Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest środa, 15 maja 2024, 11:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 czerwca 2009, 08:57 
Offline
kapral
kapral
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2005, 08:52
Posty: 60
Lokalizacja: Zielona Gora - Basingstoke (Hants.)
Witam
to ten to jest ten C-SCOPE 770?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 czerwca 2009, 14:04 
Offline
porucznik
porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 9 grudnia 2006, 15:00
Posty: 473
No dokładnie ten :)

_________________
Pan Bóg mnie nie chce, a diabeł sie boi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 grudnia 2009, 12:31 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2009, 21:59
Posty: 151
Lokalizacja: OP.
sprzęt: Róznoraki ;]
Witam tak w międzyczasie wolnej chwili przeglądałem inne forum i natrafiłem na wypowiedź kolegi "inio_01"


Mam do Ciebie pytanie odnośnie wykonywania obudowy sondy z ABS.

Kiedyś szukałem na forach materiałów dotyczących odlewnictwa ciekłego abs do form ale nic konkretnego nie znalazłem.

Możesz opisać w skrócie tutaj Twoją metodę i gdzie dostać trochę materiału ABS - domyślam się, że chyba w postaci płyt o odpowiednich wymiarach do prasowania\wyciskania.

Pozdrawiam

& Wesołych Świąt Oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2010.

:choinka :mikołaj :))) :szampan

....... mały update.....

Dla potomnych szperając po necie znalazłem prosty sposób na formowanie podciśnieniowe heh :]

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=p ... re=related

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=hGBRiYhxRTM

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=p ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=Qc_FZcGz ... re=related

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=p ... 23tuE&NR=1[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=e5CGfoxnKaQ&feature=fvw

Tutaj ilustrowany opis budowy podciśnieniowej formy w języku angielskim.

http://www.tk560.com/vactable4.html

Można sobie co nico przetłumaczyć w "Google Tłumacz"

_________________
Sprzet: Kret, All1, ACE 250, Fisher F4, Tesoro Eldorado, Rutus Proxima v5, Minelab Soviergin GT, Rutus Argo V3 , Deus XP v4, Rutus Alter v1.1


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: pierwsza wizyta i pierwsze zakupy :D
PostNapisane: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 21:47 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 21:34
Posty: 1
Witam.
Wpadłem na tą stronkę i widzę tutaj cudeńka robicie, przymierzam się do konstruowania wykrywacza, szukałem długo i trafiłem tutaj. Już widzę od czego zacznę. Oscyloskop i mierniki są tylko trzeba to jakoś sensownie ustawić :) Drut nawojowy kupiłem w selmex.pl (mają też żywicę epidian nieco drożej niż na ale gro ;) ale jak się kupuje z drutem to nieźle wychodzi) niezła cena za kilogram biorąc pod uwagę, że w TME biorą 4x więcej za takie ilości :shock: Trochę czasu brakuje ale powoli, powoli... ;)
Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 22:06 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Kilogram epidiamu starczy Ci na wiele sond :) . Pozdrawiam i ja i życze sukcesów

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 stycznia 2010, 12:05 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 11:19
Posty: 6
Lokalizacja: Kołobrzeg
Witam kolegów i Wszystkim życzę Najlepszego na ten Nowy Rok :D Przymierzam się do zbudowaniem sobie wykrywacza ALL-1M na bazie materiałów i schematów dostępnych na tym forum. Elektronikę już mam prawie gotowa, i teraz czas na sondę. Górna i dolna płaszczyzna sądy, podobna do wyciętej przez kolegę inio_01 na CNC to pikuś, ale jak zrobić boczne ścianki? :? Może ktoś coś podpowie?
Pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 stycznia 2010, 12:09 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 grudnia 2007, 20:08
Posty: 875
Lokalizacja: Białystok
sprzęt: whites MXT
system: 10
województwo: podlaskie
Większość z nas boki sond wypełniała szpachlą.
Pozdrawiam

_________________
Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 stycznia 2010, 12:20 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 11:19
Posty: 6
Lokalizacja: Kołobrzeg
Ooooooooooo, dziękuję za tak szybką odpowiedź :) . Kolego Diadem. elektronikę oparłem na Twojej płytce i mam takowe do Ciebie zapytanie: Czy jest to w pełni skończona płytka, chodzi mi o schemat, czy jeszcze w międzyczasie pojawiła się jakaś zmiana (chochliki i zonki) w połączeniach elektronicznych? W dziedzinie elektroniki jestem średnio mocny i nie chciałbym się wywalić na jakimś błędzie.... Od świąt śledzę te forum i wiedza jaka jest tu zawarta jak na tak krótki okres czasu troszkę mnie przerasta. Obawiam się, ze mogłem coś przeoczyć i przez to będą schody. Może kolega podzieli się ze mną prywatnie swoja dokumentacja odnośnie All-1M na meila ? dodge1975@wp.pl (oczywiscie jesli to nie tajemnica sztabowa :wink: ) Byłbym bardziej spokojny o swoje dalsze poczynania.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 6 stycznia 2010, 14:05 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 grudnia 2007, 20:08
Posty: 875
Lokalizacja: Białystok
sprzęt: whites MXT
system: 10
województwo: podlaskie
Wersja przedstawiona na forum jest jedyną, bezbłędną i ostateczną.
Pozdrawiam

_________________
Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 lutego 2010, 19:40 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): środa, 27 stycznia 2010, 12:17
Posty: 14
Lokalizacja: Wawa
Witam bardzo serdecznie jak mam zmierzyć częstotliwość sondy, a raczej cewki nadawczej i odbiorczej?
Bo odbiorcza i nadawcza maja po 4 kabelki a miernik do czestotliwości ma tylko 2 wyjścia.
Wiem że potem muszę lutować te kondensatory ale chodzi mi o to jak to podpiać???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 lutego 2010, 20:02 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 grudnia 2007, 20:08
Posty: 875
Lokalizacja: Białystok
sprzęt: whites MXT
system: 10
województwo: podlaskie
Postaram się wyjaśnić obrazowo.
W kablu łącznie masz 6 żył:
-zasilanie
-masa
-2 kable odbiornika
-2 kable zespołu nadajnik- korekcyjna
Pomiaru dokonujesz pomiędzy jednym z dwóch kabli odbiorczej luba nadawczej a masą. Bez znaczenia czy na początku uzwojenia czy na końcu.
Pozdrawiam

_________________
Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 lutego 2010, 21:19 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Wracając do korzeni, wróc na 1 strone tego watku 4 zdjecie.
przed jakimkolwieki pomiarem musisz wykonac stosowne połączenia według tego schematu i nie bedziesz miał 4 drucików lub 8 w układzie nadawcza korekcyjna tylko w każdym ukladzie będą po 3 wyprowadzenia, dla odbiorczej bedą to dwa skrajne i masa po srodku i tak samo dla nadawcza korekcyjna dwa skrajne i tym razem plus 5V po srodku.
Podstawa to odpowiednie połączenie z zachowaniem zasad kierunkowosci nawijania, aby później nie było kłopotów z równowazeniem.
Druga wazna sprawa to wlasciwe dobranie kondensatorów aby cewki były zestrojone na odpowiednią czestotliwosc pomiaru dokonijesz na kabelkach nadajnika z dowolnej strony albo od cewek albo od elektroniki.
Pomiar miernikiem czestotliwosci masa sondy na masę ukladu a gorący sądy jak pisałem wyzej

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 lutego 2010, 22:37 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): środa, 27 stycznia 2010, 12:17
Posty: 14
Lokalizacja: Wawa
Czyli całość ma być podłaczona i dopiero wtedy dobieram kondensatory?

Bo ja myślałem ze najpierw podłanczam odbiorcza a nadawcza jest wogóle odłączona od układu, a więc całość ma być podłączona.
Dobrze zrozumiałem? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 05:10 
Offline
chorąży
chorąży
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 czerwca 2006, 02:58
Posty: 270
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Najpierw ułóż sobie na laminacie cewkę odbiorczą (kierunek nawijania w lewo ),sklej ją w kilku miejscach kropelką -podłącz ją według schematu do punków lutowniczych (na zdjęciu są to punkty po prawej stronie),wlutuj kondesator 150nf.Podłącz przewody nadajnika(w moim przypadku są to przewody różowy i żółty) do punktów skrajnych i plus na środek(przewód czerwony).Włącz elektronikę -zmierz częstotliwość (patrz zdjęcie)-powinno wskazywać około 5200 Hz.Jeżeli jest za mało - wlutuj kondesator o mniejszej pojemności i odwrotnie ,gdy masz większą częstotliwość.Teraz wylutuj już dobrany kondesator (później wlutujesz go z powrotem) i przewody nadajnika .Teraz ułóż cewkę nadajnika (również kierunek nawijania w lewo) i cewkę kompensacyjną (kierunek nawijania w prawo) -podłącz według schematu .Wlutuj kondesator 150 nf.Podłącz przewody nadajnika (punkty lutownicze po lewej stronie).Powinno być około 4950 Hz.Kondesator dobierz jak poprzednio. I to by było na razie tyle. :)
krzyswil


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
All-1,Edek
http://www.exploracja.cyberdusk.pl/plik ... index.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 19:33 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): środa, 27 stycznia 2010, 12:17
Posty: 14
Lokalizacja: Wawa
Mam takie pytanko bo mam już przyklejoną cewę nadawczą i odbiorczą. Czy muszę teraz odklejać nadawczą?

Po ustaleniu częstotliwości cewki odbiorczej mam odlutowaćkondensator. to rozumiem!

Tylko nikt mi nie potrafi wytłumaczyć co dalej. czy mam odlutować kabelki i plusa od elektroniki? czy po prostu dolutować masę i dwa pozostałe nadawczej i sprawdzić na nadawczej?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 19:45 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
adamek2121 napisał(a):
Mam takie pytanko bo mam już przyklejoną cewę nadawczą i odbiorczą. Czy muszę teraz odklejać nadawczą?...

Tylko nikt mi nie potrafi wytłumaczyć co dalej. czy mam odlutować kabelki i plusa od elektroniki? czy po prostu dolutować masę i dwa pozostałe nadawczej i sprawdzić na nadawczej?


Nie musisz odklejac niech tak zostanie, a jak sie piosze o strojeniu odbiorczej zasilonej kabelkami od generatora a potem analogicznie robi sie to z nadawcza to chyba jasne jest ze trzeba uzyc tych samych kabelków tylko odlutowac je od punktów lutowniczych cewki odbiorczej i podlutowac do punktów lutowniczych cewki nadawczej, kolega wyzej nawet pokazał zdjecie i opisał lewa prawa. To tylko strojenie rezonansów i w tym etakie potrzebne sa tylko kabelki od generatora i plus i dopiero jak wystroisz obie cewki to dla całego porzadku wlutujesz kabel i odlutowany kondensator tak jak trzeba i zaczniesz zagadnienie z równowazeniem. :)

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 19:56 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): środa, 27 stycznia 2010, 12:17
Posty: 14
Lokalizacja: Wawa
To nie rozumiem po co odlutowywać ten kondensator z odbiorczej skoro musze i tak kabelki przepiać do nadawczej-krekcyjnej.
Wiec odbiorcza jest calkowicie odlutowana po zestrojeniu, bo plusa pobinam do nadawczej i kabelki z nadajnika też.

Ps. dzięki za staranne wytłumaczenie!

Chodzi mi o to że jak ten kondensator tam zostanie to wpłynie na wynik pomiaru nadawczej?
Przecież odbiorcza bedzie zestrojona a nadawcza i korekcyjna podpięta?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 21:49 
Offline
porucznik
porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2007, 15:31
Posty: 510
Lokalizacja: Powidz
sprzęt: Garrett AT PRO
system: Win7 64
województwo: Wielkopolska
Nie zestroisz rezonansu drugiej cewki gdy pierwsza ma zapięte kondensatory. Np strojąc odbiorczą musisz mieć odpięte kondki na nadawczej. Kumasz coś? Poczytaj dokładnie jeszcze raz krok po kroku strojenie sond symetrycznych które opisał ALL

_________________
http://www.podloga.strefa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 22:06 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
adamek2121 napisał(a):
To nie rozumiem po co odlutowywać ten kondensator z odbiorczej skoro musze i tak kabelki przepiać do nadawczej-krekcyjnej... ?



I o to właśnie chodzi, bo inaczej trzeba by było zacząc od podstaw elektroniki, wiec nie dziw się i nie staraj zrozumiec tylko słuchaj doswiadczonych elektroników a z pewnoscia wszystkim bedzie łatwiej. Jak wykonasz i to wszystko zagra to bedziesz miał wtedy czas na rozumowanie i nauke poprzed doswiadczalną dedukcje.
Gdy nie odepniesz kondensatora to z pewnoscią mogę uprzedzić Twoje kolejne pytania które by padły - Dlaczego nie mogę zestroic cewki nadawczej a czestotliwosc skacze raz w górę raz w dół? - teraz juz wiesz dlaczego.
Na marginesie dodam,że strojenie cewek które wykonujesz nie jest ostateczne, trzeba bedzie jeszcze raz je skorygowac po skompensowaniu

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 24 lutego 2010, 17:30 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): środa, 27 stycznia 2010, 12:17
Posty: 14
Lokalizacja: Wawa
Witam ponownie i mam pytanko czy podczas równoważenia sondy mogę zastosować kondensatory styrofleksowe czy tylko mkt?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL