Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 01:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zgłoszenie rzeczy do konkursu- wszystkie kategorie !!!!!
PostNapisane: poniedziałek, 14 listopada 2005, 18:13 
Offline
admin
admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 stycznia 2005, 14:17
Posty: 4281
Lokalizacja: Lublin upon Bystrzyca
sprzęt: home-made
Zamiast trzech wątków będzie jeden !!!
Tylko zdjęcie i opis.
Wszelkie pogaduchy i komentarze w tym dziale zostaną skasowane. Czytaj Regulamin.
Termin zgłaszania: 14.11.2005 - 15.12.2005
Można, a nawet trzeba w jednym poście zgłosić przedmioty do różnych kategorii (monety,militaria,inne).
pozdrawiam
admin

_________________
Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy tuż przed oczyma. A wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie nie wierzą w skarby -Paulo Coelho, Alchemik
https://flattr.com/profile/meghouse
monterro(małpa)wp.pl


Ostatnio edytowano piątek, 17 lutego 2006, 20:35 przez Monti, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 25 listopada 2005, 02:43 
Witam

widze ze jako pierwszy sie "wykladam" :D

narazie 2 fanty zglaszam. watpie bym cos wykopal jeszcze ale zastanawaim sie co dac jako 3.

1 - ort korony augusta 3, stan jak na zdjeciu (wystawilem go w poscie "dzisiejsze fanty" w sierpniu)
2 - toporek z epooki brazu (podobny w biskupinie lezy w gablocie) wystawiony w identyfikacji http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... .php?t=649)
(zamiesclem w kategorii inne)

3 - doloze. w krotce

pozdrawiam serdecznie


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 25 listopada 2005, 02:44 
witam

zglaszam ponizszy toporek z epooki brazu (podobny w biskupinie lezy w gablocie) wystawiony w identyfikacji http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... .php?t=649)

3 fant - doloze. w krotce

pozdrawiam serdecznie
yas


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2005, 12:55 
Offline
generał broni
generał broni

Dołączył(a): sobota, 16 kwietnia 2005, 07:40
Posty: 2127
No to kolej na mnie. Oto moje przedmioty na konkurs - wszystko wyciągnięte w regulaminowym czasie :

- fot.1 - kat. MILITARIA - klamra piechoty ,klamra grenadierów i "licznyj znak" 8 roty 5 Pułku Strzelców z Radomia

- fot.2 - kat. MONETY - rosyjskie guziki (wszystkie z jednego miejsca) - guziki piechoty różnych wzorów ,oficerskie pozłacane ,guzik huzarów posrebrzany ,guzik grenadierski ,mały guzik od pagonu piechoty ,jeden pułkowy z numerkiem '15' i cztery gładkie-zastępcze (było ich dużo więcej ,ale nie pokazuję). Do tego dwa guziki gubernialne : Gubernia Wileńska i Gubernia Mohylewska.

- fot.3 - kat. INNE - plakietka mosiężna z orłem (umieszczana na blaszanych instrumentach dętych orkiestr pułkowych w rosyjskich Pułkach Piechoty) i dwa bączki (mały na czapkę polową i duży na zimową "papachę").

A na zdjęciach wszystko leży na czystych blankietach kolejowych listów przewozowych "Priwisljanskich Żeleznych Dorog" czyli Kolei Nadwiślańskich. Druczki wyszperałem kilka lat temu w pewnym domku :)

pozdrawiam serdecznie!

Michał


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Ostatnio edytowano sobota, 10 grudnia 2005, 23:37 przez bjar_1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2005, 21:08 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5457
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Witamy.

Oto przedmioty (komplet) , które zgłaszamy do konkursu w kategorii INNE.
Wszystkie są pozostałościami po obozie jeńców polskich - Oflagu II D Gross-Born. Zostały pozyskane na przyobozowym śmietniku, więc z pewnością należały do uwięzionych tam jeńców.

1. Zdjęcie ogólne przedmiotów związanych z O.II D będących w naszym domu. Poniżej wyszczególnienie przedmiotów zgłaszanych:
2. Butelka po Piwie Ostrowieckim i butelki po innych polskich specyfikach leczniczych :D. Sól gorzka Moryszyn, Truskawiecka szól gorzka, Sól Zofia Truskawiec i specyfik dr. Klawe z Warszawy.
3. Pudełka po polskich pastach do butów Złoty Dzwon i Dobrolin, mydełka i szczoteczki do zębów, w tym jedna z sygnaturą U.S.A., grzebyk i lusterko oraz pędzel i maszynki do golenia.
4. Elementy umundurowania - guziki, nieśmiertelnik jeniecki i prawdopodobnie pamiątka któregoś jeńca - naboje szkolne produkowane w koszarach z polskich łucek wytwórni Norblin i WWAK, oraz ślepy Lebel w takim stanie wykopany .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Ostatnio edytowano czwartek, 8 grudnia 2005, 21:59 przez WONS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 grudnia 2005, 21:16 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5457
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
sorki Monti za 2 post, ale jeszcze 2 fotki :D

1. Popielniczki wykonane przez jeńców Oflagu, etui na zapałki-samoróbka oflagowa, zapalniczki, fajki... No i temprówki :D
2. Zbliżenie obu popielniczek. W prawym górnym rogu grzebiet etui na zapałki z napisem OFLAG II D.


Pozdrawiamy serdecznie.
wonsY :P
G&S


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 grudnia 2005, 11:53 
Witam
Mój fant roku a raczej życia - myślę że więcej coś takiego mi się nie trafi .
Chodzi o krótszy czyli MG34/41.
Wyprodukowane tylko ok. 1700 szt z czego 300 było wykorzystanych w warunkach bojowych.
Zastanawiałem się pomiędzy szturmem a tym i myślę że to nie będzie tak docenione jak szturm , ale dla mnie ma większą wartość pomimo że tamten jest w dużo lepszym stanie .
Pozdr
Obrazek

Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 grudnia 2005, 19:45 
Zgłaszam do kategorii :
monety- zestaw monet zdjęcie z 13.09.2005,znalezione na jednym polu na jednym wypadzie,zamieszczalem to zdjęcie wczesniej na forum.

inne- odznaka austro-węgierska (namierzacza celu) zdjęcie zrobione dziś, ale znaleziona w wakacje.
militaria- imadło wojskowe,rosyjskie II wojna znalezione w miejscu warsztatów czołgowych,waga około 40kg :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Ostatnio edytowano wtorek, 13 grudnia 2005, 06:46 przez bodek15, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 grudnia 2005, 21:26 
Offline
st. sierżant
st. sierżant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 stycznia 2005, 20:31
Posty: 244
Lokalizacja: Puławy
Ja zgłaszam do konkursu moją manierkę austriacko-węgierską.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Sprzedałem swojego Loctansa... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2005, 18:15 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Długo by wybierać, ale nie ma czasu bo znowu uciekam i wracam dopiero po 15- tym. Krótko co i jak

Monety - Ort Gdański

Militaria -Odznaka czarna Za Rany i Szturmowa oraz POLSKI Orzełak wz.19 wszystko z jednego małego lasku

Inne - Odznaka Policyjna II RP


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2005, 18:24 
Offline
generał dywizji
generał dywizji
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 19:04
Posty: 1348
Lokalizacja: Lubelskie
Coś popsułem przy dodawaniu posta

Chyba już OK!

_________________
Pozdrówka dla wszystkich
SWaldek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2005, 02:41 
dokladam ostatni fant, bo i tak juz nie dam ady nigdzie wyskoczyc do 15.


3 fantem jest odznaka kombatncka


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 14 grudnia 2005, 19:25 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 września 2005, 09:58
Posty: 5457
Lokalizacja: Opatów
województwo: zach-pomorskie swietokrzyskie
Zdecydowaliśmy, że do konkursu wystawimy również butelkę, ale z racji swojego pochodzenia i przeznaczenia - jako militaria. Myślimy, że jest to ciekawostka jak najbardziej "militarna" no i nie jest to fant zbyt popularny, jak klamra czy odznaczenie :) . Jest to butelka - piersiówka po koniaku z nadrukiem ktory przedstawia padające promienie słońca nad lasem sosnowym i napisem:

Unserer
braven Flak
Weihnachten 1941
Die Kreisleitung der
N.S.D.A.P Hannover


Napis czytelny w świetle dnia, a po przetłumaczeniu:

Naszym
Dzielnym artylerzystom
Boże Narodzenie 1941
Okręgowe kierownictwo
N.S.D.A.P Hannover.


Ot taki mały prezencik od partii dla żołnierzy.
Pozdrawiamy :P
WoNsy


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2005, 14:33 
Offline
wachmistrz
wachmistrz

Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2005, 19:52
Posty: 150
Lokalizacja: Lubartów
Cześć, oto mój fancik : Moneta; Brandenburg-Ansbach, 1/6 Talara Jerzego Fryderyka.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2005, 14:35 
Offline
wachmistrz
wachmistrz

Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2005, 19:52
Posty: 150
Lokalizacja: Lubartów
Przesz pomyłke wkleiłem inne zdjęcie. Monti wywal je z forum.:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2005, 15:39 
Offline
admin
admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 stycznia 2005, 14:17
Posty: 4281
Lokalizacja: Lublin upon Bystrzyca
sprzęt: home-made
Zamykam i blokuję wątek.
Jury przechodzi do obrad :)

_________________
Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy tuż przed oczyma. A wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie nie wierzą w skarby -Paulo Coelho, Alchemik
https://flattr.com/profile/meghouse
monterro(małpa)wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL