Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 00:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 19:45 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
Odświeżam stary temat,bo znowu kupiłem kit AVT 5196,poprzedni sprzedałem,i zauważyłem że w tym nowym zestawie są inne kądki, zamiast tych żółtych i czerwonych styrofleksowych, są jakieś inne miniaturowe.
AVT 5196 który sprzedałem był bardziej czuły na drobnicę od Jabla,dlatego znowu powróciłem do AVT 5196.
Czy te kondensatory pozostawić w tym kicie ,czy może lepiej zastosować takie, jakie były w zestawie w starszej wersji kitu.
Byłbym bardzo wdzięczny za sugestię, jakie części w tym nowym kicie wymienić na inne, żeby polepszyć jego parametry.
W zestawie kitu jest BF245C, czy lepiej go wymienić od razu na BF245A .
PS,
Czy można gdzieś kupić gotowy i kompletny kit rozróżniania metali do tego AVT 5196.

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 20:03 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
endriu624 napisał(a):
... Byłbym bardzo wdzięczny za sugestię, jakie części w tym nowym kicie wymienić na inne, żeby polepszyć jego parametry.
W zestawie kitu jest BF245C, czy lepiej go wymienić od razu na BF245A .

Te tranzystory mają inne napięcia progowe. BF245A będzie tu jednak nieco lepszy - szybciej się załączy i wyłączy. Kondensatory można wstawić raczej oryginalne. W tym układzie powinny być zastosowane kondensatory ceramiczne (kilka sztuk) i styrofleksowe (głównie). Ten układ i tak jest kiepski. Wiele nie można mu zaszkodzić.

endriu624 napisał(a):
... PS,
Czy można gdzieś kupić gotowy i kompletny kit rozróżniania metali do tego AVT 5196.

Nie słyszałem o czymś takim. Ponadto bez oscyloskopu uruchomić ten "wynalazek" jest dość trudno. Zbyt rewelacyjnie taki "patent" też nie działa.

Czy wogóle warto bawić się wykrywaczem bez mikrokontrolera ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 20:38 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
Dzięki za odpowiedz.
Właśnie chodziło mi głównie o ten tranzystor BF245A.
Miałem na tapecie równolegle Jabla i AVT 5196 i Jabel wg.moich porównań był znacznie mniej czuły na monety i drobnicę,w testach na tej samej cewce, jak składałem te dwa kity w tym samym czasie.
W poprzednim kicie AVT 5196 jaki składałem, ten kit był lepszy od Jabla.
Monetę 5 zł AVT widział z ok. 20 cm , a Jabel dopiero ją widział w odległości ok. 5 cm na tej samej cewce, Zasięgi były porównywalne dopiero między tymi wykrywaczami na większych przedmiotach,np.puszkę po piwie te wykrywacze miały podobne zasięgi.

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 20:55 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
endriu624 napisał(a):
Dzięki za odpowiedz.
Właśnie chodziło mi głównie o ten tranzystor BF245A.
Miałem na tapecie równolegle Jabla i AVT 5196 i Jabel wg.moich porównań był znacznie mniej czuły na monety i drobnicę,w testach na tej samej cewce, jak składałem te dwa kity w tym samym czasie.
W poprzednim kicie AVT 5196 jaki składałem, ten kit był lepszy od Jabla.
Monetę 5 zł AVT widział z ok. 20 cm , a Jabel dopiero ją widział w odległości ok. 5 cm na tej samej cewce, Zasięgi były porównywalne dopiero między tymi wykrywaczami na większych przedmiotach,np.puszkę po piwie te wykrywacze miały podobne zasięgi.


Nie możesz tak porównywać wykrywaczy. To nieco inne układy. Cewka i jej indukcyjność są policzone do konkretnego czasu trwania zwarcia klucza. Te czasy są na 99,9% inne w obu tych wykrywaczach. Punkty próbkowania zboczy impulsu przepięcia też są różne. Ponadto mniejszy zasięg na małe przedmioty to tylko zaleta. Jabel będzie oczywiście dużo stabilniejszy niż ten AVT.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 21:31 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
W Jablu jest zastosowany programowalny PIC, i taka jest różnica prawdopodobnie między Jablem a AVT ,
W Jablu nie ma szans osiągnąć stabilnych pojedynczych stuków, co jedną sekundę, tak jak np. w AVT, Jabel też nie jest bardziej stabilny od AVT.
Jedynie co mogę powiedzieć,że AVT to znacznie lepszy projekt od Jabla,lecz wymaga nieco większej wiedzy w składaniu takich kitow.
Jabel na drobnice się nie nadaje ,bo po mimo że jest dobrze zmontowany ,oraz ma dobrze zrobioną cewkę,to przegrywa z AVT na drobnicy.
Jabel czy AVT jest prawie identyczny w czułości na dużych przedmiotach,lecz na drobnicy lepszy jest AVT 5196

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 22:07 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
Podziwiam kolegę KOBRA ,że tyle uwagi poświecił w ten projekt,oraz tak wiele zrobił na tym forum dla tak beznadziejnego projektu, jak ten kit AVT.
Uwadniając jednocześnie ,ze ten kit jest warty zakupu,oraz zabawy w poprawę jego osiągów,stawiając go lepszym kitem od Jabla.

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 22:23 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
endriu624 napisał(a):
Podziwiam kolegę KOBRA ,że tyle uwagi poświecił w ten projekt,oraz tak wiele zrobił na tym forum dla tak beznadziejnego projektu, jak ten kit AVT.
Uwadniając jednocześnie ,ze ten kit jest warty zakupu,oraz zabawy w poprawę jego osiągów,stawiając go lepszym kitem od Jabla.

To jest zabawa w dobieranie paru rezystorów w dodatku pewnie bez oscyloskopu - godne Nobla... To każdy może zrobić i nie jest to nic wielkiego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 23:16 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
maciej_333 napisał(a):
endriu624 napisał(a):
Podziwiam kolegę KOBRA ,że tyle uwagi poświecił w ten projekt,oraz tak wiele zrobił na tym forum dla tak beznadziejnego projektu, jak ten kit AVT.
Uwadniając jednocześnie ,ze ten kit jest warty zakupu,oraz zabawy w poprawę jego osiągów,stawiając go lepszym kitem od Jabla.

To jest zabawa w dobieranie paru rezystorów w dodatku pewnie bez oscyloskopu - godne Nobla... To każdy może zrobić i nie jest to nic wielkiego.

Tu masz zupełną racje ,Jabel jest lepszy w montażu dla początkujących.

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 23:38 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
Mimo wszystko takie PI to jest jakieś wyzwanie do ATM ,i takie zabawy powinny zaspokoić ciekawość majsterkowiczów.
Na Jabelku praktycznie nic nie da się poprawić ,a na AVT można już się niezłe nagłowić .

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2012, 23:48 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
endriu624 napisał(a):
... Na Jabelku praktycznie nic nie da się poprawić ,a na AVT można już się niezłe nagłowić .


Możesz napisać inny program. Właśnie w sofcie siła.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 15:07 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
maciej_333 napisał(a):
To jest zabawa w dobieranie paru rezystorów w dodatku pewnie bez oscyloskopu - godne Nobla... To każdy może zrobić i nie jest to nic wielkiego.


Co....za spokojnie było ?
Ja się nagrody nobla nie spodziewam. Raczej byłbym za tym, żeby dać ją Tobie w kategorii ''Największy nieudacznik''
Cofnij się do poprzedniej strony tego tematu, gdzie podałeś zasięg na 5 zł...UWAGA 13cm.
:bravo
...i to dopiero po wprowadzeniu modyfikacji Twojego pomysłu ja mniemam. :hah
Ąż strach się pytać, jakie ten wykrywacz miał zasięgi, zanim zacząłeś go ''ulepszać''.
Powiedzmy otwarcie....spie....eś sprawę.
Odradzasz wszystkim ten wykrywacz, bo nie jesteś w stanie złożyć go poprawnie. Dlaczego ? Przecież w profilu masz zawód - elektronik. Wszędzie próbujesz ''świecić'' swoją wątpliwą wiedzą. Gapisz się w ekran oscyla i efekt jest taki, że robisz wykrywacz, który ma zasięgi poniżej przeciętnej. I Ty chcesz komuś doradzać ???
Krytykujesz pomysły innych, a sam nie jesteś w stanie nic wymyślić...ulepszyć. No ale, żeby coś poprawić, najpierw trzeba umieć złożyć coś żeby dobrze działało a z tym masz problem, jak widać. Układ wykrywacza nie jest idealny, ale też nie najgorszy. Jest to bardzo dobra baza to wszelkich eksperymentów.

''To jest zabawa w dobieranie paru rezystorów w dodatku pewnie bez oscyloskopu - godne Nobla... To każdy może zrobić i nie jest to nic wielkiego.''

Do dobierania ''paru rezystorów'' nie potrzebuję oscyloskopu. Potrzebna jest za to wiedza co się robi i dlaczego tak a nie inaczej. To się nazywa ''logiczne myślenie'' i żadna aparatura pomiarowa tego nie zastąpi.

endriu624, dzięki za uznanie. Zanim dostaniesz radę
od kol. maciej_333, żeby kupić oscyloskop, dobrze się zastanów. Twój wykrywacz łapie 5 zł z 20 cm a jego z 13 cm.

maciej_333 chyba pomylił procesy zachodzące w tym wykrywaczu i zamiast zwiększyć czułość, robi dyskryminację wielkościową. :hah . Napisz kolego ( jeżeli łaska) gdzie i jak dobrać rezystory, żeby zmieniać czułość na małe przedmioty. Tylko nie cytuj teorii z książek, ale podaj konkrety.

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 15:29 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 27 marca 2005, 18:38
Posty: 6063
Lokalizacja: LUBLIN
system: Ubuntu 10.04
Tylko nie przesadźcie z wymianą "argumentów" bo zaczyna robić się złośliwie widzę .

_________________
"Śmierć żołnierza jest święta,łamie bowiem nakaz nienawiści .Przyjaciel i wróg już wolni od ran są warci tej samej miłości i chwały "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 20:07 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
K.O.B.R.A napisał(a):
... Co....za spokojnie było ?
Ja się nagrody nobla nie spodziewam. Raczej byłbym za tym, żeby dać ją Tobie w kategorii ''Największy nieudacznik''
Cofnij się do poprzedniej strony tego tematu, gdzie podałeś zasięg na 5 zł...UWAGA 13cm. ...

Nawet nie pisałem tego konkretnie do Ciebie. Długo można wymieniać dlaczego ten AVT5196 to kiepskie urządzenie. To nie dorsta do dzisiejszych realiów. Mój wykrywacz jakoś tam sobie działa. Nie miałem LF357, więc wstawiłem wolniejszy op-amp i stąd ten problem. Test zrobiłem w domu, gdzie miałem ogrom zakłóceń elektromagnetycznych. W lesie, zdala od zabudowań i linii przesyłowych monetę 5zł wykryłbym z odległości ok. 20cm. Wielkie chalo. Zmienić tu można to i owo, ale w zasadzie po co ? Całe to "wiadro" podzespołów zastąpi jeden procek.

K.O.B.R.A napisał(a):
...i to dopiero po wprowadzeniu modyfikacji Twojego pomysłu ja mniemam. :hah
Ąż strach się pytać, jakie ten wykrywacz miał zasięgi, zanim zacząłeś go ''ulepszać''.
Powiedzmy otwarcie....spie....eś sprawę. ...

Trochę przesadziłeś. Jeszcze ten wulgaryzm. To nic, że wykropkowany. Innych słów nie znasz ?

Wykrywacz w tym AVT5196 taktowany jest przez IC4. PR2 ma wpływ na czas pomiędzy zwarciami klucza T1. Natomiast C2 i R1 wyznaczają czas samego zwarcia i czas pomiędzy zwarciami. Właśnie regulując czas zwarcia klucza można robić dyskryminację wielkościową. Logicznie rzecz biorąc im większy ten czas, tym więcej energii zgromadzi się w cewce. Zatem jasne, że mały przedmiot wywoła mały wpływ na odpowiedź impulsową (dużo energii zgromadzonej w cewce). Oczywiście zbyt długi czas zwarcia też nie ma sensu, bo w cewce można zgromadzić ograniczoną ilość energii.

Czułość ogólnie da się zwiększyć poprzez:
-zwiększenie wzmocnienia wzmacniacza na LF357, to logiczne - da się wykryć mniejsze zmiany
-dodanie drugiej cewki jako odbiorczej, co tworzy transformator - powstanie tu zwiększenie napięcia, ale wzmocnieniem i tak tego nazwać nie można
-zadbanie o możliwie szybkie narastanie napięcia na kluczu - tzn. minimalizacja pojemności montażowych i samej cewki, szybki klucz itd.
-punkt próbkowania zbocza można wykorzystać do rozróżniania metali, ale nie jest on też bez znaczenia na czułość
-lepszy układ próbkujący
-VCO o dużym nachyleniu
-coś lepszego zamiast tego połączenia integratora z komparatorem

Oczywiście takie działania mają wady i zalety.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 20:18 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Załóżmy naiwnie, że nie odnosiłeś się do mnie... niech będzie.

Niepotrzebnie kombinujesz z tymi zmianami. Układ tego wykrywacza jest dość stary i z założenia miał być zrobiony z ogólnie dostępnych części. I taki jest. Wraz z rozwojem techniki, pojawiły się inne konstrukcje, w tym procesorowe.
Nie ma sensu wstawiać tam procka. Lepiej będzie zaprojektować całkiem nowy układ.

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 20:44 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
K.O.B.R.A napisał(a):
... Niepotrzebnie kombinujesz z tymi zmianami. ...

Niekoniecznie. Można poprawić pracę tego układu i jego parametry poprzez jego unowocześnienie, lub inne kombinacje. Można to zrobić bez mikrokontrolera, ale jednak zastąpi on jakieś 3-4 układy scalone i sporo elementów dyskretnych. Zatem warto.

K.O.B.R.A napisał(a):
Układ tego wykrywacza jest dość stary i z założenia miał być zrobiony z ogólnie dostępnych części. ...

Tak, ale wybacz ten klucz na T5 i ta konstrukcja z IC3 w dzisiejszych czasach ?

K.O.B.R.A napisał(a):
... Lepiej będzie zaprojektować całkiem nowy układ. ...

To dobre podejście. Można to zrobić całkiem inaczej, ale oczywiście sama zasada działania i sposób detekowania będą identyczne. No, chyba, że spróbkować zbocze i liczyć FFT, albo kombinować coś z szybkością opadania. Coś i tu można ugrać, ale to nie będzie już zbyt opłacalne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 22:40 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 24 marca 2006, 11:16
Posty: 116
Lokalizacja: Home Sweet Home
sprzęt: Home Made...
system: Only XP
województwo: CK
Witam !

Może po tych rozważaniach czysto teoretycznych zważając na adres tego działu (dla niedoinformowanych, kącik techniczny) ktoś pokaże choćby jak wygląda rezystor... Bo czczej gadaniny nie znoszę a dwa monologi zamiast jednego dialogu to już zupełna przesada... Co by dla potomnych zostawić to dodam zdjęcie zwykłego analogowego potencjometru żeby było trochę technicznie i co najistotniejsze w takich wątkach, praktycznie...

Obrazek

Pozdrawiam !

_________________
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" - Mario Puzo
„Lepiej” jest wrogiem „dobrego” - Voltaire


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 22:52 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
Tak, to potencjometr obrotowy. Jest to oczywiście rezystor liniowy, ale zależność rezystancji od położenia wału może być nieliniowa. Wyróżnić tu się da potencjometr typu: A (ch-k liniowa), B (ch-k logarytmiczna), C (ch-k wykładnicza).

Jeśli chodzi o rezystory, to można przeczytać to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezystor

O to chodziło kolego Bynak ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 23:01 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 24 marca 2006, 11:16
Posty: 116
Lokalizacja: Home Sweet Home
sprzęt: Home Made...
system: Only XP
województwo: CK
maciej_333 napisał(a):
Tak, to potencjometr obrotowy. Jest to oczywiście rezystor liniowy, ale zależność rezystancji od położenia wału może być nieliniowa. Wyróżnić tu się da potencjometr typu: A (ch-k liniowa), B (ch-k logarytmiczna), C (ch-k wykładnicza).

Jeśli chodzi o rezystory, to można przeczytać to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezystor

O to chodziło kolego Bynak ?


Mam nadzieję że tak jak ja posiadasz poczucie humoru... Tak więc "przyćmiłeś mnie swoją wiedzą"... Ze zrozumieniem tego co napisałem nie powinieneś mieć problemu więc pokaż szczegół schematu (broń boże całość) o jakim prowadzisz dywagacje i dopiero sugeruj zmiany np. T5 oraz IC3 bo nawet nie wiem o czym mówisz przy tej mnogości schematów dostępnej w sieci... Dopiero wtedy będziemy wiedzieli o czym piszemy i na jaki temat zabierać głos...

Pozdrawiam !

_________________
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" - Mario Puzo
„Lepiej” jest wrogiem „dobrego” - Voltaire


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: wtorek, 4 września 2012, 23:23 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2011, 17:40
Posty: 323
Lokalizacja: Grudziądz
sprzęt: PI DIY
system: Win Vista :-(
województwo: Kujawsko-Pomorskie
Bynak napisał(a):
maciej_333 napisał(a):
... Ze zrozumieniem tego co napisałem nie powinieneś mieć problemu więc pokaż szczegół schematu (broń boże całość) o jakim prowadzisz dywagacje ...

Sprawa dotyczy AVT5196, schemat jest na rysunku 1. Żadnych fragmentów nie ma sensu wstawiać, bo to traci czytelność. W oparciu o ten "genialny" schemat toczą się boje. Właśnie układ próbkujący na T5 i pamiętający z komparatorem i integratorem na IC3 jest dość zabytkowy. Tu przydałby się jakiś scalony S&H. Warto też pomyśleć nad innym, bardziej zwyczajnym zasilaniem poszczególnych wzmacniaczy operacyjnych - zatem wykonanie tego zasilania jak w Jablu. Ułatwi to zdecydowanie zaprojektowanie całego układu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret z funkcja rozrózniania metali.
PostNapisane: piątek, 7 września 2012, 12:02 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
Sorry Panowie że tak was nudzę z tym AVT 5196.
Znalazłem takie urządzenie w sklepie AVT ,czy do tego kitu AVT 5196 zamiast robić rozróżnianie możną by coś takiego wmontować ,i w którym miejscu to podpiąć w AVT 5196.Oglądając przebiegi na tym małym urządzeniu, można by dojść do wniosku co jest pod cewką w detektorze PI.
Czy warto inwestować w to urządzenie zamiast robić rozróżnianie metali do AVT 5196.
Ps.
To urządzenie jest w dwóch wersjach cenowych
170 zł oraz
Układ uruchomiony 270 zł.

http://sklep.avt.pl/p/pl/496860/minikombajn+pomiarowy+-+uklad+zmontowany+i+uruchomiony.html

http://sklep.avt.pl/p/pl/495993/minikombajn+pomiarowy+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

Jeżeli to by się nadawało do wykrywacza ,to którą wersję kupić ,bo nie wiem czy z tą tańszą wersją za 170 zł sobie poradzę w uruchomieniu.

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL