Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 13:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lipca 2008, 21:47 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 08:33
Posty: 237
Lokalizacja: Tychy
Nie chodzi o to że musze klękać...
Elektronika i zasilanie umieszczone będzie pod łokciem, stelaż jest w kształcie rozciągniętego "S". Przy takim stelażu nie ma jak puścić kabla od sondy do elektroniki tak żeby nie przeszkadzał w trzymaniu wykrywacza. Zatem kabel w miejscu gdzie jest miejsce na dłoń trzeba puścić wewnątrz stelaża. natomiast gdy tak zrobie i nie zrobie rozłącznego połączenia na wtyczce to nigdy nie bede mógł swobodnie wymienić sondy. Dlatego kabel z elektroniki idzie wśrodku rurki i wychodzi ponizej dłoni i tam jest gniazdo do podłączenia kabla sondy.
Fot zrobie jak to wszystko poskładam do kupy, na razie jest w kawałkach.. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lipca 2008, 21:55 
Ja kiedyś miałem sondę podłączoną do płytki którą niektórzy w wersji obudowanej nazywają "czarną skrzynką" poprzez ok 15-20cm zwykłej nieekranowanej taśmy :!: nie zauważyłem żeby coś negatywnego się działo więc z ekranem taki 20cm odcinek tym bardziej nie powinien sprawiać problemów :)

Ps.W jednej z 3 zrobionych przeze mnie sond jest zwyczajny ekranowany przewód z jednym wspólnym ekranem idącym dookoła wszystkich żył i nie wykazuje ta sonda żadnych anomalii mój kuzyn chodzi już z nią niemal rok i wszystko jest OK.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lipca 2008, 22:39 
Offline
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2005, 00:17
Posty: 889
Lokalizacja: Chełm gg3009543
:arrow: KrisssK

Przepraszam Cię jak psuje Ci klimat budowy wykrywki ale nie wyobrażam sobie panela na odległości 35-45 cm od sondy (25 od gniazda), deko przesadzona konstrukcja ale To Twoja wykrywka :).

pozdr

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lipca 2008, 23:50 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 08:33
Posty: 237
Lokalizacja: Tychy
KrisssK napisał(a):
Elektronika i zasilanie umieszczone będzie pod łokciem, stelaż jest w kształcie rozciągniętego "S". :)

Mangi przeczytałeś mojego poprzedniego posta? Jeśli tak to proszę zrób to jeszcze raz tylko ze zrozumieniem.
Aha, powiem tylko bo możesz tego nie wiedzieć - nie jestem karłem, łokieć mam nieco wyżej niż 45cm nad sondą (ziemią ) :D
Jeśli możesz mi podpowiedzieć czy to o co pytam będzie wpływać na pracę wykrywacza to odpowiedz. Jesli nie wiesz to poczekaj na fotke, zrozumiesz o co chodzi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lipca 2008, 23:56 
Offline
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 17 czerwca 2005, 00:17
Posty: 889
Lokalizacja: Chełm gg3009543
Przeczytałem jeszcze raz i jeszcze raz i Poczekam na fotki :)
Długość Twojego przewodu to aż 25 cm, chyba nie chcesz nam wmówić, że to jest wykonalne mając normalny wykrywacz ?

pozdr

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 lipca 2008, 06:01 
KrisssK napisał(a):
KrisssK napisał(a):
Elektronika i zasilanie umieszczone będzie pod łokciem, stelaż jest w kształcie rozciągniętego "S". :)

Mangi przeczytałeś mojego poprzedniego posta? Jeśli tak to proszę zrób to jeszcze raz tylko ze zrozumieniem.
Aha, powiem tylko bo możesz tego nie wiedzieć - nie jestem karłem, łokieć mam nieco wyżej niż 45cm nad sondą (ziemią ) :D
Jeśli możesz mi podpowiedzieć czy to o co pytam będzie wpływać na pracę wykrywacza to odpowiedz. Jesli nie wiesz to poczekaj na fotke, zrozumiesz o co chodzi...


Napisałem przecież miałem podpięte w tym miejscu o którym mówisz 20cm zwykłego nieekranowanego wielożyłowego przewodu i nic niepokojącego się nie działo .Poza tym co za problem spróbować :?: na próbowaniu wielu rzeczy polega przecież praktyka :!:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 21 marca 2010, 13:18 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 stycznia 2009, 21:59
Posty: 151
Lokalizacja: OP.
sprzęt: Róznoraki ;]
Witam pytanie do Pana sWaldka, spodobały mi się izolacje silikonowe do kabli (z odzysku z przetworników tensometrycznych) ... yy mam takie pytanie gdzie idzie jeszcze dostać takie izolacje kusi mnie na znalezienie w kolorze czarnym :).

znalazłem coś takiego:

http://www.silico.pl/produkty.php?go=wytlaczane_wyroby_silikonowe

Kupiłbym sobie na metry przyda się przyszłościowo a nie che mi się kabli euro rozwalać. A silikon silikonowi nie równy wolałbym namiary na coś sprawdzonego, żeby ten wąż , czy tam rurka była typowo pod kable i nie pękała po jakimś czasie.


Pozdrawiam ;]

_________________
Sprzet: Kret, All1, ACE 250, Fisher F4, Tesoro Eldorado, Rutus Proxima v5, Minelab Soviergin GT, Rutus Argo V3 , Deus XP v4, Rutus Alter v1.1


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 listopada 2010, 20:12 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 6 grudnia 2009, 20:42
Posty: 2
Czy próbował ktoś jako izolacji kabla użyć koszulek termokurczliwych? Jeżeli tak to z jakim efektem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 listopada 2010, 10:31 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 08:33
Posty: 237
Lokalizacja: Tychy
Koszulka termokurczliwa się nie nadaje - zbyt delikatna i mało elastyczna...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ALL-1: kabelki i druty
PostNapisane: poniedziałek, 11 lipca 2011, 11:15 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): czwartek, 8 października 2009, 16:39
Posty: 5
Co myślicie o tym kablu: http://www.tme.eu/dok/33_przewody_i_kable/TAS-C181.pdf
Czy ktoś wie gdzie ewentualnie można by go kupić w mniejszych ilościach?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ALL-1: kabelki i druty
PostNapisane: środa, 3 sierpnia 2011, 14:33 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): czwartek, 8 października 2009, 16:39
Posty: 5
Kupiłem kabel z poprzedniego postu. Wygląda całkiem dobrze, każda żyła owinięta ekranem i ekrany stykają się ze sobą, dokładnie tak jak na zdjęciu w katalogu. Cena jaką poniosłem to 9,20zł za metr, więc sądzę, że było warto, chociażby dlatego, że nie mogłem dostać na miejscu koncentryka z plecionym, ewentualnie innym porządnym ekranem :o , który mógłby posłużyć do budowy kabla.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ALL-1: kabelki i druty
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2016, 15:11 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): niedziela, 12 lipca 2015, 07:29
Posty: 31
województwo: Podlaskie
jest sposób aby kabel był niewidoczny dla wykrywacza?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ALL-1: kabelki i druty
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2016, 21:38 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
gringocorp napisał(a):
jest sposób aby kabel był niewidoczny dla wykrywacza?


Wykrywacz nie będzie sygnalizował kabla, jeżeli ten nie będzie się przemieszczał względem cewki. Oczywiście kabel może mieć wpływ na pracę wykrywacza, tak samo jak parametry gruntu, ale to już inna bajka.

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ALL-1: kabelki i druty
PostNapisane: poniedziałek, 25 stycznia 2016, 17:41 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): niedziela, 12 lipca 2015, 07:29
Posty: 31
województwo: Podlaskie
A co sądzicie o tym aby wykorzystać dyskryminację wykrywacza? np stalowy oplot/ekran na przewód próbował ktoś?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL