Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 sierpnia 2006, 22:59 
a i jeszcze jedno:

Cytuje: "a jakosc (zawartość) Twoich wypowiedzi moim zdaniem (ale chyba nie tylko) jest żenująca(moze za wyjątkiem wątków technicznych - ale na tym sie nie znam więc nie komentuję"

Przepraszam ale ja nie komentuje twych postów pod względem zawartości, więc ty nie oceniaj moich

Jeszcze raz sorry

KONIEC NAPINKI


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2006, 00:20 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 17:35
Posty: 164
Lokalizacja: Bielsko- Biała okolice
Ej chłopcy chłopcy, taką atmosfere psuć, dziadki transety pikacze a wy tu dymy wszczynacie o ,,pierdoły" :!: :lol:
Ja pisze w innej sprawie zresztą a nie podtrzymać wojny i mojim zdaniem pousuwajcie swoje posty zanim wpadnie tu modelator i zablokuje tewmat.......Czy te wykrywki z czasopism są wogóle coś warte czy to tylko pic na wode :?: Bo jak narazie mam złożonego kolibra z niezestrojoną sondą i powiem że działa w miare fajnie, druga rzecz to Jabelek nawinołem 2 cewki jedna 25cm druga 34,5cm i jutro odpalam całość.... I powiedzcie mi czy jest taka wykrywka w gazetce, która będzie lepsza od Jabelka, i czy wykrywki na kwarce są dobre (bo w gazetach takich najwięcej widziałem), a skoro już tu pisze to zapytam jaką wykrywke zrobić na duuuuuuże głębokości zasięg penetracji do 4m
żeby takie wiadro łapało z 3m w ziemi, wiem że ktoś napisze mi na to pytanie odpowiedz typu ,,komu by sie chciało tyle kopać...etc" ale ja jestem wymagający..... :P

PS: sorki za ortografie :roll: ale ten typ tak ma :D
Pozdrawiam Aleksy.

_________________
Najlepsi wojownicy nie lubują się w wojnie; najlepsi wojownicy nie tracą panowania nad sobą. Najwięksi zdobywcy pokonali wrogów bez walki. Najwięksi władcy głoszą ideę pokoju wśród poddanych. Nie wyprzedzaj innych, zawsze podążaj ich śladami...........


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2006, 00:37 
-A Napiszę
Wyobraź sobie 4 metrowy dołek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2006, 03:19 
Witam.
A ja dodam jeszcze ,że dół 1 metr na 1 metr to pięć taczek ziemi.
Miki


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2006, 07:26 
Na duuuuuuuże rzeczy to dobra jest rama (np na bazie PI), albo two box.Jeśli chodzi o wykrywki z czasopism, to chyba żadna nie równa się z Jablem, no może oprócz sandbacksa (też dosyć proste PI), który ma zadziwiająco podobne osiągi, może tylko troche ciężej się go stroi.Ten wykrywacz PI na atmelu składał jakieś 2-3 lata temu jeden gostek.Wiem o tym bo przyłaził po części do mojego znajomego do sklepu (zanim nie zbankrutował :( ).Ta wykrywka podobno całkiem całkiem jest, tyle że sporo pracy z tym miał, a był to gościu raczej z początkujących,coś jak ja, może nawet bardziej.Wiem że dużo miał roboty musiał sobie zrobić programator.wykombinować soft do tego i wogóle.Tak więc Jabel jak narazie prowadzi w rankingu prostych tanich pikaczy.

Ps.Aleksy, ta cewka 34cm do jabla może być naprawdę nieprecyzyjna, możesz mieć małe problemy z w miarę dokaładnym namierzeniem fanta.Zrób sobie cewkę 26cm z 19m drutu , taką jaką radził Rysa.Zrobiłem taką i jest fajna zarówno na większe jak i na małe rzeczy.

Mógłbyś napisać z czego zrobiłeś obudowę cewki, bo ja wymyśliłem ultra-lekkę cewkę do jabla o przyzwoitej wytrzymałości i o wadze 130g (Sam drut w cewce waży 98g).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2006, 08:59 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
OT
Dajcie juz na luz z biciem piany, uwagami o ortografii, straszeniem moderatorami itp. Co sie z Wami dzieje? Nawet moderator nie trzyma nerwow na wodzy :?


P.S. Adam w kwesti wyjasnienia - nie zatarg tylko poprostu zwrocilem Ci uwage, to duuuza roznica.

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2006, 12:01 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 26 maja 2006, 17:35
Posty: 164
Lokalizacja: Bielsko- Biała okolice
Moja obudowa jest z jakiejś listwy od okna w kształcie [ toprzekrój drut jest w środku zwinołem to w koło i zaklejiłem lutownicą poprawiając cyjanopankiem.....
Ale two-box jest na duże *rzeczy*, a czy złapie z 2,5m wiadro 10 litrów :?:

_________________
Najlepsi wojownicy nie lubują się w wojnie; najlepsi wojownicy nie tracą panowania nad sobą. Najwięksi zdobywcy pokonali wrogów bez walki. Najwięksi władcy głoszą ideę pokoju wśród poddanych. Nie wyprzedzaj innych, zawsze podążaj ich śladami...........


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2006, 14:43 
Pewnie że złapie, chodzi o duże rzeczy czyli takie wielkości np.puszki od browara czy tzw "cytrynki", małe rzeczy to np. odznaczenia monety i wogóle takie drobne popierdółki.Ja opracowałem ultra lekką cewkę do Jabla , jak zrobie rysunki itd.. to zamieszcze w dziale "Jabel"

Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 sierpnia 2006, 18:39 
Ten wykrywacz z Nowego elektronika to staroć zamiast NE555 i przesównika czasowego na 4011 (4093) jest Atmel Atiny. Przetwornica jest taktowana z procesora , jest to to samo co ma proscan na swojej stronie znaczy to że autor tego projektu sie nie wysilił tylko zrąbał z istniejącego schematu. Niewidze problemu z umieszczeniem tego schematu na forum bo jest ogólnie znany.

pozd; :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 14:42 
Adamo_From_Pomorze napisał(a):
...Ten wykrywacz PI na atmelu składał jakieś 2-3 lata temu jeden gostek.Wiem o tym bo przyłaził po części do mojego znajomego do sklepie ...


Wątpie zeby to był ten wykrywacz poniewaz jego projekt został niedawno opublikowany pozatym 2-3 lata temu nie było procesora attiny26 isnieje on od około roku, pozatym raczej nie bede miał problemów z zaprogramowaniem tego procesora bo jest programowany przez isp z wykonanie takiego programatora zajmuje kilka min :) pozatym trzeba przepisac program w bascomie bo jest tylko kod żrudłowy, ale kod juz przepisałem i skompilowałem. Według nmie ten wykrywacz ma jedną przewage nad jabelem, w tym wykrywaczu można regulowa czas trwania impusu oraz opuznienie detekcji. Ponizej umieszcza skan artykułu :?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 14:59 
Zobacz ten schemat http://www.proscan.gliwice.pl/pi1.gif może proscan sie nie obrazi za wklejenie linku do jego strony. Schemat jest niemal identyczny jak ten z nowego elektronika przypadek czy co.

pozd; :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 15:00 
Nie no dobra nie umieszcze schematów bo sie nie do :| mimo że zajmuja po 100kB i sa w formacie gif


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 15:10 
Fakt przyznaje racje nowy elektronik poprostu zastapił generatory na ne555 procesorem :) ale w sumie to zmodyfikowali schemat i moga sie ogłosic autorami tego projektu :?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 15:11 
OT: Chryste , tylko niech ktoś TU znowu nie wszczyna sporów o prawa autorskie :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 15:54 
Następny schemacik http://www.republika.pl/smiglo_lol8/pi.doc z całym opisem może sie komuś przyda, opracowanie tych wykrywaczy jest z początku lat 80 .Co do programu sterującego z nowego elektronika to jest strasznie rozwlekły ,ale dało by sie prosto i sprytnie to zmienić .Wtedy można by regulować szerokość impulsu nadawczego, czas czekania po impulsie i czas pobierania sampla przez integrator.Trzeba by było zatrudnić pwm w Atiny do sterowania przetwornicą , a w przerwaniu Timera0 zrobić cały cykl pracy wykrywacza. Natomiast w programie głównym odczyt z trzech potencjometrów przez podprogram RC . Wtedy to by miało sens bo można by było regulować płynnie wszystkie parametry .

pozd; :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 lipca 2007, 21:04 
Offline
st. strzelec
st. strzelec

Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2006, 08:55
Posty: 33
..zrobiłem taki wykrywacz ostatnio (ten PI z Nowego Elektronika). Nie jestem zadowolony z jego "osiągów". 30-40cm w reakcji na stalową futrynę to zdecydowanie za mało. W sumie nie wiem co jest przyczyną takiego małego zasięgu. Myślałem o zastąpieniu darlingtona (BD649) MOSFET'em, zastosowaniu nowocześniejszego OP'ampa np coś z Analog Devices. Czy możecie mi wyjaśnić dlaczego stosuje się tam takie starocie jak uA709, MAA502, LM101 lub LM301? Co w nich takiego niezastąpionego? Czy rozwiązanie z MOSFETEM będzie Waszym zdaniem lepsze? Przecież obecnie w rolach kluczy np w przetwornicach stosuje się najczęściej właśnie tranzystory unipolarne. Autor (hmm.. modyfikator) projektu nie odpowiada na maila. Zastosowałem dość cieńki przewód układ-sonda (1.5m, mikrofonowy - 2 żyły w ekranie) - myślicie, że straty na nim mogą być zbyt duże i stąd także ograniczenie zasięgu? Jaki przewód zalecacie i o jakiej długości? Co do strojenia.. co można stroić w PI, ponieważ autor nie opisał procesu strojenia? Dodam, że nie uznaję kompromisów w budowie i jestem dokładny (mam poza tym dobrych parę lat doświadczenia w montażu elektroniki). Jakby to kogoś zainteresowało, mogę wrzucić kilka fotek mojego wykonania tego PI.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bielak i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL