Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 06:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy tak może być??
PostNapisane: środa, 10 sierpnia 2011, 21:13 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): środa, 10 sierpnia 2011, 20:28
Posty: 8
Lokalizacja: Inowrocław
województwo: KUJAWSKO-POMORSKIE
Witam grono kolegów Poszukiwaczy :pol
Jestem nowy i mam pytanko odnośnie stelaża do wykrywacza??
Szukałem i w zasadzie nie znalazłem żadnych konkretnych informacji na ten temat.
Więc moje pytanie jest takie;;
Czy jak robię stelaż w układzie ''S'' n.p jak w garecie 250 to czy kat może być 45 stopni na ugięciu rurki??
Czy podłokietnik mogę wykonac z aluminium jak i równiez obudowe elektroniki czy ma być z plastyku koniecznie??
Oraz czy połączenie rurki stelaża z cewką moze być zrobione w ten sposób że do końca rurki wkleje wykonany z materiału nieprzewodzacego uchwycik czy ma to być jakis odcinek np z plastykowej rurki??

Pytam ponieważ z mała pomocą mojego kolegi elektronika buduje dla siebie wykrywacz All-1m a mam własnie taką swoja koncepcje a że to mój pierwszy wykrywacz i innego w ręce nie miałem a znajomych poszukiwaczy niestety nie mam jak na razie wiec z tąd moje nietuzinkowe pytanie :shock:
Dodam że większość rzeczy potrzebnych mogę wykonac sam u siebie w pracy tk jak np.cały stelaż jak i moze z pomoca elektronike :D

Z góry dziekuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam

p.s Jeśli w złym temacie zadałem pytanie to proszę o wyrozumiałosc z stony Panów moderatorów :D
za co z góry jak co przepraszam


Spokojnie, jako nowy użytkownik masz prawo do drobnych pomyłek, choć ortografia jest niezbyt dobra... Pomijam brak polskich liter, tego nie poprawiałem. Spróbuj pisać w edytorach przed dodaniem odpowiedzi w wątkach i eliminować błędy. ::mod Wons


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy tak może być??
PostNapisane: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 00:19 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 4 stycznia 2011, 17:57
Posty: 91
Lokalizacja: 52°13′47″N 21°00′42″E
sprzęt: All-1
Nie polecam stelaża typu s, lepszy będzie prosty, z elektroniką umieszczoną na chwycie, lub pod łokciem, wypróbowałem eskę, bardzo szybko męczy rękę, natomiast z prostym kijem moge czesać cały dzień, pozdrawiam :piwo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy tak może być??
PostNapisane: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 17:59 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): środa, 10 sierpnia 2011, 20:28
Posty: 8
Lokalizacja: Inowrocław
województwo: KUJAWSKO-POMORSKIE
Ok dzięki za odpowiedź :lol:
Myślałem także o takim układzie jak tu koledzy pokazują stelaże z kuli inwalidzkiej mam takowa na stanie to z niej zakombinuję co nieco :idea:
Jeżeli można to mam pytanko odnośnie cewki czy do alla można wcisnąć cewkę w układzie DD ??? Pytanie z ciekawości
A jak nie to czy L2 i L3 są obok siebie czy jedno na drugim leży bo nie kumam zbytnio tematu ???

Z góry dziękuje i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy tak może być??
PostNapisane: czwartek, 3 maja 2012, 09:16 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): niedziela, 13 marca 2011, 15:44
Posty: 286
Lokalizacja: Sędziszów
sprzęt: all, jabel, 1/2 eldo
system: 7
województwo: świętokrzyskie
A ja za to polecam S prawie nigdy mnie nadgarstek nie bolał, za to w uchwycie 90* co chwile rękę zmieniałem, tak że kolego wszystko zależy od anatomii twojej dłoni :P Każdy jest inny. Tak samo z długością stelaża jedni lubią krótkie inni lubią machać sondą 2 metry przed sobą.

_________________
Kopanie kopaniem ale snuff też dobry :)
wykonam na zamówienie wykrywacz ramowy o niemalże dowolnych rozmiarach.
Gerber 2-> Jabel-> All 1-> f555-> Jabel-> Eldorado-> Jabel oraz ALL->Eldorado+Rama


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL