Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 18:18 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 9 czerwca 2014, 19:42
Posty: 197
sprzęt: All-1
województwo: Opolskie
Witam.
Wykonałem przystawkę do mojego krecika według tego schematu- wkrótce zwarłem nóżki R26,R27= 68k
Obrazek

Jak można było przewidzieć wynikł małe komplikacje,mianowicie wskazówka wskaźnika cierpi na ADHD i nie może ustać w miejscu,dodatkowo układ informuje iż zakrętka od słoika,cyrkiel blaszany,stare uszko od garnuszka czy nożyk tapicerski wykonane są z metali kolorowych co jak można zrozumieć nie bardzo mi się podoba.
Wskaźnik ma wartość 1,2k- zbocznikowałem go do 1k chociaż nie wiem czy ma to sens (te 0,2k),równolegle do wskaźnika wpięty jest kondek 220uF. Dioda led wpięta w miejsce wskaźnika nie wykazuje oznak nadpobudliwości.
Jakieś sugestie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 18:51 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Skąd pomysł żeby wskaźnik sterować przez tranzystor ?
Pewnie to przez opinie wszechwiedzących teoretyków :mrgreen: :D
Podłącz go bezpośrednio do wyjścia wzmacniacza. Tranzystorem steruj tylko diodę.
Polecam dać elektrolity przy tranzystorze i na samym wskaźniku. Nie więcej niż 330uF bo sygnały będą zbyt długo ''wygasać''. Optymalny powinien być 220uF.

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: wtorek, 21 kwietnia 2015, 10:20 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zapomniałem jeszcze napisać, że niektóre metale żelazne, wbrew logice, będą wskazywane jako kolor. Dotyczy to przede wszystkim narzędzi skrawających, które w celu ulepszenia, robi się z różnych stopów metali, w tym metali kolorowych. Oczywiście, można ustawić rozróżnianie w ten sposób, żeby takie przedmioty były wskazywane jako kolor, ale wtedy traci się na reakcji na typowe ''kolorki''. Moim zdaniem, nie warto, bo nieczęsto trafia się w gruncie na wiertło, czy frezy do metalu, więc od czasu do czasu można dać się ''oszukać'' :)

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: wtorek, 21 kwietnia 2015, 11:09 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 9 czerwca 2014, 19:42
Posty: 197
sprzęt: All-1
województwo: Opolskie
Hmm.. chyba coś popsułem :( Przylutowałem przewody miernika bezpośrednio do wyjścia wzmacniacza oraz +12v,po tej operacji już nic mi nie wskazuje,wskazówka sobie lata od koloru po żelazo w dość równych odstępach czau- zero reakcji na żelazo czy kolor.. Nie jest to chyba wina zakłóceń- wczoraj normalnie w domu rozróżniało,pojechałem na działkę żeby zobaczyć czy latanie wskazówki to wina zakłóceń (wskaźnik był sterowany z tranzystora) i faktycznie na działce nie latał po całej skali a jedynie się kołysał bardziej lub mniej (z przewagą pozycji na kolor)
Wpiąłem wskaźnik ponownie pod tranzystor ale sytuacja jest taka sama jak przy sterowaniu bezpośrednio ze wzmacniacza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: wtorek, 21 kwietnia 2015, 11:28 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tutaj opcji jest kilka.
Nieodpowiedni wskaźnik.
Uszkodziłeś tranzystor.
Uszkodziłeś układ 741.

Wymień tranzystor. Podłącz diodę. Jeżeli będzie rozróżniało poprawnie możesz dodać wskaźnik. Pamiętaj o potku w szeregu.
Zauważ, że diodę podłączasz pomiędzy tranzystor a minus a wskaźnik z jednej strony jest na plusie zasilania. Trzeba uważać z polaryzacją elektrolitów filtrujących.

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: wtorek, 21 kwietnia 2015, 12:00 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 9 czerwca 2014, 19:42
Posty: 197
sprzęt: All-1
województwo: Opolskie
Wylutowałem tranzystor,zmierzyłem i wygląda na sprawny ale dla pewności wymieniłem,wzmacniacz wsadziłem nowy ale nadal jest to samo. Jest nadzieja że to wina zakłóceń ponieważ układ kalibrowałem na działce i nie sprawdzałem później jak to działa w domu,dzisiaj wpiąłem wskaźnik pod 741 i dopiero po tej operacji odpaliłem wykrywacz po raz pierwszy od czasu kalibrowania na działce. Po chyba zbędnej wymianie tranzystora i wpięciu diody led okazuje się że układ reaguje na żelazo (dioda gaśnie) co do reakcji na kolor nie można tego określić bo dioda zachowuje się jak stroboskop :D
Wpinam wskaźnik pod wzmacniacz i lecę na działkę,później dam znać co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: wtorek, 21 kwietnia 2015, 14:22 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gdzie konkretnie dajesz kondensatory przy tranzystorze ?

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: wtorek, 21 kwietnia 2015, 14:31 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): poniedziałek, 9 czerwca 2014, 19:42
Posty: 197
sprzęt: All-1
województwo: Opolskie
Jednak wszystko jest w porządku,zauważyłem jednak że wskaźnik wpięty pod wzmacniacz jest mniej czuły i wyraźniej reaguje na żelazo,gdy zaś podpięty jest pod tranzystor wskazówka pokazuje jaki to metal na równo z pojawieniem się dźwięku w głośniku. Gibanie wskazówki gdy wskaźnik sterowany jest tranzystorem nie jest aż takie spore więc można by coś na bazie tranzystorka pokombinować,np zwiększyć wartość C31? Czy darować sobie ten tranzystor i wywalić R37 (wskaźnik wpięty jest przez ten rezystor)?
Kondensator wpięty jest między nóżki wskaźnika.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: wtorek, 21 kwietnia 2015, 15:02 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Shift napisał(a):
zauważyłem jednak że wskaźnik wpięty pod wzmacniacz jest mniej czuły

To oczywiste, bo tranzystor daje mu dodatkowe wzmocnienie.
Ja uzyskuję wystarczającą czułość z samego wyjścia wzmacniacza. Może dlatego, że stosuję odpowiednie wskaźniki. Używając tranzystora do wskaźnika, miałem problemy ze stabilnością. Z resztą, nie było potrzeby większej czułości dla wskaźnika. Poza tym, wskazówka, która przy silnym sygnale zbyt długo pozostaje w skrajnej pozycji, obciąża układ przed wskaźnikiem.

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: wtorek, 14 lipca 2015, 21:24 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 30 czerwca 2015, 19:30
Posty: 180
Odświeżam temat ponieważ robiłem przystawkę rozróżnianie i testy,jestem mile zaskoczony.
Pracuje bardziej stabilnie niż pierwotna wersja, którą zaprezentował KOBRA.
1.pełna regulacja próbkowania zamiast rezystorów R5 i 6 dałem pr 220k i 100k.
2.Zamiast Cd4011 lub cd4093 dałem 2x ne555 a tl062 użyłem tylko połowę 1 opka i tranzystor który steruje led.
Z braku NE556 na razie na płytce testowej.
Czytając tu i tam natrafiłem na ciekawe informacje.
Obrazek
Teraz nasuwa się myśl, czy czasami nie dało by się zrobić sygnalizacji dźwiękowej dwutonowej, zamiast tych stuków w głośniku"-1 0 +1" kolor wysoki ton,żelazo niski, brak metalu zero dźwięku.
Faktycznie, myślę że to jest do zrobienia i nie trzeba dodatkowych modułów, tylko przerobienie z ne555 który zasila głośnik.Na uP łatwiejsze ale czy ktoś co ma małe doświadczenie potrafi wgrać soft do uP :(
Jak pozwoli czas to pomyślę nad tą sygnalizacją dwutonową.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Z powodu chamstwa, kłamstwa,pomawiania w moich oczach to forum jest dno, szkoda czasu marnować na ich prowokacje itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: środa, 15 lipca 2015, 17:24 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Myślałem, że uda mi się wytrzymać bez tego forum ale to nie takie proste. Zwłaszcza, że było pewne, że takie osobniki jak Ty będą pisać bzdury ( takie jak Twój post powyżej ).

Zgodnie z tradycją, wiesz, że gdzieś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele. Wrzuciłeś schemat avt2874 a piszesz o układach z bramkami NAND. Gdzie na tym schemacie masz jakieś układy 4011 lub 4093 ?

Po pierwsze, napisz jak zmusiłeś wykrywacz avt2874 żeby zadziałał, bo w konfiguracji ze schematu, działał nie będzie.
Po drugie, identyfikacja tonowa - żelazo / kolor, jest jak najbardziej możliwa, czego dowodem są choćby takie wykrywacze jak PI 300D, czy goldscan. Przy czym w tym pierwszym ( jak mi się wydaje ) w kanał główny włączony jest kanał koloru a w goldscanie są to praktycznie oddzielne kanały.
Po trzecie, wczoraj wykonałem wykrywacz z identyfikacja tonową ale zasięg kanału od koloru jest o ok 20% mniejszy od kanału głównego i jeszcze kilka dni nad tym popracuję. Prawdopodobnie, sygnał z kanału koloru, będzie kluczował sygnał kanału głównego, zmieniając dźwięk. Filmu i tak pewnie nie zobaczysz, bo linki do mojego konta YT kłują Cię w oczy.
Po czwarte, jak chcesz udowodnić, że wykonane przez Ciebie rozróżnianie jest bardziej stabilne od mojego, to mógłbyś to jakoś udowodnić bo jak na razie tylko pisać potrafisz.....a nie....pomyliłem się, pisać też nie potrafisz.

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: czwartek, 16 lipca 2015, 20:03 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 30 czerwca 2015, 19:30
Posty: 180
K.O.B.R.A napisał(a):
Myślałem, że uda mi się wytrzymać bez tego forum ale to nie takie proste. Zwłaszcza, że było pewne, że takie osobniki jak Ty będą pisać bzdury ( takie jak Twój post powyżej ).

Złapałeś nałóg uzależnienie od internetu. Znowu prowokujesz :x i chcesz bym był miły dla ciebie za ostatnie chamstwo, to nie oczekuj od mnie zbyt wiele.
K.O.B.R.A napisał(a):
Zgodnie z tradycją, wiesz, że gdzieś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele. Wrzuciłeś schemat avt2874 a piszesz o układach z bramkami NAND. Gdzie na tym schemacie masz jakieś układy 4011 lub 4093 ?

Zamiast Cd4011 lub cd4093 to co zaznaczone na czerwono z avt2874, tak trudno zrozumieć
Przystawka w innej wersji na innych układach niż Cd4011 lub cd4093 BF245 ul 7741 .
K.O.B.R.A napisał(a):
Filmu i tak pewnie nie zobaczysz, bo linki do mojego konta YT kłują Cię w oczy.
Rozbawiają do łez jak słyszę "te typy tak mają" nasuwa się prosta myśl że nie dopracowany w 100% .
K.O.B.R.A napisał(a):
Po czwarte, jak chcesz udowodnić, że wykonane przez Ciebie rozróżnianie jest bardziej stabilne od mojego, to mógłbyś to jakoś udowodnić bo jak na razie tylko pisać potrafisz.....a nie....pomyliłem się, pisać też nie potrafisz.
[/quote]
Tą przystawka nie twoja i nie moja Traper jako pierwszy pokazał na tej stronie,czytałem sporo wiele zrozumiałem, choć to nie moja sprawa i nie chce dyskutować na ten temat,
choć sporo dał wskazówek by usprawnić wykrywacz PI nie tylko na tym forum .
Mam w wersji testowej warsztatowej, brak prób w terenie i raczej z ciekawości jak faktycznie się sprawuje.Do ne555 z braku NE556 dodałem też stabilizację na stabilizatorze 7809.
Ty to nie ja, bo robisz to dla zysku ja dla przyjemności i ciekawość więc nie będę zdradzał szczegółów więcej.

_________________
Z powodu chamstwa, kłamstwa,pomawiania w moich oczach to forum jest dno, szkoda czasu marnować na ich prowokacje itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: czwartek, 16 lipca 2015, 21:24 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Psychologia, nie jest Twoja mocna stroną, więc się nie wysilaj. Nie żaden nałóg, tylko szkoda tych wszystkich postów.
Nie chcę też żebyś był miły ale żebyś bzdur nie pisał. Nie ja Cię prowokuje, ale na odwrót.
Działanie wspomnianych układów jest mi znane doskonale, zastanawia mnie tylko jak porobiłeś odpowiednie pomiary opóźnień na układach ne555, skoro nie uruchomiłeś tego wykrywacza. Możesz napisać jak wyglądają poszczególne przebiegi na wejściach i wyjściach ?
A jednak oglądasz moje filmy. Co Ci się nie podoba konkretnie ? Że u mnie działa to o czym Ty pojęcia nie masz ? Jak chcesz krytykować, to może pokaż, że zrobiłeś to lepiej....POKAŻ a nie tylko pisz, że zrobiłeś.

Co masz na myśli pisząc ''te typy tak mają''? Tak właśnie jest. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy...no chyba, że Ty umiesz lepiej, a na pewno umiesz. Szkoda tylko, że przyszedłeś tu tylko popisać, czego to Ty nie potrafisz i nie będziesz nic pokazywał, bo robisz to ''dla przyjemności''.

Traper65 wrzucił wzór płytki z błędem i twierdził, że u niego wszystko działa. Nie wiedział jak to zrobić i liczył, że ktoś za niego odwali robotę i napisze po kolei co i jak. Co więcej, poprosił jakiegoś kolegę, żeby potwierdził jego słowa. Żenada. Nie uważasz ?
Co Ci szkodzi, nagrać krótki filmik z działaniem ? Nie musi być ''dla zysku'' ale ''dla przyjemności''.
Ciekawy jestem, jak to robią lepsi ode mnie.

Ecz napisał(a):
więc nie będę zdradzał szczegółów więcej.
A przypomnij mi co do tej pory zdradziłeś...

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: czwartek, 16 lipca 2015, 23:43 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 30 czerwca 2015, 19:30
Posty: 180
K.O.B.R.A napisał(a):
Psychologia, nie jest Twoja mocna stroną, więc się nie wysilaj. Nie żaden nałóg, tylko szkoda tych wszystkich postów.

Za to płaczesz :D trzeba było pomyśleć zanim pomyślałeś tu pisać na tym forum.
K.O.B.R.A napisał(a):
Nie chcę też żebyś był miły ale żebyś bzdur nie pisał. Nie ja Cię prowokuje, ale na odwrót.

Jak będę bzdury pisał to co na tym zyskam raczej nic :idea:
K.O.B.R.A napisał(a):
Działanie wspomnianych układów jest mi znane doskonale, zastanawia mnie tylko jak porobiłeś odpowiednie pomiary opóźnień na układach ne555, skoro nie uruchomiłeś tego wykrywacza. Możesz napisać jak wyglądają poszczególne przebiegi na wejściach i wyjściach ?

Pisałem że uruchomiłem AVT5196 ino sklerozę masz temat mój o układzie scalonym.
Potem na płytce testowej zrobiłem przystawkę z fragmentu avt2874 tak ciężko tobie zatrybiać .Wcześniej za pomocą wykrywacz AVT5196 i zmianie kilku elementów oraz przy pomocy oscyloskopu i podanego wyżej wykresu ustawiłem przebiegi by potem przenieś je na us ne555, dodatku mam regulację pełna inaczej ful od 0,1-15uS us1 i na us2 10-30uS
Co do szczegółów i jakie wartości elementów możesz sam sobie ustalić nie jest trudne choć pracochłonne i wymaga porządnego oscyloskopu i dobrze mieć w nim przynajmniej kilka przebiegów nie tylko dwa.
K.O.B.R.A napisał(a):
POKAŻ a nie tylko pisz, że zrobiłeś.

Jak zrobię wszystko to pokaże, ino jak będzie perfekt,a nie badziewie na razie w fazie testowej i jak mam czas to tym się zajmuję ,a tak to inne sprawy i rodzina no niestety kawalerem i samotnym nie jestem dodatku bezrobotnym więc ograniczenie czasu mam,też mogę popisać w pracy jak trochę wolnego, bo zabieram laptop z modem do pracy , a co do filmiku poproszę kolegę kręci filmy i obrabia.

Cytuj:
Co masz na myśli pisząc ''te typy tak mają''? Tak właśnie jest. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy

Da dzięki uP i programom-soft
Cytuj:
Traper65 wrzucił wzór płytki z błędem i twierdził, że u niego wszystko działa.

Z tego co czytałem to obiecał i dał.
Moja hipoteza taka, mógł kupić od Nowaka, potem może interesy z Nowakiem poszły nie po jego myśli ,bo Nowak zdolny do oszust czytałem to na necie-opinie.
Traper się wkurzył i dał to wszystkim co Nowak sprzedaje.Więc jeśli Nowaka chodziło też i u niego chodziło, więc nie ma co szukać dziury w całym.
Co do byka z płytka też nie raz zrobiłem to normalne ludzka życz,człowiek nie ideał.
Ecz napisał(a):
więc nie będę zdradzał szczegółów więcej.

K.O.B.R.A napisał(a):
A przypomnij mi co do tej pory zdradziłeś...

Tyle o ile i wystarczająco ,a resztę się domyśl bo nie tylko bijesz kasę inni też, a wiedza kosztuje przede wszystkim czasu.
No na pewno fotki zrobię szczegóły ukryję, są tacy co tylko paczę na gotowiznę :twisted:
Dodam dwie fotki tak by zaciekawić ,a u siebie to wdrożę-zmiany w zasilaniu i modulacja tonowa-szczegół nie podaję bo to nie darmocha :D
Ponad to płytka w AVT5196 jest źle zaprojektowana i postanowiłem zrobić dwu-stroną w swoim warsztacie mam odpowiedni sprzęt by zrobić i też drukarkę laserową oraz 3D.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Z powodu chamstwa, kłamstwa,pomawiania w moich oczach to forum jest dno, szkoda czasu marnować na ich prowokacje itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: piątek, 17 lipca 2015, 13:52 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ecz napisał(a):
Za to płaczesz :D trzeba było pomyśleć zanim pomyślałeś tu pisać na tym forum.

Chciałem być delikatny i tyle. Mam na myśli, że szkoda moich postów, kiedy próbuje je podważyć osoba taka jak Ty i robi wszystkim wodę z mózgu.

Ecz napisał(a):
Jak będę bzdury pisał to co na tym zyskam raczej nic :idea:

No właśnie się zastanawiam, co chcesz zyskać, bo bzdury piszesz na pewno.

Ecz napisał(a):
Pisałem że uruchomiłem AVT5196 ino sklerozę masz temat mój o układzie scalonym.
Potem na płytce testowej zrobiłem przystawkę z fragmentu avt2874 tak ciężko tobie zatrybiać .Wcześniej za pomocą wykrywacz AVT5196 i zmianie kilku elementów oraz przy pomocy oscyloskopu i podanego wyżej wykresu ustawiłem przebiegi by potem przenieś je na us ne555, dodatku mam regulację pełna inaczej ful od 0,1-15uS us1 i na us2 10-30uS
Co do szczegółów i jakie wartości elementów możesz sam sobie ustalić nie jest trudne choć pracochłonne i wymaga porządnego oscyloskopu i dobrze mieć w nim przynajmniej kilka przebiegów nie tylko dwa.

Nie mam sklerozy, tylko Ty piszesz niezrozumiale i w jednym poście mieszasz ze sobą różne informacje i przeważnie nie wiadomo, czego Twój wpis dotyczy.

Ecz napisał(a):
Jak zrobię wszystko to pokaże, ino jak będzie perfekt,a nie badziewie na razie w fazie testowej

Nie wiem, co znaczy u Ciebie - ''perfekt'' ale z tego co zrozumiałem z tego wpisu, faza testowa u Ciebie jest na etapie badziewia ? Czyli nic Ci jeszcze nie wyszło a już zachwalasz ? ...ale przebiegi chyba jakieś masz ? Moja płytka w fazie testowej też nie wygląda najlepiej, ale wszystko działa prawie tak jak sobie zaplanowałem. :mrgreen:

Ecz napisał(a):
Da dzięki uP i programom-soft

Wydaje Ci się, że na procku zadziała to co nie działa na zwykłych układach ? Na jakiej podstawie ?
Żeby zaprogramować na wyjściach procka odpowiednie opóźnienia impulsów ( i szerokość ), musisz wiedzieć jakie są to parametry. Jeżeli nie działa na ''analogówce'' to na procesorze również nie zadziała. Myślisz, że procesor sam sobie to ustawi ?

Ecz napisał(a):
Z tego co czytałem to obiecał i dał.
Moja hipoteza taka, mógł kupić od Nowaka, potem może interesy z Nowakiem poszły nie po jego myśli ,bo Nowak zdolny do oszust czytałem to na necie-opinie.
Traper się wkurzył i dał to wszystkim co Nowak sprzedaje.Więc jeśli Nowaka chodziło też i u niego chodziło, więc nie ma co szukać dziury w całym.
Co do byka z płytka też nie raz zrobiłem to normalne ludzka życz,człowiek nie ideał.
.

A z tego co ja czytałem, to Traper65 przerysował płytkę rozróżniania z błędami, i wrzucił na forum. To właśnie ''obiecał'' ? a po co komu układ, który nie działa ? Może dlatego, że jest za darmo ? Za moje przystawki trzeba było płacić ale przynajmniej działają.

Ecz napisał(a):
K.O.B.R.A napisał(a):
A przypomnij mi co do tej pory zdradziłeś...


Tyle o ile i wystarczająco ,a resztę się domyśl bo nie tylko bijesz kasę inni też, a wiedza kosztuje przede wszystkim czasu.

''Biję kasę'' na własnej pracy i wiedzy a nie na Twoich przemyśleniach. Czas również poświęcam własny a nie Twój. Niczego się domyślać nie muszę, bo nie ma takiej rzeczy, której mógłbyś mnie nauczyć. Ewentualnie na odwrót ale widać, że na wiedzę jesteś odporny.
Może byś się zdecydował, robisz to za kasę, czy za darmo ? Co w ogóle robisz ? Zaczynasz jakiś temat, z którego nic nie wynika i oczekujesz....? Czego ? Pochwał ?
Za co, skoro nic konkretnego nie piszesz. Zapewne z obawy, że ktoś na tym ''kasę zbije''.

Ecz napisał(a):
a wiedza kosztuje

To Ty chyba za dużo nie zapłaciłeś :mrgreen:

Dobrze, że napisałeś, że na pierwszym rysunku jest procesor, bo inaczej nikt by się nie domyślił. :mrgreen: Czego dotyczy ustawienie ''próg- zero'' ?

Drugi rysunek...
Genialne rozwiązanie :wink: :pol :peace
Napięcie 7,4v chcesz dać na stabilizator 5 V....

O różnicy napięć sobie poczytaj, panie ekspert.

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: piątek, 17 lipca 2015, 15:11 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
Chyba czegoś tu nie rozumiem, kolego Ecz. W narysowanym układzie stabilizator 7809 da ci napięcie +4V (9V względem gałęzi-5V). Do czego jest ci to potrzebne?

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: piątek, 17 lipca 2015, 20:09 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 30 czerwca 2015, 19:30
Posty: 180
Pingwin napisał(a):
Do czego jest ci to potrzebne?

9v do zasilania generatora nadajnika oraz do NE556 x2 sztuki.
Brak też masy-minusa na rysunku przed 7905 nie dorysowałem :(
Na razie tylko rysunek po ulepszeniu testach będzie ok.
Chce zadbać o lepszą stabilizację i eliminację przetwornicy na ne555.

K.O.B.R.A napisał(a):
Nie wiem, co znaczy u Ciebie - ''perfekt'' ale z tego co zrozumiałem z tego wpisu, faza testowa u Ciebie jest na etapie badziewia ? Czyli nic Ci jeszcze nie wyszło a już zachwalasz ? ...ale przebiegi chyba jakieś masz ? Moja płytka w fazie testowej też nie wygląda najlepiej, ale wszystko działa prawie tak jak sobie zaplanowałem. :mrgreen:
Perfekt znaczy że nie trzeba nic poprawiać, mogę tyle dodać że że wszystko w proszku brak odpowiedniej płytki drukowanej ino na 3 płytkach ma być na jednej , a pracuje stabilnie i to co żelazo to żelazo pokazuje ,a co kolor to kolor i dodatku brak różnicy w czułości,
Przez złe zaprojektowanie płytki AVT i z powodu przetwornicy są zakłócenia by całkowicie wyeliminować trzeba zrezygnować z przetwornicy, dzięki małym wymiarom i wadze akumulatorki LI-Jon są o wiele lżejsze mają duża pojemność np 2000mAh i lepsze niż akumulator 1.3Ah i waga mniejsza.

K.O.B.R.A napisał(a):
Napięcie 7,4v chcesz dać na stabilizator 5 V....
O różnicy napięć sobie poczytaj, panie ekspert.

Będzie mało to da się większe zasilanie o dwa dodatkowe ogniwa 3.7V proste.

K.O.B.R.A napisał(a):
A z tego co ja czytałem, to Traper65 przerysował płytkę rozróżniania z błędami, i wrzucił na forum. To właśnie ''obiecał'' ? a po co komu układ, który nie działa ? Może dlatego, że jest za darmo ? Za moje przystawki trzeba było płacić ale przynajmniej działają.

Poczytałem i porównałem z twoją i jego i mogę stwierdzić że jest to samo więc mnie w jajo nie zrobisz, więc wiem jakie masz zdolności, począwszy od wyzwisk obrażanie itd.
Przywłaszczania czyich pomysłów i bicia kasy na tym oraz łamania praw autorskich.

A co do mnie i tych obraz to ci nie przepuszczę jak to zrobił admin bo regulamin złamałeś w 100%.Dodatkowo robisz zemnie kpiny itd.

_________________
Z powodu chamstwa, kłamstwa,pomawiania w moich oczach to forum jest dno, szkoda czasu marnować na ich prowokacje itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: piątek, 17 lipca 2015, 21:47 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ecz napisał(a):
9v do zasilania generatora nadajnika oraz do NE556 x2 sztuki.
Brak też masy-minusa na rysunku przed 7905 nie dorysowałem :(
Na razie tylko rysunek po ulepszeniu testach będzie ok.
Chce zadbać o lepszą stabilizację i eliminację przetwornicy na ne555.


A do czego w takim razie użyjesz napięcia 11.1V ?

Ecz napisał(a):
brak różnicy w czułości,

Taaaa, na pewno. :mrgreen:


Ecz napisał(a):
Poczytałem i porównałem z twoją i jego i mogę stwierdzić że jest to samo więc mnie w jajo nie zrobisz, więc wiem jakie masz zdolności, począwszy od wyzwisk obrażanie itd.
Przywłaszczania czyich pomysłów i bicia kasy na tym oraz łamania praw autorskich.


Pisałem wielokrotnie na tym forum, że pomysł nie jest mój. Poszukaj sobie. Pisałem również, że Trapera65 też nie jest autorem tego rozróżniania ale jakoś się nie możesz z tym pogodzić.
I z czym porównałeś moją przystawkę, skoro Traper65 nie pokazał jak działa ? Porównałeś może schematy ? I po schemacie poznałeś jak działa ? Szacun.
Prawa autorskie do czego ?
Do opóźnienia impulsu ? Z głową wszystko w porządku ?
A może chodzi Ci o użycie tych samych układów ?
Jeżeli tak, to przyjmij do wiadomości, że opracowałem kilka nowych rozwiązań a obecnie opóźnienia impulsów mam zrobione na układzie 74hc240, zamiast bf245 cd4066 ( zmieniam na układy z serii DG lub ADG) a 741 zastąpiłem poczwórnym opampem. Chcesz zobaczyć ?
Z tego co pamiętam, to pierwszy raz odszedłeś z forum po tym jak obrażałeś i straszyłeś użytkowników.


Ecz napisał(a):
A co do mnie i tych obraz to ci nie przepuszczę jak to zrobił admin bo regulamin złamałeś w 100%.Dodatkowo robisz zemnie kpiny itd.

Miałeś iść do prawnika. Byłeś ? Koniecznie pokaż mu swoje wpisy na tym forum to pewnie powie Ci to samo co ja. Co Cię obraziło ? Idiota, analfabeta, czy dyslektyk ? Jak dasz radę, to sprawdź dokładnie znaczenie tych słów. Dowody są w Twoich postach.
Cały czas czekam na bana za te rzekome obrażanie. Póki co jednak, skoro powołujesz się na regulamin, to przeczytaj punkt 12.
Traper65, Gold30, Mecz69 a teraz Ecz.
Identyczny sposób pisania, robienia błędów. Identyczny brak logiki we wpisach. Nawet w tych samych tematach się udzielasz, przeważnie dotyczących rozróżniania, które wrzuciłeś jako Traper56. Zamiast słowa ''tylko'' piszesz ''ino''....pod każdym z tych nicków.
Monti Ci kiedyś napisał, że konto Traper65 nie ma bana. Dlaczego zakładałeś inne ?

Jak chcesz merytorycznie pogadać, skoro kłamiesz i kombinujesz ?

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: piątek, 17 lipca 2015, 22:49 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 30 czerwca 2015, 19:30
Posty: 180
K.O.B.R.A napisał(a):
Jak chcesz merytorycznie pogadać, skoro kłamiesz i kombinujesz ?

Co ja kombinuję jak nie wyjdzie wykrywacz do końca perfekt to nie będę się tym martwił.
Kupię synowi jak kupiłem Garreta czy inny wcześniej wykrywacz i po sprawie.
Znowu w swoje gierki zaczynasz pogrywać dobiorę się do dupska wspomnisz moje słowo!
Gdybym był na miejscu Trapera to bym cię odnalazł bo nie trudno i ręcznie wytłumaczył.
Ino ja nie traper więc to załatwię według prawa RP dopiero człowieku zrozumiesz swoje pajacowanie na necie
Masz więcej
    Po pierwsze jest to pomówienie, przewidziane w art. 212 Kk, zgodnie z którym kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

    Z pomówieniem będziemy mieli do czynienia wówczas, gdy internauta zamieści wpis, że bliżej określony przez niego sędzia przyjmuje korzyści majątkowe za wydawanie rozstrzygnięć korzystnych dla jednej ze stron. Z uwagi na fakt, iż w świetle aktualnego stanowiska orzecznictwa Internet stanowi środek masowego komunikowania, w takim przypadku będzie miała zastosowanie surowsza odpowiedzialność karna z karą pozbawienia wolności do roku włącznie.

    Zniewaga
    Drugim przestępstwem jest zniewaga, przewidziana w art. 216 §2 Kk, zgodnie z którym kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Znieważyć można poprzez epitet, ubliżenie komuś, np. nazywając kogoś kretynem. O tym co zostanie uznane za zniewagę decydują względy kulturowe i kontekst.

Jak jesteś osobą nie zrównoważoną psychicznie to dalej lekceważ i pisz tak nadal jak do tej pory.

_________________
Z powodu chamstwa, kłamstwa,pomawiania w moich oczach to forum jest dno, szkoda czasu marnować na ich prowokacje itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kret i rozróżnianie metali,pomoc w kalibracji
PostNapisane: sobota, 18 lipca 2015, 09:44 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 14:11
Posty: 212
Odejdź człowieku...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bielak i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL