Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 06:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 czerwca 2007, 05:22 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): środa, 18 października 2006, 23:50
Posty: 93
Lokalizacja: RZESZÓW
diadem napisał(a):
kolego to co pokazujesz to nie US2, tylko us 8, czyli NE 555, aS 2 to stabilizator 79L05


jesli chodzi o scislosc to nie US8 tylko US6!!!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 czerwca 2007, 16:49 
Nic bardziej mylnego mój kolego, ten układ to na 100% US8, lecz nie jest on ujęty w tym wykazie elementów. Spójrz dokładnie na schemat ideowy zanim wprowadzisz kogoś w błąd.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 11:25 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 grudnia 2006, 15:27
Posty: 165
Lokalizacja: z okolic Tarnowa
Płytki już wytrawione.
Ta 1 to z projekt PCB 'diadem'
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 14:12 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 8 października 2005, 18:30
Posty: 1943
Rzadkość! Ręczna robota! Gratulacje za wytrwałość! :o


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 20:38 
Sprawdź dokładnie moją konwersję, bo wydajemi się, że pod US 8 powinna być zwora pomiędzy 2 a 6 pinem. Przed dodaniem mojej konwersji na forum Bajo i inni sprawdzali poprawność ale nikt nie jest nie omylny.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 21:30 
Offline
wachmistrz
wachmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 grudnia 2006, 15:27
Posty: 165
Lokalizacja: z okolic Tarnowa
Masz racje nie ma, dzięki za zwrócenie uwagi bo bym pewnie tego nie zauważył.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 czerwca 2007, 21:42 
dokładnie o to mi chodziło


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 czerwca 2007, 20:25 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): niedziela, 3 grudnia 2006, 13:38
Posty: 58
Lokalizacja: Lubelskie
Nie znam się na tym co piszecie ale po długiej przerwie w poszukiwaniach zakupiłem taki wykrywacz za niecałe 400zł na akumulatorek z ładwarką(nowy). Może to za duża cena dla kogoś kto zna się na elektronice ale dla laika nie. Polecam tą wykrywę na poczatek. Byłem w lesie i wykonalem kilka prob, działa znakomicie i ma przyzwoite osiagi. Jest prosty w obsłudze i wykrywa przedmioty wielkości jednego grosza (ok 15 cm)jak i duże( samochód w powietrzu ok 2m). Potrzebuje ok minuty na rozgzranie się ale potem jest super. Zadnych zakłuceń czy fałszywych wskazań. Gość co go wykonał wpożąsiu powiedział że za 20 zł zrobi mi dodatkowo mniejszą sądę i w każdej chwili mogę wpaść jak będę miał problem nawet po 3 latach. Nie miałem kasy na nic lepszego i dlatego go kupiłem szczerze mówiąc, ale w sumnie na dobre wyszło bo tak to wydał bym z 700 i oprócz marnie działającej dyskryminacji nie miałbym nic szczególnego więcej. Polecam. Jak troche pochodze po lasku to opisze znaleziska . pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 czerwca 2007, 22:30 
Czyli wykrywacz jest doładnie taki jak pisałem=dobry na militarkę. Cena fakt trochę dużo, bo firma DEME...sprzedaje tekie sprzęty po 350. Sam po częsćiach wydał byś ze 150 zł, ale skoro nie znasz się na elektronice, to postąpiłeś słusznie kupując gotowy. A co do 100% wskazań całkowicie się zgadzan,nigdy mój gerberek mnie nie okłamał.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 12 lipca 2007, 15:48 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): niedziela, 3 grudnia 2006, 13:38
Posty: 58
Lokalizacja: Lubelskie
A więc byłem z moim Gerberkiem w lesie. Znalazłem duzo lotek, 2 zapalniki, łuski, złamany bagnet i mnustwo naboji. Nie mam czasu bo pasiło by pojechac gdzies dalej bo u mnie lasek przekopany wzdłuż i w szez. Ale wykrywka spisała sie super :D . Teraz tylko podładować akumulatorek i dalej poszedł w las. Oczywiście mnustwo kapsli, gwoździ , puszek, blaszek i innych pierdół też znalazłem. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 13 lipca 2007, 22:28 
A jak to jest z tym nadajnikiem w Gerberze, bo z tego co wiem to Gerber 2 od Gerbera 1 różni sie jedynie przetwornicą oraz monitorkiem stanu baterii?
Link do fragmentu oryginalnego schematu:http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b0069cd8e232570.html
Mianowicie zauważyłem pewne nieścisłości:
R2 instrukcja podaje, że to 68k, ale inna, że to 47, zaś instrukcja gerbera1 że to 100k.
R4 instrukcja podaje, że to 270, ale inna, że to 470, zaś instrukcja gerbera1 że to 330
R12 w/g instrukcji to 680k, a w instrukcji Gerbera 1 to 1M
R16 w/g instrukcji to 820k, a w instrukcji Gerbera1 to 1M.
Więc skąd się wzięły te różnice? Jaki to ma wpływa na pracę układu? Który zestaw elementów najlepiej zastosować do Gerbera2?
Za wszelkie wypowiedzi w temacie dzięki z góry.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 13:03 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): środa, 18 października 2006, 23:50
Posty: 93
Lokalizacja: RZESZÓW
R12 i R16 maja wpływ na wzmocnienie, im wieksze sa ich wartosci tym wieksze wzmocnienie i teoretycznie wiekszy zasieg. Praktycznie jednak wraz ze wzrostem wzmocnienia sygnalu uzytecznego, wzmacniane sa tez szumy co moze powodowac sytuacje odwrotna.

R2 z kolei wplywa na impuls zalaczajacy cewke, zmienia sie współczynnik wypełnienia i częstotliwosc. np.: 100k f=64,3Hz Ww=99,02%
68k f=93,7Hz Ww=98,57%
47k f=133,8Hz Ww=97,96%

Mozna doswiadczalnie sprawdzic jaki rezystor wstawic, nie tracac duzo czasu przekonasz sie jaki najlepiej pasuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 13:10 
Fajnie, dzięki, o tego typu odpowiedź mi chodziło. Super


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 15:36 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): środa, 18 października 2006, 23:50
Posty: 93
Lokalizacja: RZESZÓW
A nie myslales o tym aby do gerberka zalozyc zamiast tych ne555 i 4011 procek, praca byla by bardziej stabilna i mozna by zrobic regulacje opoznienia dla BF245.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 16:17 
szczerze mówiąc coś tam rozważałem, ale nie lubię cyfrówek, choć programator do PIC mam. Co do kostki 4011, ja dałem kiedyś 4093 i też jest ok. Po prostu kiedyś zbudowałem gerbera, nie wnikając w zasadę działania, bez monitorka stanu baterii. Teraz zrobiłem własną konwersję płytki i dopiero załapałem, że na oryginalnym PCB występowały błędy, więc instrukcje opracowuję od nowa. Z tym, że mam kilka niby identycznych schematów, a na wykazach elementów są pewne rozbieżności-i stąd właśnie pytanie o rezystory jak powyżej.
I tak już przy okazji: Piotrze swego Gerbera robiłeś na 100Hz?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 18:06 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): środa, 18 października 2006, 23:50
Posty: 93
Lokalizacja: RZESZÓW
nie wiem, nie mierzylem, z tego co widze to R2=43k R1=1k2 C2=100n czyli wychodzi okolo 318Hz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 września 2007, 11:03 
I tu polecam zamiast tej "analogowej" logiki od timingow wstawic procek chociażby na pająką. Modyfikujecie timingi jak sie chce bez zadnej rzeźby na druku


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 września 2007, 23:36 
kiedys odpalilem gerbera na bss92 (brak kp103z oraz 2N3820) dobry pomysl z prockiem nie mam schematu w kompie ale w gen. na ne 555 mozna zamontowac zamiast rezystora potencjometr montazowy do regulacji czestotliwosci pracy wykrywacza wieksza czestotliwosc = mozliwosc szybszego przemiatania sonda ale kosztem wiekszego poboru pradu


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 września 2007, 20:20 
Pytanko do wtajemniczonych,czy ktoś zbudował układ Gerber pi 1
według opisu znajdującego się w downloadzie,
jeśli tak to niech odpisze,bo chciałbym się skonsultować w kilku sprawach :)
czy ten układ nie zawiera błędów,ponieważ mam z nim pewne problemy


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 września 2007, 21:31 
kiedys zbudowalem tego Gerbera i dzialal poprawnie, autorem jesli sie nie myle (zmiana zasilania, wmontowana przetwornica na NE555) jest SWaldek


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bielak i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL