Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest środa, 15 maja 2024, 06:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lipca 2007, 16:42 
Offline
kapral
kapral
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 czerwca 2006, 14:21
Posty: 60
Cytuj:
później jeden z drugim się zastanawia dlaczego mu cewka źle pracuje a przecież tutaj też obowiązują ścisłe reguły a cewki ALL'a są do luftu bo nie są ekranowane


Witam . Co do cewki w wykrywkach ALL nie trzeba ich ekranować koniecznie . Pracują (cewka odbiorcza ) z wzmacniaczem różnicowym który to ma o wiele mniejszy poziom szumów i zakłóceń niż klasyczny wzmacniacz z wejściem niesymetrycznym. Sam przerobiłem troszkę wzmacniacz wejściowy i zamiast stosować tranzystory zastosowałem 2 układy NE5532 .Pierwszy pracuje jako dwa bufory , następnie połówka drugiego pracuje jako klasyczny wzmacniacz różnicowy o wzmocnieniu równym 1 . Druga połówka drugiego układu pracuje już jako klasyczny wzmacniacz o zadanym wzmocnieniu. Jednym mankamentem tego rozwiązania jest to że w układzie różnicowym aby uzyskać wysokie parametry trzeba stosować elementy o bardzo dobrych parametrach (rezystory 1% lub lepsze).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lipca 2007, 17:04 
Witam.
Oj Edik ,Edik chyba już kończą Ci się pomysły.Wymyśl w końcu coś nowego czym mógłbyś mnie zaskoczyć.Albo przestań pisać głupoty ,bo po dziesiątkach mail które o trzymuje na Twój temat, to tylko ja jeszcze mam o Tobie dobre zdanie :).
Pozdrawiam ALL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lipca 2007, 17:14 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 19 października 2005, 09:54
Posty: 191
Lokalizacja: Wielkopolska
ALL dziesiatki maili na moj temat.... :haha

Niczego nie bedę Ci wymyślał bo po coż miałbym Cię zaskakiwać?

Nierozumiem zupełnie...

Pozdrawiam
EDIK

_________________
["Nie wprowadzajcie zmian dla samych zmian. Wprowadzajcie zmiany, aby bylo lepiej" mowili do nas klienci a my sluchalismy i ustawilismy taki kurs by przejsc od Eagle Spectrum do XLT Spectrum.]
Mark Rowan, White's.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lipca 2007, 17:34 
Niestety z mailami to prawda, nie mam w tym żadnego interesu by pisać nieprawde.
Ty niczego nie rozumiesz zupełnie ? :) i to pisze Edik.
Ja wszystko rozumie.Mnie naprawde trudno wkórzyć, uwierz :).
ALL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lipca 2007, 17:43 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 19 października 2005, 09:54
Posty: 191
Lokalizacja: Wielkopolska
Oki.

Nie będe odbijał piłeczki. Moje zdanie na temat tego detektora już znacie.

Niech temat/wątek ALL3 żyje swoim własnym życiem.

Saluto!
EDIK

_________________
["Nie wprowadzajcie zmian dla samych zmian. Wprowadzajcie zmiany, aby bylo lepiej" mowili do nas klienci a my sluchalismy i ustawilismy taki kurs by przejsc od Eagle Spectrum do XLT Spectrum.]
Mark Rowan, White's.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 6 lipca 2007, 17:54 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 27 marca 2005, 18:38
Posty: 6063
Lokalizacja: LUBLIN
system: Ubuntu 10.04
Sorki że się wtrącę ale tak to czytam i skoro Edik nie chcesz zaskoczyć niczym Alla to zostaje ci tylko punkt 2. Przestać pisać głupoty :D

_________________
"Śmierć żołnierza jest święta,łamie bowiem nakaz nienawiści .Przyjaciel i wróg już wolni od ran są warci tej samej miłości i chwały "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 lipca 2007, 20:26 
Offline
st. strzelec
st. strzelec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2007, 22:56
Posty: 25
Lokalizacja: Lublin
Witam.Albo coś namieszałem w swoim ALLu albo źle podłączam oscyloskop.Więc pytanie...w którym scalaku i na której nóżce podpiąć oscyloskop przy równoważeniu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 lipca 2007, 21:42 
oscyloskop podpinasz na6 nodze układu UA741 w przypadku ALL-1, bo w ALL-3 potrzebny jest zewnętrzny generetor


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 lipca 2007, 09:13 
Offline
st. strzelec
st. strzelec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2007, 22:56
Posty: 25
Lokalizacja: Lublin
A możesz dokładniej?Generator o jakim przebiegu o jakiej częstotliwości i gdzie podpinam i gdzie oscyloskop?Częstotliwości cewek już mam ustawione tylko równoważenie mi pozostało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 11 lipca 2007, 09:41 
Z tego co ja wiem to A3 nie da się równoważyć cewki, do jej równoważenia trzeba zbudować generatorek na 2 tranzystorach BC547, jego schemat jest na forum, możesz też wykorzystać kawałek schematu od ALL-1. Tym generatorkiem zestroisz rezonans. A co równoważenia to też z ALL-1 możesz wykorzystać kawałek gotowca ze schematu. Z tego co wiem na forum jest opis budowy czarnej skrzynki-czyli właśnie układu do równoważenia sond. Tyle w temacie, choć nie sugeruj się moim zdaniem, bo MEGA konstruktor twierdzi, że jestem tępy i złośliwy!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2007, 19:45 
Offline
st. strzelec
st. strzelec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2007, 22:56
Posty: 25
Lokalizacja: Lublin
Witam.Sondę już mam i jest na pewno dobra bo pracowała w innej wykrywce ale niestety mój ALL-3 nie działa poprawnie.Z podłączoną sondą czy bez w głośniczku słychać cały czas pikanie.Nagrałem te dzwięki i plik http://chomikuj.pl/tomi_lee/Plik_audio_1.wav zawiera dźwięk po włączeniu a plik http://chomikuj.pl/tomi_lee/Plik_audio_2.wav zawiera dźwięk podczas zbliżania kombinerek do sondy.Wszystkie potencjometry są na minimum tylko od głosu na max.Przy zwiększaniu dyskryminacji zwiększa się częstotliwość pikania.Na kręcenie innymi potencjometrami nie reaguje.Kiedy całkowicie zmniejszę głośność i potem powolutku zwiększam ją nie słychać pikania po zbliżeniu metalowego przedmiotu powraca.
Płytkę lutowałem bardzo starannie i tam błędu nie ma.Potencjometry nie były dobierane.Układy TL061 są różnych producentów bo w jednym sklepie nie dostałem wystarczającej ilości.Sprawdziłem wszystkie kondensatory i wygląda ok.
Ktoś coś doradzi?Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2007, 19:47 
mam identyczny problem i też nie mogę rozgryźć co się dzieje.
Potencjometrów również nie sprawdzałem, bo mam je od Pana Aleksandra i w ogłoszeniu było zapisane, że są z tolerancją 2%, co do lutów to także jestem pewien, że tu błędu nie ma.
Układy scalone mam na bank z jednej firmy, wiec to też odrzucam.
Kiedyś lutowałem też ALL3 dla kolegi i ma ten sam problem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 sierpnia 2007, 21:54 
Dziś miałem wolną chwilkę i siadłem do naprawy ALL3. Więc zacząłem od napięć. Mierzyłem stabilizator dodatni i ma 5V, wygląda więc, że plus jest ok. Po chwili stabilizator minus i tu jest odchyłka mam -3,5. Wymieniłem stabilizator na nowy i jest tak samo, z tym, że jak wyjmę LM339 to głośniku mam buczenie, ale stabilizator ma prawidłowe napięcie. Wymieniłem LM339 na nowy i na chwilę problem przepadła, ale po kilku minutach to samo, chyba się spalił. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Co dalej z tym koksem?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2007, 13:39 
Skoro posypało się tyle krytyki dlaczego nikt nie podał prawidłowych zmian w schematach.
Rejestrując się na forum oczekuje się pomocy. Przecież nie trzeba ciągle rozpoczynać od wynalezienia koła. Warto bazować na sprawdzonych układach.
Panowie krytycy podajcie prawidłowe schematy!!!!!!!!!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2007, 13:57 
Schemat jest poprawny, więc nie rozumiem kolego o co Ci chodzi, poprzednie posty stwierdzają po prostu awarię układu i koledzy proszą o pomoc. jeżeli uważasz, że schemat jest błędny to sam podaj przykłady gdzie.
Mam wykrywaczALL3 i jest on w pełni sprawny. Składał mi go tata bo ja mam średnie pojęcie o elektronice. Sam niedawno dużo krzyczałem na tym forum, że ALL3 to bubel. On po prostu nie jest dla osób, które nie znają się na elektronice w stopniu przynajmniej zaawansowanym, poza tym do jego budowy jest potrzebny dobry oscyloskop z 2 kanałami.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2007, 14:43 
Witam.
Schemat nie zawiera błędów ,jest tak jak pisze oktiabr.Układ pracuje poprawnie możesz na to liczyć.Na co nie liczyć, napewno na niektóre elementy , sam się niejednokrotnie na tym przejechałem.Często jest tak ,że w czasie montażu można zrobić cyną zwarcie,przegrzać element,zimny lut pomimo dobrze wyglądającego stopu i czasem w pośpiechu źle lub odwrotnie zamontuje się coś z elementów .Zanim włożysz scalaki w podstawki sprawdź czy zasilanie nie ma zwarcia ,następnie już pod napięciem czy na odpowiednich pinach są prawidłowe napięcia zasilania plus i minus.Ten wykrywacz ma pracować poprawnie i tyle.
ALL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2007, 17:48 
Niezrozumieliscie mojego postu. Krytykowal Edik i proskan a nie podali np. swojego sposobu rozwiazania problemu.
Ja osobiście bede budowal all-a1
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2007, 17:54 
Właśnie.
Jest tak jak piszesz Radiat .
ALL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 października 2007, 14:17 
Offline
kapral
kapral
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2005, 08:52
Posty: 60
Lokalizacja: Zielona Gora - Basingstoke (Hants.)
skoro ktos budowal i zbudowal All-a3 i wykrywacz dziala poprawnie tzn. ze uklad nie zawiera bledow drugi fakt to taki ze jesli ktos widzi na podstawie schematu All-a3 inne rozwiazanie na zbudowanie tego lub podobnego wykrywacza to juz inna para kaloszy, w ten sam sposob powstal klon gerbera o nazwie proscan PI, ale nie mozna mowic ze gerber zawiera bledy bo wykrywacz zbudowalem i dzialal poprawnie, o innym moze czasem lepszym, mniej skomplikowanym rozwiazaniu ukladu mozna sie podzielic na forum ale nie mozna mowic ze protoplasta zawiera bledy tylko dlatego ze mozna zrobic to w inny sposob trzeci fakt to taki ze rzadko kto sprawdza elementy kupione w x sklepie ja sprawdzam wszystko co montuje na plytke i prawie wszystko dziala i nie ograniczam sie do zakupu elementow po najmniejszych kosztach (oczywiscie nie do przesady) kto uwaznie czyta to forum napewno natknal sie na opisy ludzi ktorzy sa profesjonalistami w temacie wykrywaczy w ich postach mozna znalezc opisy "najlepiej elementy w kanalach dobrac tak zeby wartosci byly jednakowe" bez sprawdzenia elementow sie nie da, kupujac rezystorki 1% mozemy sie naciac na ten 1% ktory jest niesprawny i co wtedy? moja rada: jesli nie potrafisz znalezc przyczyny problemu lutujac wszystko na "pale" sprawdzaj wszystkie elementy i kieruj sie wskazowkami projektanta All-a to pewna droga do sukcesu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 października 2007, 18:28 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 13:11
Posty: 203
Lokalizacja: Białystok
A jak ma się fakt zastosowania sondy na 5,2 kHz do All3? co trzeba w niej zmienić?

_________________
HS3 SMĘTEK, Whites 5900, All1


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL