Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 10:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Budowa All-a 1 w wersji "sWaldek" step by step :)
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2006, 11:32 
Więc tak...

Na początek przepraszam sz.Moderatora za ew. zaśmiecanie tego działu :).Zainteresowany jestem budową All-a 1 w wersji uproszczonej, przeprojektowanej z oryginału przez pana Waldka.Wiem że większość potrzebnych rzeczy już była.Tyle że wiele z nich jest opisanych dosyć chaotycznie i dużo informacji i wskazówek jest porozrzucana pom różnych wątkach.Tylko o cewce do Alla jest wszystko napisane w paru wątkach -czytelnie i zwięźle.Złożyłem jabla , wykonałem stelaż i cewkę , wszystko działa super.Złożyłem też proste BFO, oraz tzw "Sandbacks-a" z PE, wszystko działa ok, więc wychodzi na to że powinienem sobie poradzić, mam też w znajomego który użyczy mi oscyloskopu, i ew. udzieli "doraźnej pomocy" na miejscu .Słyszałem też że na poprzednim wzorze płytki jakieś elementy były wyrysowane odwrotnie.Prosiłbym Pana Panie Waldku o wrzucenie wzoru jednostronnej płytki okrojonego alla-1 oczywiście w wersji poprawionej.Prosze też o wytłumaczenie przenoszenia wydruku na płytkę metodą termotransferu.Prosze też o najważniejsze wskazówki przy konstrukcji.

Ps. Wszystkich forumowiczów Proszę o:

1. Wyrozumiałość
2. Pisanie na temat
3. Pisanie TYLKO NA TEMAT TEGO "MODELU" ALL-A 1

Za wszelkie rady i wskazówki z góry dziękuje.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2006, 13:18 
Dowiedziałem się już jak zrobić płytkę termotransferem.Proszę więc tylko o porady i materiały dotyczące budowy All-1 w wersji "sWaldek"

Pozdro :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2006, 13:57 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Płytka jest bez błędów i znajdziesz ją na forum.Problem dotyczył tylko nadruku symboli na stronie elementów, ale jezeli uzywasz schematu przy lutowaniu to nie ma problemu. Na zdjęciu dokładnie widać w czym problem, symbol namalowany jest odwrotnie niż wstawiony element.

Ja mogę zamiescić tylko zdjęcie lub plik z Eagle zapisany w BMP lub JPG.
Wersje oryginalną pliku możesz dostać mailem jak napiszesz, z niej najłatwiej jest wydrukować i przeniesc na laminat. Inne rozwiązania ,na priva


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2006, 14:34 
Dziękuje za informacje , odezwe się osobiście w sprawie wzoru płytki.Gdy płytka już będzie gotowa pokupuje elementy.Mam nadzieję że mi się uda :).Najtrudniejsza wydaje mi się sonda, ale mam nadzieję że i z nią się uporam.

Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2006, 19:45 
Offline
podporucznik
podporucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 października 2005, 23:18
Posty: 376
Lokalizacja: Toruń
Adamo_From_Pomorze - Trzymam kciuki żeby konstrukcja sie udała.
Jak już zbudujesz ALLa w wersji SWaldka to dorzucę ci płytkę pin pointa z kilkoma elementami. Gdy robiłem do swojego ALLa to wytrawiłem dwie płytki. Niestety ta, która została jest nieco gorsza. W jednym miejscu lekkie podtrawienie ścieżki, ale to drobiażdżek. Kilka elementów będziesz jeszcze musiał dokupić. Jak skończysz ALLa - wysyłam do ciebie płytkę z tymi elementami co na foto.
Pozdrawiam Manick


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2006, 20:44 
Witam.
Manick , piękny gest :bravo
Pozdrawiam Miki.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2006, 21:19 
Jestem naprawde mile zaskoczony :o .W niedzielę ruszą prace nad moim allem.Jak już uporam się ,to oczywiście się pochwalę.Dzieki Manick, to naprawdę miłe z twojej strony,ja osobiście postaram się jakoś odwdzięczyć.Tak więc w niedzielę zaczynam.Trzymajcie kciuki :)


Góra
  
 
 Tytuł: ALL ver. sWaldek
PostNapisane: czwartek, 13 lipca 2006, 23:52 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
Witam Adamo! Opracowałem w pełni nową i bezbłędną płytkę do tego Alla i mam to w formacie Sprint Layout 4. Zostały mi z dwie kartki z wydruku laserem - z wektora! czyli w sl 4.0. jeśli chcesz moge odstąpić Ci te druczki. Postawisz kiedyś dobry browar ;) piszę bezbłędną bo wrzuciłem na forum moje PCB ale w ogniu walki okazało się :( że wkradły się jednak 2 malutkie wpadki więc poprosiłem montiego o usunięcie błędnych wersji. postaram się ją wrzucić tu jutro, lecz uprzedzam Cię jednocześnie że drukowanie PCB z grafiki jest niczym w porównaniu z wektorem!!! Pozdrawiam. sOnar


(nasi wyciągają Fokę - mini uboota dywersyjnego - NARESZCIE!!!!)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 06:47 
Widze że odsiecz nadeszła:) .Kurcze naprawde mi bardzo miło się zrobiło, że tyle pomocnych rad dostałem. Nie mówiąc już o wsparciu techniczo-merytorycznym :) Serdeczne dzięki.Z waszymi wskazówkami, i oferowaną pomocą naprawde łatwiejsze się to wszystko wydaje.

Pozdro 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 11:56 
Mam pytanie.Te elektrolity 100uF przy zaislaniu jakie mają być ?? wystarczą 16v ?? bo na pcb, są zaznaczone jako większe , więc pomyślałem że mogą byćna większe napięcie.Proszę o odpowiedź.


Góra
  
 
 Tytuł: elektrolity
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 12:13 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
pewnie że będą dobre. chyba że go będziesz zasilał z 24V :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 13:47 
Witam.
sOnar ten wykrywacz to ALL-1 , a nie "GO".
Miki


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 16:00 
Jest program potrafiący otworzyć i wydrukować plik *.brd ?? taki z Eagle, bo niestety nie mam tego programu.A z pliku JPG musialbym "retuszować".Dostałem dziś oryginalny PCB od pana Waldka.Tyle że jest w formacie *.brd.Ma ktoś jakiś pomysł ?? (jak coś to z JPG też dam radę).

Aha ma ktoś CZYTELNĄ stronę górną płytki do odkrojonego Alla, tam są poopisywane wszystkie elementy, bo na tym foto na stronie nic prawie nie widać , bo za małe jest , a powiększenie nic nie daje.

Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 16:13 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): piątek, 4 marca 2005, 20:47
Posty: 31
Lokalizacja: Koszalin
Mogę pomóc przy cewce jak uporasz się z elektroniką .
ben671
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 20:35 
Dzięki.Jeśli będe miał problem ze zrobieniem sondy , to napewno się odezwę.To bardzo miło z twojej strony.

Pozdrawiam :)


Góra
  
 
 Tytuł: Sonar Counter Strike
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 21:18 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
ok Miki. Wiem. Sorka. Nie wiedziełem że to 'go' Cię tak urazi. Nawet bym nie pomyślał... :? Po prostu stosowałem tzw. szybki odpis... i nie było to celowe - :roll: i raczej normalne...

TAK WIEM! TEN WYKRYWACZ TO ALL1! ....każdy to wie.... i to ceni...

Płytka już dawno jest przerobiona na format Sprint Layout i jest ok. Oczywiście leży u mnie na dysku. Mail Cię ratuje... na sonarek@tlen.pl

Jak dam radę, wcisnę tutaj poniżej moje PCB z Sprint layouta ale nie ma jak wektor... może i zrobię ją do ExpressPCB...

No tak. Co do góry płytki. To dużo bardziej pracochłonne robienia od ścieżek. Może będzie. Na początek tor all-metal.

Postaram się tu wrzucić pare zrzutów z SL4.0 i z Adobea. Może Ci pomogą... PCB Nie ma już błędu ale i tak sprawdź... :wink:

Błąd w poprzedniej tkwił przy potencjometrze. Potwierdził to i Poszukiwacz.

Pozdrowionka chłopaki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 21:22 
Dzięki :ok ,czekam na resztę :)


Góra
  
 
 Tytuł: a to poprawiona płytka - błąd tkwił przy potencjometrze...
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 21:31 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
.....jednak kompilowanie :? na gif... do 640 daje fatalne wyniki... zaraz coś z tym zrobię... jpg miał 144 kB :x


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ale patenty
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 21:43 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
niestety. ze względu że można tylko do 650pix. Podzieliłem płytkę na dwoje. Orginalna miała rozdzielczość 3200 pixeli... żałuję że nie mogę Wam tu wcisnąć zipa :roll: załatwiło by to sprawę ale wiadomo - wirusy szaleją. Macie (mash) :D tą płytkę... pokroiłem to w Irfanview. Co trzeba zrobić?

1 Napisac mi maila bym podesłał zipa :roll: sonarek@tlen.pl
2 Próbować połączyć to na Photoshopie w 2 warstwach i scalić
3 mozna nawet zwektoryzować to na powrót w Flashu
4 dało by się jeszcze wiele zrobić by była cool ;)

Pozdrawiam ekipa i 3mcie się

sOnar


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 lipca 2006, 22:00 
Dzięki Sonar.Dam radę to połączyć, ajkby coś nie szło to napisze.Ale nie mam ciągle góry płytki od strony elementów, albo schemat wersji pana Waldka, na stronie jest ale nieczytelny (za mały) i nie mogę zidentyfikować części , tylko typy scalaków jako tako widać.jakbyś mógł go tu wrzucić (może też być w 2 częściach) to ja i jeszcze 2 osoby z forum (Odezwały się na GG , wszyscy trzej robimy tą wykrywke) byłyby wdzięczne.

Pozdro


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL