Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 05:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: niedziela, 24 sierpnia 2014, 20:35 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): środa, 21 grudnia 2011, 16:34
Posty: 91
województwo: Lodzkie
Kolego sprawdź na schemacie ideowym a jeżeli chodzi o to buczenie to tylko na all metal ci nie działa?? a tak w *ogóle* to musisz miec blad na plytce sprawdz ja tez mialem dziwne objawy i okazywalo sie ze niby powoli i dokladnie robilem ale pospiech swoje zrobil. sorz za pismo ale cos mi klawiatura nie domaga


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: niedziela, 24 sierpnia 2014, 20:46 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
W ogóle nie działa, tylko w all met. brzęczy głośno i daje się to wyciszyć lub przerwać tylko regulując pot. BG. Nie mam dzisiaj oscyloscopu,to nie widzę czy coś tam jest na tx i rx. Jedynie udaje się łatwo ustawić cewkami napięcie zrównoważenia 0,6-0,8v.
Dlatego było by fajnie mieć schemacik z pomiarami napięć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: niedziela, 24 sierpnia 2014, 21:31 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): środa, 21 grudnia 2011, 16:34
Posty: 91
województwo: Lodzkie
a jak ty widzisz jakie masz napięcie nie zruwnowarzenia skoro nie masz oscyla,a jaki chciałeś schemacik z pomiarami napięć??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 10:44 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Miałem nadzieję,że może budując swojego Edka masz np. zapisane poszczególne napięcia na poszczególnych scalakach czy tranzystorach przy prawidłowo pracującej wykrywce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 12:40 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): środa, 21 grudnia 2011, 16:34
Posty: 91
województwo: Lodzkie
tutaj nie ma żadnych cudów sprawdź według schematu ideowego czy masz na początek zasilanie na wszystkich układach.
Potem przebiegi na tranzystorach bf 245 miałem przypadek że nowe były wadliwe,a ten oscyloskop masz? czy nie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 20:39 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Pomiar oscyloskopem jednokanałowym pozwolił na zestrojenie cewek na 06-08V RX a ok 16V na TX. Nawet zaczął reagować na 5gr z 20 cm ale tylko na all met.Jak powinny być połączone ekrany cewek z folii z masą ,bo przecież izolujemy miejsce kontaktu cewek?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 20:45 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): środa, 21 grudnia 2011, 16:34
Posty: 91
województwo: Lodzkie
Napięcie tx ok rx tak samo ekrany cewek zostaw narazie w spokoju powinien edek bez nich ruszyć będzie głupiał ale ruszy pisz na e-mail


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: niedziela, 31 sierpnia 2014, 18:47 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Mimo zestrojenia cewek na najlepsze niezrównoważenie ,edek na all met. wykrywa monety z 15 cm a na dyskryminacji nie reaguje na nic.Płytka sprawdzona,nie ma żadnych błędów montażowych. TX-10,7 kHz -19v amlitudy, a RX - 10,0 kHz 0,4v amplitudy,.Generalnie bardzo się wzbudza, tylko regulując BG można jakoś go ustawić aby reagował na zbliżanie metalowych przedmiotów. Sens..,tereshold i dyskryminacja nie regulują.Stąd ponawiam pytanie do kolegów o jakiś sposób uporządkowanej regulacji i pomiarów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: piątek, 5 września 2014, 20:58 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 5 lipca 2014, 15:41
Posty: 34
województwo: mazowsze
Ta wersja PCB ma chyba wadę...nie tylko Ty borykasz się z podobnym problemem na tym pcb...taka kara za złodziejstwo. 10,7kHz to za dużo...i tyle mogę powiedzieć. W kwestii formalnej...nie pomagam i nie doradzam, a tym bardziej nie odradzam. Nie licz na wiele, bo teraz za wiedzę trzeba płacić w $.

_________________
Jeśli nie posuwałeś garbatej panny to co Ty wiesz o seksie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: niedziela, 7 września 2014, 17:38 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
Dzięki i za to...Jeżeli 10,7 to za dużo, to ile powinno być dla Tx a ile dla Rx tak najlepiej? Czyli najlepiej jednak nawijać cewki na indukcyjność? Teraz mam Tx -4,84mH a Rx -5,43mH. Czy cewki do ponownego nawijania? Dlaczego tak ważna jest ta częstotliwość?
Ps
Sorry,ale to w dobrej wierze,schematy ogólnie dostępne,po cichu liczyłem na pomoc kolegi BZyKu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: wtorek, 30 września 2014, 21:19 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 5 lipca 2014, 15:41
Posty: 34
województwo: mazowsze
Witam.
Bzyku wyzbył się altruizmu za sprawą wszechobecnego i bezczelnego złodziejstwa propagowanego przy użyciu chomika i bandy kolesi z innego forum... Budujcie zatem IDX-y i pikacze...więcej cennych fantów zostanie dla potomnych. Twoja wersja PCB ma poważną wadę....o wytłumaczenie problemu i poprawki udaj się do autora tej wersji płytki, jednak wątpię aby rolnik umiał zaradzić problemowi. Edkowe PCB od momentu pierwszych publikacji przeżyło totalną metamorfozę i nigdzie nie było dostępne jako wersja darmowa w postaci pliku do wydruku, bo nigdzie takowej nie zamieściłem. Wszystko co można znaleźć w sieci to wzory mocno nieaktualne i obarczone mniejszymi lub większymi błędami...nic zatem dziwnego. Cewkę mogłeś zbudować nawet modelową i doskonałą...ale co z tego skoro elektronika jest kulawa :mrgreen:

_________________
Jeśli nie posuwałeś garbatej panny to co Ty wiesz o seksie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: wtorek, 25 listopada 2014, 22:54 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2011, 18:57
Posty: 14
Powiedzial co wiedzial ten ktory swoj "nowy projekt" opiera na zerznietym z IDX`a wskazniku :hah


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: czwartek, 18 grudnia 2014, 15:23 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 5 lipca 2014, 15:41
Posty: 34
województwo: mazowsze
Nie będę polemizował z Tobą reiv...bo nie warto.

_________________
Jeśli nie posuwałeś garbatej panny to co Ty wiesz o seksie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: niedziela, 28 grudnia 2014, 22:13 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2011, 18:57
Posty: 14
Ojejq niegodzien ja :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: niedziela, 18 stycznia 2015, 21:27 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): wtorek, 7 sierpnia 2012, 23:01
Posty: 13
województwo: Zachodniopomorskie
A co jest nie tak z tą wersją PCB? Co tutaj poprawić, bo trochę odstawiłem temat ze względu na słabe zasięgi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: niedziela, 18 stycznia 2015, 22:06 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
Edka nie robiłem, ale mogę ci wysłać ostatnią wersję PCB do Edka, która była na forum Xplorator. Tylko email - załącznik nie wejdzie na forum. Niestety nie wiem, czy to ci w czymś pomoże.

Po analizie postów użytkownika BZK mogę tylko powiedzieć, że na płytce jest jakiś niewielki błąd (tak wnioskuję z jego 3 kropek i uśmieszków). Mogę też podesłać schemat - porównywać z PCB mi się nie chce :D.

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: poniedziałek, 19 stycznia 2015, 11:22 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): czwartek, 27 października 2011, 12:54
Posty: 15
Mam na dysku wszystko z forum xplorator, ma to też jeden użytkownik na chomiku i można pobrać. Jak budowałem edka to zgromadziłem wszystkie pdf'y i sporo ilustracji, na pewno można by było odtworzyć instrukcję budowy jaka była na xploratorze. Wykrywka arcy ciekawa, ludzie powinni ją budować między innymi dlatego, że ktoś poświęcił bardzo dużo czasu żeby to hulało. Nie było planów utworzenia działu dla edka? Dla zachęty wspomnę że zasięg na 1 gr to jakieś 31 cm (do 34 coś tam słychać) no i można zrobić vdi ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: poniedziałek, 19 stycznia 2015, 12:46 
Offline
generał brygady
generał brygady
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 30 sierpnia 2007, 05:44
Posty: 1083
Lokalizacja: Warszawa
policemayster napisał(a):
Mam na dysku wszystko z forum xplorator, ma to też jeden użytkownik na chomiku i można pobrać. Jak budowałem edka to zgromadziłem wszystkie pdf'y i sporo ilustracji, na pewno można by było odtworzyć instrukcję budowy jaka była na xploratorze. Wykrywka arcy ciekawa, ludzie powinni ją budować między innymi dlatego, że ktoś poświęcił bardzo dużo czasu żeby to hulało. Nie było planów utworzenia działu dla edka? Dla zachęty wspomnę że zasięg na 1 gr to jakieś 31 cm (do 34 coś tam słychać) no i można zrobić vdi ;)
Witam! Z tym chomikiem to .... obciach !! :[ Bzyku miał racje !! Co jak i dlaczego...domyśl się! Porządny był z niego chłop..,ale niestety "wybył" i nie tylko On !!" Dostawało się" i Sw.pamięci Aleksandrowi od ALL-1 itp."" ocalał" nam tylko "Swaldek" .... Wracając do "Eldka"... "kombinowałem" przy wykrywce,ale jej nie ukończyłem.../ Odstawiłem gotowe PCB na półkę"/ notabene otrzymane od Bzyka...! Na korzyść PCB IDX-a +VDI.... /made rive/ Wszystko co dotyczylo z Eldka : tzn. schematy, itp dane upłynniły się razem z FORUM "eXPLORACJA' Warto by było porównać posiadane przeze mnie PCB... " Made Home" ...Bzyku ze schematem ideowym i montażowym w/g originale . Jezeli jestes zainteresowany w tym temacie to ..proszę :lol: na priv

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: środa, 21 stycznia 2015, 09:43 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): środa, 21 grudnia 2011, 16:34
Posty: 91
województwo: Lodzkie
kolego janwierz możesz wrzucić wzór swojej płytki ja osobiście posiadam już 4rodzaje i wszystkie są ok bez żadnych błędów wiem bo wszystkie chodzą jak ta lala, no może nie do końca bo zasięg na 1gr to 22cm i to na kilku innych sondach też ale nigdy nie cudowałem bo mi to wystarcza


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Schemat do eldorado
PostNapisane: środa, 21 stycznia 2015, 13:47 
Offline
generał brygady
generał brygady
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 30 sierpnia 2007, 05:44
Posty: 1083
Lokalizacja: Warszawa
No niestety,ale nie mam aparatu ... a tel. kom. .... Masz wiadomość :| na priv..

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL