Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 06:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: piątek, 17 kwietnia 2015, 07:33 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): czwartek, 2 stycznia 2014, 19:41
Posty: 114
Lokalizacja: Krasnystaw
sprzęt: 2 x Tesoro
województwo: lubelskie
Czy do ciboli istnieje możliwość zastosowania innej cewki niż oryginał i nel (obydwie dość drogie) Zrobiło mi się to samo co w edku, przy każdym dotknięciu kabla przy cewce wykrywka wydaje sygnałek. Jednym słowem nieszczęścia chodzą parami. :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: piątek, 17 kwietnia 2015, 16:07 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Oryginalna sonde o Cibolli mozna naprawic, wymaga to wielkiej precyzji i znajomosci konstrukcji wewnetrznej sondy, ale pozwala zaoszczedzic na kupowaniu nowej, Producent nie przywiduje naprawy sondy , ale polak potrafi :D

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: środa, 29 lipca 2015, 21:18 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 5 lipca 2014, 15:41
Posty: 34
województwo: mazowsze
Przepraszam że odgrzewam stary temat...ale robię to aby ktoś w końcu dostał zawału :mrgreen: Oczywiście że można...wszystko można. Odezwij się na priv a podpowiem co i jak zrobić...a jak nie dasz rady sam naprawić, to wykonam na zlecenie taką cewkę pasującą do: CIboli Tejona Vaquero i LoboST....cud malina nie do odróżnienia od oryginału...zasięg rewelacja z plusem... ekran folia alu... stabilność po ch...ju... cena adekwatna do wyrobu...czyli tyle, za ile kupisz dwie skrzynki czystej wyborowej :) Albo coś podobnego do Fisherowego Crossfire 28cm...zabija wszystko na śmierć a moniaki wyrywa z gleby bez potrzeby kopania. Na specjalne życzenie i za dodatkową dopłatą obudowa będzie pachnąca fiołkami w dowolnym kolorze wprost z drukarki 3D. Piszę poważnie i beż żartów... drukarka to świeży nabytek w mojej pracowni. Dziś odpaliłem wszystko i jestem po testach. A za wszystko dziękuję Edkowi...gdyby nie on nadal bym jeździł Fordem Scorpio :D A tak proszę...nowa drukarka 3D...nowa żona...nowy domek za miastem i nówka V40 w garażu.
Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Jeśli nie posuwałeś garbatej panny to co Ty wiesz o seksie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: środa, 29 lipca 2015, 21:57 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 14:11
Posty: 212
To i meble wymień na dębowe...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: czwartek, 30 lipca 2015, 21:57 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 5 lipca 2014, 15:41
Posty: 34
województwo: mazowsze
Aż tak nisko nie upadłem żeby się dębem katować... mam mahoniowe w stylu secesyjnym...kupiłem w sklepie u pana Wojciecha C. Dębowe to tani syf...na dodatek śmierdzi kocim moczem. Jak nie wierzysz to powąchaj :D

_________________
Jeśli nie posuwałeś garbatej panny to co Ty wiesz o seksie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: piątek, 31 lipca 2015, 23:27 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 5 lipca 2014, 15:41
Posty: 34
województwo: mazowsze
Dwa słowa...dodaj dwa do dwóch...i otrzymasz taki wynik. Klamoty do budowy wykrywki wycyganione ode mnie, bo dobry wujek byłem i dawałem na lewo i prawo. http://allegro.pl/wykrywacz-metali-teso ... 12625.html W efekcie ja nie zarobiłem nawet na znaczek pocztowy...on ma zamiar zarobić miękkim fletem osiem paczek. Ja siedziałem cały rok nad projektem...on dostał zajebutnego gratisa. Nowa cewka 9X8 do Ciboli kosztuje 560zł plus VAT... i nie ważne jaka. Używanie nazwy zastrzeżonej w celu osiągnięcia korzyści materialnej to już artykuł i podstawa do roszczeń w świetle znowelizowanej ustawy :) Trzymam kciuki za sprzedawcę :) Mam nadzieję że pełnomocnik strony znajdzie, a biegły wyceni i obleci po całości na maksa :) Jak ta baba co też sprzedawała i się doczekała... o tu :
http://www.eporady24.pl/naruszenie_praw ... ,2246.html
Polecam poczytać, bo całkiem ciekawy problem ludzie poruszają.
Prośba do moda, aby pozostawił te pierdy przez kilka dni na widoku, a przynajmniej sam link...bo gdzie nie wkleję tego linku, to za moment go Jaruś z Lutowisk wycina, tak że nawet w śmietniku ślad nie pozostaje.
I jak tu nie nazywać swołoczy po imieniu ?

_________________
Jeśli nie posuwałeś garbatej panny to co Ty wiesz o seksie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: sobota, 1 sierpnia 2015, 07:10 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 14:11
Posty: 212
Kolejny frustrat sądowy ? Dalej rozdawaj i dalej becz nad swoim losem :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: sobota, 1 sierpnia 2015, 09:02 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 5 lipca 2014, 15:41
Posty: 34
województwo: mazowsze
"Kolego...rozejrzyj się wokół i zobacz...tam niedaleko Ciebie leży młotek...idź i weź do ręki... i puknij się z ten pusty łeb. Może po zabiegu zanim się odezwiesz, zanim zrobisz cokolwiek lub napiszesz... zastanowisz się chwilę czy warto i jaki masz w tym interes własny. Zastanów się... bo skoro to nie Twoja sprawa to po co się odzywać. Idź na forum dla rolników i tam też napisz coś równie mądrego." Hipotetycznie ktoś mógłby komuś odpowiedzieć w ten sposób.

_________________
Jeśli nie posuwałeś garbatej panny to co Ty wiesz o seksie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: sobota, 1 sierpnia 2015, 11:46 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
Kolego BZK, jeżeli naprawdę masz dzięki Edkowi nowe V40, domek za miastem i mahoniowe meble, to po co wypominać komuś trochę darmowych elementów? To prawda, że sprzedaje samoróbkę pod fałszywą nazwą i powinien ponieść konsekwencje - to, co robi, to po prostu oszustwo. Ale jak już napisał kolega boobi, jak się coś daje w prezencie, to można mieć pretensje tylko do siebie. Masz nauczkę na przyszłość.

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: niedziela, 2 sierpnia 2015, 15:46 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 5 lipca 2014, 15:41
Posty: 34
województwo: mazowsze
Prezent a żebractwo do dwie różne kwestie. Nie dajesz prezentu na święta... bo kogoś na niego nie jest stać... tylko dla tego że go lubisz...prawda?

_________________
Jeśli nie posuwałeś garbatej panny to co Ty wiesz o seksie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: niedziela, 2 sierpnia 2015, 17:22 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
Ok, pewnie nie znam jakichś szczegółów, które mają znaczenie. Więcej się nie będę wtrącał.

Może więc tylko małe spostrzeżenie odnośnie drukowania obudowy cewki w 3D. Zamówiłem sobie kiedyś pewien element do wydrukowania w tej technice i niestety dość szybko się połamał. Wziąłem go pod mikroskop i sprawa się wyjaśniła. Drukarki 3D tworzą przedmioty nanosząc nitkę rozgrzanego plastiku na już zastygnięty materiał, warstwą za warstwą. Miejsce styku kolejnych warstw to słaby punkt, pęknięcia powstały właśnie wzdłuż tych linii.
Więc prywatna rada - jeżeli już się szarpniesz na taki wydruk, to zaprojektuj obudowę tak, żeby po zalaniu żywicą nie została w środku żadna pusta przestrzeń. Żywica posłuży jako spoiwo i powinna zapobiec pęknięciom.
Powodzenia!

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: niedziela, 2 sierpnia 2015, 22:24 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 5 lipca 2014, 15:41
Posty: 34
województwo: mazowsze
Oczywiście że jest tak jak piszesz. Można by podnieść temperaturę ekstrudera, ale to nadal nie jest to samo. Druk 3D przypomina malowanie glue gunem...i nigdy nie uzyska się 100% monolitu materiałowego na poziomie molekularnym. Tak więc forma plus wtryskarka pozostaje ideałem, a stół próżniowy to dość porządna i niezwykle ekonomiczna alternatywa. Druk 3D ma swoje wady i zalety...zaletą jest to że jest już dostępny... i zanim poczynię kolejne kroki i utopię kilka stówek w poroniony pomysł i wykonanie matrycy, mam możliwość wszystko sprawdzić. Poza tym mogę wykonać jedną sztukę byle czego bez większych kosztów...wada piekielna to czas drukowania i trwałość...ale coś kosztem czegoś. Ja zaopatrzyłem się w rzeczony sprzęt do zupełnie innych celów. Powyższe wcześniej było jedynie sarkazmem z pewną dozą autoironii. O cewki do Ciboli tudzież Vaquero czy Lobo... radzę jednak udać się do siedziby firmy Tesoro i zapytać osobiście. Najlepiej jednak napisać bezpośrednio do działu produkcji i poprosić o schemat i wszystkie dane. Ciekawe jak zareagują i co odpowiedzą :D
Pozdrawiam

_________________
Jeśli nie posuwałeś garbatej panny to co Ty wiesz o seksie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 08:55 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pingwin napisał(a):
Drukarki 3D tworzą przedmioty nanosząc nitkę rozgrzanego plastiku na już zastygnięty materiał


To chyba podstawowy problem.
Nie miałem z tym do czynienia ale wydaje się, że równie ważne jest ciśnienie a raczej, jego brak. W efekcie, struktura odlewu, zawiera pęcherzyki powietrza, które skutecznie osłabiają całą konstrukcje.
Z drugiej strony....w Skandynawii, widziałem człowieka, który techniką druku 3D robi różne rzeczy użytkowe np. krzesła i da się na tym siedzieć.

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 09:10 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
K.O.B.R.A napisał(a):
Pingwin napisał(a):
Drukarki 3D tworzą przedmioty nanosząc nitkę rozgrzanego plastiku na już zastygnięty materiał


To chyba podstawowy problem.
Nie miałem z tym do czynienia ale wydaje się, że równie ważne jest ciśnienie a raczej, jego brak. W efekcie, struktura odlewu, zawiera pęcherzyki powietrza, które skutecznie osłabiają całą konstrukcje.
Z drugiej strony....w Skandynawii, widziałem człowieka, który techniką druku 3D robi różne rzeczy użytkowe np. krzesła i da się na tym siedzieć.


Może miał drukarkę nie za kilka, ale za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych (czy innej waluty). Na pewno można jakoś zaradzić temu problemowi - w końcu na takich drukarkach robią też implanty, elementy broni i takie tam. Ale technika kosztuje - drukarka za 3 tysiące nadaje się do prototypów i ozdób.

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 09:50 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Na to wychodzi. :D

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaka cewka do ciboli ?
PostNapisane: sobota, 12 września 2015, 20:53 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 30 czerwca 2015, 19:30
Posty: 180
BZK napisał(a):
Używanie nazwy zastrzeżonej w celu osiągnięcia korzyści materialnej to już artykuł i podstawa do roszczeń w świetle znowelizowanej ustawy :) Trzymam kciuki za sprzedawcę :) Mam nadzieję że pełnomocnik strony znajdzie, a biegły wyceni i obleci po całości na maksa :) Jak ta baba co też sprzedawała i się doczekała... o tu :
http://www.eporady24.pl/naruszenie_praw ... ,2246.html
Polecam poczytać, bo całkiem ciekawy problem ludzie poruszają.

Tak trzeba trzymać i oszustów itc ,karcić by na drugi raz głowa i łapki nie swędziały.
Nie ważne czy to baba czy facet, osoba dorosła po wina ponieś konsekwencje.
Bo, po to jest prawo, by wszystkim było lepiej.
Choć jak wiadomo, prawo Polskie też ma wiele do życzenia i swoje plusy i minusy.

Co do tematu i drukarki 3D też kupiłem z kolegą na spółę VELLEMAN 3D K8200 , też ma swoje plusy oraz minusy, fakt im droższa tym lepsza.

_________________
Z powodu chamstwa, kłamstwa,pomawiania w moich oczach to forum jest dno, szkoda czasu marnować na ich prowokacje itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bielak i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL