Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 01:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: TWO-BOX do ALL-a1
PostNapisane: wtorek, 3 lutego 2015, 07:46 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Podłaczenie wtyczki zalezy od tego jak masz podłaczone gniazdo w elektronice ,Salamandra nie potrzebuje plusa we wtyczce bo cewka nadawcza i odbiorcza maja srodkowe wyprowadzenia cewek na masie(ekran) , na schemacie jest to punkt 3.
Jezeli ta wtyczka którą pokazałes to wtyczka od sondy Salamandry a nie mozesz rozebrac elektroniki to trzeba troche pomierzyc aby było wiadomo co gdzie, do tego celu trzeba odlutowac pin srodkowy który stanowi mase i łaczy ze sobą dwa ekrany jeden od cewki nadawczej a drugi od odbiorczej, nalezy to odlutowac i rozłączyc na dwa niezalezne ekrany dopiero wtedy zwykłym omomierzem zmierzysz gdzie jest cewka nadawcza a gdzie odbiorcza


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TWO-BOX do ALL-a1
PostNapisane: środa, 4 lutego 2015, 20:11 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): poniedziałek, 22 grudnia 2014, 20:16
Posty: 18
województwo: lbn
Dzięki wielkie SWaldek :piwko za pomocną podpowiedź. Niestety pierwsze próby nie rokują zbyt dobrze :( Wykrywacz na nic nie reaguje, nawet nie można go wyzerować ( wskaźnik nie utrzymuje się na zerze tylko leci max w lewo. Nie piszczy, nie reaguje na zbliżanie cewek.
Jedyne na co reaguje to na AC DC, leciało w radiu i jak zbliżyłem wykrywacz do radia wskaźnik zaczął skakać :hah Jednak do niczego mi się to nie przyda. Wolałbym posłuchać na nim metalu w terenie :D.
A tak na serio - od początku:
Na zdjęciu widać mój sprzęt - cewki w kształcie elipsy o wymiarach 40x60
cewki nawijane - nadawcza 30 x2 drut 0.4
cewka odbiorcza 34x2 drut 0,3
Czy różnica 4 zwojów może mieć wpływ na pracę wykrywacza?
Czy grubość drutu cewki nadawczej ma wpływ? Na tym schemacie z elektrody powinien być 0,6.
Schemat podłączenia wtyczki i zdjęcia podłączenia cewek poniżej.
Czyli jeśli buduję Two Box na elektronice Salamandry to na obu cewkach daję masę na uzwojenia a nie plus na nadawczą? :shock:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TWO-BOX do ALL-a1
PostNapisane: czwartek, 5 lutego 2015, 21:30 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): poniedziałek, 22 grudnia 2014, 20:16
Posty: 18
województwo: lbn
Wszystko działa :peace Zmieniłem masę na cewkę nadawczą i chodzi jak bajka :D zasięgi zadowalające - a sprzęt jeszcze bez równoważenia cewek.
Samochód wyczuwa z około 3 m
blacha 30 x 50 - pond 2 m
puszka po piwie około 1 - 1,30m
blacha wielkości klamry około 40 cm.
Wielkie dzięki za każdą pomoc.
Mam tylko pytanie - przechodząc nad elementem metalowym wykrywacz sygnalizuje 2 razy - raz jak metal jest pod cewką odbiorczą i raz jak pod nadawczą. Cewka nadawcza również reaguje na metal.
Czy pod ekran cewki nadawczej też podłączam masę?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TWO-BOX do ALL-a1
PostNapisane: poniedziałek, 16 października 2017, 17:11 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 09:17
Posty: 4
zborek napisał(a):
Wszystko działa :peace Zmieniłem masę na cewkę nadawczą i chodzi jak bajka :D zasięgi zadowalające - a sprzęt jeszcze bez równoważenia cewek.
Samochód wyczuwa z około 3 m
blacha 30 x 50 - pond 2 m
puszka po piwie około 1 - 1,30m
blacha wielkości klamry około 40 cm.
Wielkie dzięki za każdą pomoc.
Mam tylko pytanie - przechodząc nad elementem metalowym wykrywacz sygnalizuje 2 razy - raz jak metal jest pod cewką odbiorczą i raz jak pod nadawczą. Cewka nadawcza również reaguje na metal.
Czy pod ekran cewki nadawczej też podłączam masę?

HI ALL FRIEND

i search to made twobox detector .anuone have the pcb or all projet.

please help me


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL