Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 21:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: wykrywacze ramowe
PostNapisane: niedziela, 21 stycznia 2007, 19:03 
witam !
mam pytanie który z wykrywaczy ramowych jest dobry?
na aledrogo znalazłem 2 :GARRETT GTI 2500 i S.Cope cx 9000 HPX
jakie są jeszcze wykrywacze ramowe i jak dobre?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 21 stycznia 2007, 20:42 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Rozejrzyj się jeszcze za TM 808 Whitsa i Gemini 3 od Fishera

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 marca 2007, 04:31 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
Ten Cscope to to samo co TM808 :) - ponoć lepszy...

tyle że ja sobie na takie wieści gwizdam z rękami w kieszeniach z dziwnym uśmiechem i oczyma skierowanymi w niebo... bo w cuda nie wierzę ani jednej ze stron...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 marca 2007, 09:46 
Ja Polecam GTI 2500 Bo to sprzęt uniwersalny.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 marca 2007, 10:08 
Witam.
fullcaffe.
Żaden z tych wykrywaczy TWO-BOX ["ramowy"] nie jest godny polecenia.A już z serii TM szczególnie.I prośba do tych którzy sugerują co jest dobre ,jeśli nie mieliście do czynienia z tymi wykrywaczami które wymieniacie to nie podpowiadajcie ,ponieważ kolega wyda pieniądze na coś, z czego napewno nie bedzie miał pociechy.
Pozdrawiam ALL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 marca 2007, 22:43 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
ALL napisał(a):
Witam.
fullcaffe.
Żaden z tych wykrywaczy TWO-BOX ["ramowy"] nie jest godny polecenia.A już z serii TM szczególnie.I prośba do tych którzy sugerują co jest dobre ,jeśli nie mieliście do czynienia z tymi wykrywaczami które wymieniacie to nie podpowiadajcie ,ponieważ kolega wyda pieniądze na coś, z czego napewno nie bedzie miał pociechy.
Pozdrawiam ALL.


Haha :) a więc i ALL ma takie samo zdanie o tych szrotach jak Voyager i ja :wink:...

Zobacz ALL sobie jaka już była jata na ten temat - w http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... php?t=4606 ... :)

Twardo broniliśmy prawdy o tych nędznych sprzętach - bo na Exploracji piszemy to czego doświadczyliśmy a nie lecimy po komedii z reklam...

Lipa... takie jest moje, ALLa, Voyagera zdanie... jako osób które miały z nimi styczność.... Jak ktoś jeszcze się na tym sprzęcie wykoleił albo uśmiał się do łez z jego osiągów... niech pisze... :) Pozdra All i all!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 07:03 
Ludzie nauczcie się wreszcie co jest co , żaden z wmienionych wykrywaczy niejest wykrywaczem ramowym. Na takowe sprzęty mówi sie nadajnik odbiornik. A ramowym jest taki sprzęt gdzie występuje rama 1m x1m lub 2m x2m !!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 09:40 
Offline
podporucznik
podporucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 stycznia 2006, 17:55
Posty: 331
krzycho napisał(a):
Ludzie nauczcie się wreszcie co jest co , żaden z wmienionych wykrywaczy niejest wykrywaczem ramowym. Na takowe sprzęty mówi sie nadajnik odbiornik. A ramowym jest taki sprzęt gdzie występuje rama 1m x1m lub 2m x2m !!!


HAHAHAHHAHA

Krzycho.. Kogo ty chcesz pouczać. Machnij baranka o ściane...

_________________
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin-Pobłogosławić twój karabin...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 13:48 
Offline
Szeregowy rezerwy kat.D
Szeregowy rezerwy kat.D

Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2005, 09:40
Posty: 42
Lokalizacja: Polska B
Krzycho ma absolutną rację. Cały świat używa terminologii o jakiej mówi. "Frame" oznacza z angielska rama, zaś two-box - 2 pudełka i jest to oczywiste zrozumiałe i klarowne. Jeśli gdziekolwiek powiesz frame-detector, każdy będzie rozumiał, że mówisz o wykrywaczu typu PI z anteną ramową np. 1x1m, a jeśli two-box to wiadomo, że chodzi o VLF z charakterystycznym układem cewek. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za wprowadzenie mylącej terminologii, która opiera się na złym skojarzeniu detektora i roweru :) ale czas z tym skończyć. Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 14:35 
Witam.
Dlatego też napisałem w nawiasie i cudzysłowie ["ramowy"].Ale i tak szkoda nafty ,wszyscy pytając o Two-Box i tak zaczynają pytanie od słowa "ramowy" :).
ALL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2007, 07:38 
Offline
Szeregowy rezerwy kat.D
Szeregowy rezerwy kat.D

Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2005, 09:40
Posty: 42
Lokalizacja: Polska B
Mimo, że na tym forum jestem tylko skromnym szeregowcem kat. D nieskromnie uważam, iż wcale nie szkoda nafty. Obowiązkiem starej kadry jest upowszechniać prawidłową terminologię. Dawać poprawne przykłady. Niech skórka nasiąka za młodu tym czym należy. To też jest bardzo ważna sprawa. Technokrata - tak, jeśli przy tym stosuje poprawną terminologię i polszczyznę, to jest po porostu piękne.
Przez różnego rodzaju zaniedbania język potoczny zachwaścił się słowem "wyłanczać" (nawet nie wiadomo jak to napisać) a przecież każdy wie, że pisze się i mówi WYŁĄCZAĆ.
To tylko taka dywagacja niby nie na temat, przypominająca, że czasem warto podniść oczy z nad schematu i nieco szerzej rozejrzeć się. Pozdrawiam wszystkich
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2007, 16:27 
Witam.
Mrand napisał:
"Obowiązkiem starej kadry jest upowszechniać prawidłową terminologię. Dawać poprawne przykłady."
Brzmi to jak głos z trybuny Władysława Gomułki.
ALL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2007, 17:15 
ALL napisał(a):
Witam.
Mrand napisał:
"Obowiązkiem starej kadry jest upowszechniać prawidłową terminologię. Dawać poprawne przykłady."
Brzmi to jak głos z trybuny Władysława Gomółki.
ALL.


tow. Wiesław się na pewno cieszy :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2007, 22:14 
Offline
Szeregowy rezerwy kat.D
Szeregowy rezerwy kat.D

Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2005, 09:40
Posty: 42
Lokalizacja: Polska B
Coś nerwowo, złośliwie i mało przyjemnie. Rzadko tu zaglądam i dlatego dopiero teraz zorientowałem się, że forum to działa na zasadzie - Ojciec Wergiliusz...

[color=red]
Za rzadko,zapraszamy częściej, gdyż wyciągnięcie wniosków po kilku wizytach w roku może być niesprawiedliwe i krzywdzące. Zasada działania forum jest taka sama jak i innych for o tej tematyce./Monti[/color]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 sierpnia 2007, 06:05 
Witam.
Mrand szanuję Twoją ogromną wiedzę w tej dziedzinie elektroniki, którą jest budowa i zasada działania wykrywaczy metali i niech tak pozostanie.To forum właśnie nie działa na zasadzie "Ojciec Wergiliusz uczył dzieci swoje". Nie było z mojej strony krzty złośliwości.Jeśli uraziła Cię moja wypowiedź to przepraszam.Mowę , pisanie i ortografię pozostawmy nauczycielom od języka polskiego.Kijem wisły nie zawróci.
Pozdrawiam ALL.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:10 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
Racja. Tak Śmigło - mają rację. Rama to PI z cewą 1mx1m lub więcej np Lorenz, Goldscan i inne...

Niestety taka nazwa po prostu została wybrana: Wykrywacze ramowe...
bo najczęściej tak po prostu (i mylnie) określają to ludzie w Polsce... co wyraźnie podkreślił maestro Aleksander. Po prostu to już standart byk w polskim światku detektorystycznym i niewielu o nim wie...

Frame w sumie to klatka. Two box to detektor z nadajnikiem i odbiornikiem po obu przeciwległych końcach stelażu. Po prostu to wykrywacz T-R a nie rama i mają chłopaki absolutną rację...

Temat rzeka. Skoro nadal echo powraca - możemy z Montim przemyśleć znów nazwę działu. Może 'Detekory dalekiego zasięgu'? - bo 'głębinowe' brzmi infantylnie i raczej mi się kojarzy z bombami hydrostatycznymi rzucanymi na okręty podwodne.

Temat omówię z Montim. Jak coś piszcie PM z propozycjami dla działu.

A propo - Wow! Witaj Mrand! :D :wink:

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 14 czerwca 2009, 10:24 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nie chcę powielać wątków, więc odgrzebałem jeden z tematów,który najbardziej odpowiada sytuacji.
Wykonałem ramę 1m/1m :) (elektronika od ''KRETA'')
Przykładowy zasięg ---blacha stalowa 80cm/120cm jest wykrywana z ok 2,5m.
Ale zaobserwowałem pewne ''dziwactwo''. Otóż; rama wykrywa lepiej, kiedy jest równolegle do podłoża.Kiedy ustawie ją prostopadle; zasięg na takie same przedmioty jest mniejszy i należy skorygować ustawienie czułości.
I odwrotnie -kiedy ustawie optymalnie czułość na cewce prostopadle do podłoża, a potem przekręcę ją o 90 stopni , to czułość jest zbyt duża.

Pytanie brzmi tak; Czy to możliwe, aby taka reakcja była spowodowana polem magnetycznym ziemi ???
PS. Czasami tak samo mają ''tradycyjne'' PI-kacze, które składam, ze zwykłą cewką.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 00:23 
Offline
porucznik
porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 28 lutego 2007, 01:01
Posty: 533
Lokalizacja: Prawie egersdorf.
Chyba to normalne, z jablem też miałem taki myk. nawet kiedy się stoi w miejscu i kręci z wykrywką w koło z podniesioną cewką (dziwnie to wygląda dla gapia ;p) to da się zaobserwować to zjawisko. Ziemskie pole magnetyczne jednak dosyć silne jest.

_________________
Nie kopie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 08:40 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dobrze, że lepiej wykrywa w pozycji poziomej, w końcu w takiej pozycji będzie używany :D
Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 stycznia 2010, 18:22 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Znalazłem taką ramkę...

http://www.allegro.pl/item880715755_wyk ... _saty.html

W opisie aukcji jest link do you tube, pokazujący działanie.Zastanawiają mnie wskazania wyświetlacza....Wydaje mi się, że jest to zwykły analizator widma, podłączony w tor audio... czy można na podstawie wskazań tego wykrywacza określić głębokość i wielkość przedmiotu ?
Proszę o jakieś komentarze....Co o tym myślicie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL