline
kapral
kapral
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 czerwca 2006, 14:21
Posty: 60
Witam. Mam małe pytanko odnośnie tej sondy . Jeśli by zrobić tak jak napisał jeden z kolegów że po dowinięciu kilku zwoji do cewki nadawczej korekcyjna wyszła po środku odbiorczej . Tu mam pytanko czy korekcyjna musi być nad odbiorczą czy może być na tym samym poziomie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 13 maja 2007, 11:28 
Offline
podporucznik
podporucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 maja 2007, 19:05
Posty: 346
Lokalizacja: Okonek
gregus napisał(a):
Tu mam pytanko czy korekcyjna musi być nad odbiorczą czy może być na tym samym poziomie.

zeby spelniala swoje zadanie msi byc nad, tzn. musi lezec na niej

_________________
"Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie."
Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 maja 2007, 11:08 
Przeglądam ten temat wiele razy i nie mogę nigdzie znaleźć informacji na temat kireunku nawijania zwoji. Czy wszystkie cewki mają mieć jednakowy kierunek? i Jeszcze jedno gdzie mam wpiąć oscyloskop do pomiarów, także na 6 pin uA741? Połączenia cewek są tu takie same jak w sondzie uniwersalnej?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 maja 2007, 16:27 
Witam.
DLA Sondy 2.
Tylko cewki L 1 i L3 mają mieć ten sam kierunek nawijania.Cewka korekcyjna i jej kierunek nawoju w tym układzie nie ma znaczenia.Wszystko wyjdzie w czasie równoważenia , a chodzi tu oczywiście o odpowiednie ułożenie cewki korekcyjnej L 2 na cewce L 3..

ALL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 10 czerwca 2007, 17:54 
A jak jest z rezonansem na nadawczej? Ustalam go przed czy po równoważeniu?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 10 czerwca 2007, 20:37 
Offline
podporucznik
podporucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 maja 2007, 19:05
Posty: 346
Lokalizacja: Okonek
zdecydowanie przed, tu jest opisane dokladnie co i jak, przedostatni post Pana Aleksandra
http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... 3&start=10

_________________
"Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie."
Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 10 czerwca 2007, 20:55 
Dzięki za odpowiedź kolego, ale widzę, że nie dokońca doczytałeś o co pytałem, w linku który mi podesłałeś konstruktor opisuje równoważenie sondy uniwersalnej, a ja robię sondę nr 2, poza tym rezonans na odbiorczej juz mam, pytałem o nadawczą, a w linku który mi przysłałeś jest jak wół napisane, że nadawczą po zrównoważeniu. Z tym, że to inny typ sondy, więc wolę się upewnić, bo np, przy strojeniu na dziubek najpierw łapie się rezonanse a potem równoważy.
Ponawiam więc pytanie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 sierpnia 2007, 15:41 
Czy ktoś z was robił sondę nr 2? Mam taki problem: żeby na zespole cewek korekcyjna-nadawcza uzyskać rezonans 4950Hz musiałem odwinąć z cewki korekcyjnej aż 10 zwoji, bo przy założeniu ja w oryginale projektu rezonans przy użyciu kondka 150nF był w granicach 5,2 KkHz. Po ustaleniu rezonansu zacząłem równoważenie i tu zonk. mam wykresy jak na fotkach w załączniku i nie mogę za żadne skarby uzyskać sinusa , zauważyłem dodatkowo, że obracając cewką korekcyjną o 180 stopni rezonans spada z 4950 do 4470Hz. W czym może być problem?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL