Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2006, 20:30 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Niewątpliwie LF jest lepszy od TL a można go dostać w sklepie internetowym (adres na priva coby reklamy nie było) za niecałe 4zł plus wysyłka więc jest to trochę malo oplacalne, ale jak sie robi większe zakupy to ujdzie

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 sierpnia 2006, 19:53 
Witam.
LF444 jest na wymarciu, a TL064 są. Działa tak samo dobrze choć kupując pięć sztuk trafiłem na jednego bubla.
Pozdrawiam szperacz9


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 sierpnia 2006, 21:36 
Dzięki za info :)

Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 12 sierpnia 2006, 12:54 
Offline
st. sierżant
st. sierżant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 27 lipca 2006, 22:34
Posty: 182
Witam płytka sonarka ma pewien błąd trzeba przeciąć scieżke w tym miejscu:)Dokładnie pod LF444


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 3 września 2006, 11:03 
...pytanko,chyba do pana SWaldka, jak by pracowal ALL-1 pana konstrukcji po woda?Jest mozliwa taka przerobka?...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 3 września 2006, 12:09 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Na niewielkiej głębokości pewnie tak samo jak i na ziemi, ale sonda musi być naprawdę szczelna.
Jednak wykrywacz dynamiczny do nurkowania jest niestety mało wygodny i poszukiwanie raczej uciązliwe z racji samej zasady poszukiwania. Lepiej już wykonać jakąś wersję wykrywacza statycznego, a najlepiej PI

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 3 września 2006, 19:25 
SWaldek napisał(a):
Na niewielkiej głębokości pewnie tak samo jak i na ziemi, ale sonda musi być naprawdę szczelna.
Jednak wykrywacz dynamiczny do nurkowania jest niestety mało wygodny i poszukiwanie raczej uciązliwe z racji samej zasady poszukiwania. Lepiej już wykonać jakąś wersję wykrywacza statycznego, a najlepiej PI


..tak tak,myszlalem o tym a dla tego sprubuje z Jablem,pozdrawiam... 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 stycznia 2007, 02:10 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
Witam.

Odpowiadam pewnemu mądrali. Pewien jegomość przyczepił się teraz i mnie o plagiat. Wiadomo kto. Mianowicie chodzi o płytki do Alla że pisało tam sOnar PCB. Odpowiadam owemu 'zranmionemu tygryskowi' (co tych plików jak widzę nie dostał, chyba że z drugiej ręki bez załącznika textowego).

Każdy kto dostał moją konwersję co podkreśliłem płytki All do Sprint Layouta miał w pliku textowym napisane wyraźnie:

ALL by ALL, PCB by Swaldek, All metal Manick, PCB S.L 4 conversion sOnar...

i niech to potwierdzą chłopaki którzy dostali te konwersje, bo mam na tlenie jeszcze orginalne zipy w 'wysłanych' i chętnie udostępnie to konto do publicznego wglądu - bo w wysłanych plikach był załącznik textowy wymieniający wszystkich trzech autorów. Jeśli zajdzie taka potrzeba udostępnię moje konto wszystkim publicznie do wglądu bo wkrótce i tak zmieniam email. Najlepszym potwierdzeniem są osoby które to dostały Smile a było ich pięć - może siedem. sprawdzę po mailach.

Skoro Confused nie chcecie bym ślęczał nocki i konwenterował bitmapy do wektora to chętnie z tego zrezygnuję. Zapewne wiele osób ucieszy się na widok pikselozy na pcb - zamiast pięknego wektora, bo jakoś nikt się nie podjął tego zadania pomocy 'skladajacym' poza mną i zrobilem to dla Exploracji a nie dla siebie. Sam nie ukończyłem Alla bo mie mam na to czasu kombinując przy Cscopie, ramie i Tesoro Bandido...

Kończę ten temat. 3mcie się. Lecę moderować. Jak ktoś będzie miał jakieś ale że nie było tam tego pliku textowego - to Monti, Piórek, Rysa i reszta dostaną hasło - i sami wam potwierdzą. To nie jest wielki problem. Daty wysłania i zipy są na serwerze a nie u mnie. Serdecznie pozdrawiam....

aha, jeszcze jedno: nikt do mnie nie żywił żalu ni Swaldek, ni Manick, ni All że na potrzeby forumowiczów (nawet nie własne) stworzyłem ścieżka po ścieżce tą konwersję.

jednym słowem od dziś konwersja ta przestała istnieć. nie będę już więcej robił płytek rwiąc nocki po to by mi ktoś coś wypominał. po CeHa mi to? licencja konwersji jest już nie aktualna.

Pozdrawiam Swaldka, Manicka i Alla - temat zdjęty, bo kogoś coś bolało, bo mu chyba ziaziu zrobiłem i pyszczy gówinarz...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 stycznia 2007, 02:45 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
z drugiej strony po co ja się tłumaczę:

każdy wie kto jest autorem czego w All-1, chyba że jest idiotą bo pisze na Forum jak na byku, co kto wykonał i nie trzeba nic dodawać - cała Polska wie poza jednym 'rannym ciężko' tygryskiem...

niezmiennie:

ALL - autor i mistrz naczelny i konstruktor detektorów serii ALL
Swaldek - autor i mistrz modyfikacji i przeróbki ALL1
Manick - mistrz od kanału 'all metal' w ALL1 i autor PCB 'all metal'
sOnar - zarywał nocki, autor konwersji PCB do wektora dla Forum.

Jasne? Chyba że jesteś (powyżej)

ps.

sOnar PCB pisze, bo drukowałeś z mojego pliku a nie Swaldka, bo orginał jest do kupienia u Swaldka, lub był. Nie stać Cię było? Żebrasz i szczekasz niczym niewierny pies? Wstydu nie masz...

Nie zarabiałem na jego pracy bo nie jestem lamcem. Nie mam z tego grosza i nie mam zamiaru mieć, bo to należy się autorowi dzieła. niech ci dziękują teraz forumowicze, że moje PCB już nie istnieje do rozprowadzania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 stycznia 2007, 02:59 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
mały screen - w sumie nie wiem po co skoro od zawsze jest wszystko jasne bo jest to na forum...

kolejność nicków mi się pomyliła chyba w zipie, prawda?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 14:10 
Offline
st. sierżant
st. sierżant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 18:03
Posty: 247
Lokalizacja: Sochaczew
Nie wiem czy to błąd, ale ścieżki w tym miejscu nie stykają się a powinny(chyba). Układ cd4066 13 noga. Płytka po konwersij sonara


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich, Kornel.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 14:25 
Offline
st. sierżant
st. sierżant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 18:03
Posty: 247
Lokalizacja: Sochaczew
:)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich, Kornel.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 18:37 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Witam

Faktycznie masz racje jest kolejny jest błąd , w oryginalnej jest tam połaczenie
Brawo za spostrzegawczość sOnar wisi Ci duże lody

Pozdrawiam

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 19:07 
Offline
st. sierżant
st. sierżant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 27 lipca 2006, 22:34
Posty: 182
Witam ja widze jeszcze jeden błąd mianowicie nie powinno byc połączenia na wyjsciu na potencjometr GB.Pozdrawiam
PS.Dzieki sonarek za pliki :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 19:40 
Offline
st. sierżant
st. sierżant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 18:03
Posty: 247
Lokalizacja: Sochaczew
A czy układ na tej płytce działa bez błędów, bo składam na płytce konwersij sonara i nie wiem czy nie ma tam błedów które uniemozliwią zrobienie all-a.

_________________
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich, Kornel.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 20:17 
Offline
st. sierżant
st. sierżant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 27 lipca 2006, 22:34
Posty: 182
Witam działa na 100% to sa dwa błędy ktore zauwazyłem u siebie (myslałem ze sonar poprawił juz to moze mail nie dotarł) ale zrobilem poprawki u siebie i pięknie działa.Pozdrawiam.Jeszcze jest taki malutki błą ale wystarczy kropla cyny i jest ok(dobrze widac jak płytke wytrawi sie chlorkiem żelaza)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 22:58 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Zrobił się znowu mętlik wiec stwierdzam, oryginał jest bez blędów, sprawdzony wielokrotnie osobiscie, jak i prze Pana Aleksandra(All-a).
Każdy, kto chce otrzyma go w formie pliku w formacie BRD, do dość popularnego programu dla elektroników Eagle.
Resztę szczegułow z postępowaniem przy otwieraniu udzielę indywidualnie.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Ostatnio edytowano wtorek, 30 stycznia 2007, 23:13 przez SWaldek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 23:12 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
dokładnie. to Swaldka robota i pytać mistrza.

ps. miałeś starą wersję pcb z kilkoma kruczkami. wybaczcie. trzeba porównać. dzięki za erraty.

over and out


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 23:25 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
sOnar napisał(a):
dokładnie. to Swaldka robota i pytać mistrza.



Przepraszam , ale nie ma w tym mojej roboty, moja robota jest w 100% bezblędna. Prosze nie odbierac tego jako przechwałki, ale kazdy kto wzioł oryginalny plik i skozystał z niego nie narzeka i nie prosi o sprostowanie.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 stycznia 2007, 23:27 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
Przepraszam za 'kruczek' Swaldek- w mojej konwersji są błędy. Płytka kolegi sWaldka jest perfekt. Po drugie to dzieło sztuki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL