Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 21:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Schemat do eldorado
PostNapisane: wtorek, 14 sierpnia 2012, 21:58 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Witam
Mam prośbę do kolegów o schemat i rysunek pcb do Eldorado, który może sprawdziliście i fajnie działa. Chciałbym zmajstrować sobie taki sprzęt ,elektronika nie jest mi obca.Dzięki i pozdrawiam. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: środa, 15 sierpnia 2012, 09:19 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 24 marca 2006, 11:16
Posty: 116
Lokalizacja: Home Sweet Home
sprzęt: Home Made...
system: Only XP
województwo: CK
Witam !

Wszystko masz tu: ELDORADO
Niestety forum wymaga rejestracji.

A jak będę na "warsztacie" to dorzucę tu moją wersję schematu i PCB bez SMD.

Pozdrawiam !

_________________
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" - Mario Puzo
„Lepiej” jest wrogiem „dobrego” - Voltaire


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: środa, 15 sierpnia 2012, 15:25 
Offline
generał brygady
generał brygady
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 30 sierpnia 2007, 05:44
Posty: 1083
Lokalizacja: Warszawa
:hah tak,tak... ,ale i tak bez pomocy innych będzie klapa... tzn. brak pełnego zadowolenia po "zmajstrowaniu" Wykonałem ALL-1 szt 2 Eldki tez ze dwa i nadal eksperymentuje ... Były PI, BFO, Pin-pointy! Teraz po jednej konstrukcji w użyciu 2 leżą w piwnicy i .... Oprócz doświadczenia Najważniejsze 1. Oscyl 2kanalowy i znajomość budowy SONDY!!!

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: środa, 15 sierpnia 2012, 15:42 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 24 marca 2006, 11:16
Posty: 116
Lokalizacja: Home Sweet Home
sprzęt: Home Made...
system: Only XP
województwo: CK
janwierz napisał(a):
:hah tak,tak... ,ale i tak bez pomocy innych będzie klapa... tzn. brak pełnego zadowolenia po "zmajstrowaniu" Wykonałem ALL-1 szt 2 Eldki tez ze dwa i nadal eksperymentuje ... Były PI, BFO, Pin-pointy! Teraz po jednej konstrukcji w użyciu 2 leżą w piwnicy i .... Oprócz doświadczenia Najważniejsze 1. Oscyl 2kanalowy i znajomość budowy SONDY!!!


Janwierz a może kolega jest szczęśliwym posiadaczem oryginalnej sondy... Wtedy odpadają mu problemy związane z posiadaniem oscyla 2-kanałowego... Zresztą znam co najmniej jeden przypadek zestrojenia sondy na "słuch" i użytkowania jej po dzień dzisiejszy z pozytywnym skutkiem przez jednego ze znajomych... Ja miałem to szczęście że udało mi się zakupić oryginała za dobre pieniążki na Alledrogo... I powiem szczerze że chyba wiem jeszcze jednego w podobnych pieniądzach... Tak więc nie ma co z góry zakładać że się nie uda... Nie ma co odstraszać ludzi od prób wykonania tej wykrywki bo potrafi się ona niejednokrotnie odwdzięczyć za trud poświęcony na jej wykonanie a i tak ten "trud" w żaden sposób jest nieporównywalny z trudnościami przy budowie All-a...

Pozdrawiam !

P.s. Co do pierwszego członu Twojej wypowiedzi to chyba po to jest to forum aby szukać pomocy i samemu pomagać... :P

_________________
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" - Mario Puzo
„Lepiej” jest wrogiem „dobrego” - Voltaire


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: środa, 15 sierpnia 2012, 17:51 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Dzięki serdeczne za odzew.Właśnie od niedawna zacząłem interesować się tematem wykrywaczy,tym bardziej cenne są dla mnie każde wasze uwagi.Zwrócił moją uwagę właśnie ten typ wykrywacza.Na różnych forach oglądałem pomysły na budowę klonów eldorado,jednak jest wszędzie duże zamieszanie i różnorodność konstrukcji.Stąd moja prośba o jakąś jednolitą,najlepszą wersję wg.was, konstrukcję ze schematem i pcb.Dostęp do oscyloskopu dwukanałowego nie jest dla mnie żadnym problemem.Dzięki.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: środa, 15 sierpnia 2012, 22:06 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): poniedziałek, 24 stycznia 2011, 00:13
Posty: 48
Lokalizacja: Podkarpacie
wiemal7 napisał(a):
Witam
Mam prośbę do kolegów o schemat i rysunek pcb do Eldorado, który może sprawdziliście i fajnie działa. Chciałbym zmajstrować sobie taki sprzęt ,elektronika nie jest mi obca.Dzięki i pozdrawiam. :)

Zrób jak pisał kolega Bynak. A to, że trzeba się rejestrować na tamto forum to Ci się przyda przy budowie. Zawsze będziesz mógł zadać pytanie w razie wątpliwości. Ja mam też zrobiony według tamtego schematu i jestem zadowolony. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: czwartek, 16 sierpnia 2012, 20:12 
Offline
generał brygady
generał brygady
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 30 sierpnia 2007, 05:44
Posty: 1083
Lokalizacja: Warszawa
wiemal7 napisał(a):
Dzięki serdeczne za odzew.Właśnie od niedawna zacząłem interesować się tematem wykrywaczy,tym bardziej cenne są dla mnie każde wasze uwagi.Zwrócił moją uwagę właśnie ten typ wykrywacza.Na różnych forach oglądałem pomysły na budowę klonów eldorado,jednak jest wszędzie duże zamieszanie i różnorodność konstrukcji.Stąd moja prośba o jakąś jednolitą,najlepszą wersję wg.was, konstrukcję ze schematem i pcb.Dostęp do oscyloskopu dwukanałowego nie jest dla mnie żadnym problemem.Dzięki.Pozdrawiam.
Jeżeli nie wypali własnoręcznie wykonana elektronika.. może coś poradzimy . Musiałbyś tylko wykonać sobie sondę.... Elektronika /do niej/ oczywiście - gratis....
Gdybyś był z W-wy to wiele by uprościło! Jakby co, :wink: to pisz na Priv

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: czwartek, 16 sierpnia 2012, 20:58 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Ok..ale czy macie jakiś schemat i pcb jednostronne najbardziej zbliżone do oryginału, niekoniecznie tego kształtu płytki.Czy najlepiej jest jednak zastosować oryginalne układy:LM308,LF442 ,czy można/a może to lepiej/ zastosować zamienniki nie tracąc na czułości i funkcjonalności układu,czy jest problem z kalibracją ?Czy lepiej wykonać w SMD, czy zostać przy THT. To takie kilka pytań na początek.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: piątek, 17 sierpnia 2012, 08:37 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 24 marca 2006, 11:16
Posty: 116
Lokalizacja: Home Sweet Home
sprzęt: Home Made...
system: Only XP
województwo: CK
Witam !

Tak jak pisałem wcześniej... Zarejestruj się na tamtejszym forum... Znajdziesz tam schemat oraz PCB w kilku wersjach... W kształcie oryginału i SMD również oraz jak poszukasz zwykłe prostokątne pozbawione w całości SMD i z wbudowanym wskaźnikiem rozładowania baterii... A co najistotniejsze wiele cennych porad odnośnie budowy kilku typów sond... O LM308 raczej zapomnij bo dostępność/cena/jakość obecnie podrabianych układów przez skośnookich przyjaciół jest nieadekwatna do osiąganych efektów... Doskonale sprawdza się w tym miejscu TL081 (ja mam stary z wylutu z jakiegoś starego monitora i działa wyśmienicie tzn. lepiej niż wszystkie typy LM308 jakie posiadam)... Co do LF442 to zapomnij, praktycznie niedostępne a po za tym tamtejsze PCB zaprojektowane są pod LF444 zamiast dwóch LF442 który zdecydowanie jest powszechniej dostępny i raczej niezbędny do prawidłowej pracy dyskryminacji... Bawiłem się z kilkoma "quadami" ale zadowalające efekty niestety dawał tylko LF444... Na początek radzę Ci wykonać zwykłe przewlekane PCB, zawsze to łatwiej wymieniać układy w podstawkach choćby nawet do prób i porównań... Zresztą pisząc o PCB w wersji SMD chodziło mi tylko i wyłącznie o scalaki bez LF444 który jak i pozostała część elementów jest przewlekana... To chyba tyle na temat... Jak będziesz jeszcze czymś zainteresowany to pisz... Na razie nie miałem okazji być w pobliżu mojego drugiego kompa gdzie mam wszystkie materiały dotyczące Eldorado a co za tym idzie nie mam jak zamieścić schematu oraz PCB na tutejszym forum...

Pozdrawiam !

_________________
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" - Mario Puzo
„Lepiej” jest wrogiem „dobrego” - Voltaire


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: piątek, 17 sierpnia 2012, 10:11 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
OK,jednak poproszę ciebie o schemat i PCB w miarę twoich możliwości.Właśnie zarejestrowałem się na tamtym forum i poprzeglądam posty.Dzięki za sugestie i POZDRAWIAM. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: piątek, 17 sierpnia 2012, 13:28 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 24 marca 2006, 11:16
Posty: 116
Lokalizacja: Home Sweet Home
sprzęt: Home Made...
system: Only XP
województwo: CK
wiemal7 napisał(a):
OK,jednak poproszę ciebie o schemat i PCB w miarę twoich możliwości.Właśnie zarejestrowałem się na tamtym forum i poprzeglądam posty.Dzięki za sugestie i POZDRAWIAM. :)


Mówisz i masz :wink:

http://przeklej.net/file_details/11665.html


Pdf zawiera 5 stron... Pierwsza to schemat a następne to dwie wersje PCB... Osobiście posiadam w pełni działającą wersję na tym prostokątnym PCB pozbawionym w całości elementów SMD i wyposażonym już we wskaźnik rozładowania baterii... Obecnie lata z moim Edkiem mój sąsiad bo ja albo nie mam czasu albo latam bądź dopracowuję TGSL... Drugie Tesoro podobne PCB zawiera jednego LM358 oraz kilka elementów SMD a różni się od pierwowzoru zamieszczonego na wiadomym forum mniejszą ilością zworek, pogrubionymi ścieżkami i co dla mnie najistotniejsze dużo większymi padami lutowniczymi... Tyle odemnie... Jak będziesz chciał jeszcze coś się dowiedzieć to pytaj... Postaram się pomóc w miarę możliwości...

Pozdrawiam !

_________________
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" - Mario Puzo
„Lepiej” jest wrogiem „dobrego” - Voltaire


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: piątek, 17 sierpnia 2012, 21:41 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Dzięki...mam nadzieję,że się uda.Pozdrawiam. :piwko


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Czy jest gdzieś dla tej wersji eldorado lepszy schemat montażowy druk +podzespoły?

Pozdrawiam. :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 15:19 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 24 marca 2006, 11:16
Posty: 116
Lokalizacja: Home Sweet Home
sprzęt: Home Made...
system: Only XP
województwo: CK
wiemal7 napisał(a):
Czy jest gdzieś dla tej wersji eldorado lepszy schemat montażowy druk +podzespoły?

Pozdrawiam. :oops:


Jeśli znajdziesz coś lepszego od tego co zapodałem to chylę czoła... Co niby tam jest nieczytelne... Qrwa ostatni raz coś podrzuciłem na ogólnie dostępne forum... Teraz zaczynam rozumieć Bzyk-a...

Qrewsko pozdrawiam !

_________________
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" - Mario Puzo
„Lepiej” jest wrogiem „dobrego” - Voltaire


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: środa, 22 sierpnia 2012, 22:11 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Sorry,to zwykłe, mało ważne pytanie bez podtekstów.Zauważyłem na Geo... ciekawe rozwiązania montażowe i miałem nadzieję ,że i w tym przypadku może jest podobnie.Kolego Bynak,proszę się nie zniechęcać w pomocy innym,przez moje nie istotne pytanie.

Serdecznie pozdrawiam. :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 09:36 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 24 marca 2006, 11:16
Posty: 116
Lokalizacja: Home Sweet Home
sprzęt: Home Made...
system: Only XP
województwo: CK
To ja przepraszam... Miałem cholerną chandrę i byłem wściekły na wszystko i na wszystkich... Niestety rzadko bo rzadko ale trafiają mi się takie dni :x Jeszcze raz sorry i jak coś to pytaj...

Pozdrawiam !

_________________
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" - Mario Puzo
„Lepiej” jest wrogiem „dobrego” - Voltaire


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: wtorek, 11 września 2012, 21:15 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Witam,poradź jak najlepiej zabrać się za zrobienie cewek i je wykonać.Masz jakiś sprawdzony przepis na to?Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: wtorek, 11 września 2012, 22:18 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 24 marca 2006, 11:16
Posty: 116
Lokalizacja: Home Sweet Home
sprzęt: Home Made...
system: Only XP
województwo: CK
Tak mam... Nawiń według schematu... (sorry ale nie umieszczę bo ogólnodostępny na necie) I ciesz się z wykrywki HM na poziomie Ciboli-i. Odnośnie materiałów zgromadzonych i wykorzystywanych na forum miałem w tym "duży" wkład bo jak to zazwyczaj bywa nie robiłem nic a było opublikowane . Ale pierwowzór i inne pierdoły w temacie zapodał koleś z mazowieckiego i tego się trzymaj. "Gupi" nie jest ale brak mu dystansu do ludzi...

Pozdrawiam !

P.s. Na talerzu możesz dostać tylko frytki z kechupem.. Dosolić musisz sobie sam... :D

_________________
"Chcesz mieć wroga, zrób komuś przysługę" - Prawa Murphy'ego
"Przyjaciół trzeba mieć blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" - Mario Puzo
„Lepiej” jest wrogiem „dobrego” - Voltaire


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: poniedziałek, 12 maja 2014, 22:12 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Witam,zmontowałem pcb kompletne wg.pomysłu kolegi Bynak i temat odłożyłem.Teraz chciałbym wykrywkę dokończyć ale gdzieś materiały się ulotniły.Stąd serdeczna prośba o poradę jak wykonać poprawnie cewkę DD do tego eldorado i całość uruchomić i zestroić.Skąd pozyskać obudowę cewki? Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: niedziela, 24 sierpnia 2014, 17:44 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Jest gdzieś rozpiska napięciowa do wesji kol.Bynaka?Uruchomiłem całość,ale tylko buczy na" all met."i można to wyciszyć jedynie
skręceniem potencjometru BG.Nie reaguje na nic co zbliżam do cewek.Może koledzy coś poradzą.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL