Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 05:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: eurotek
PostNapisane: niedziela, 2 marca 2014, 21:43 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): piątek, 17 stycznia 2014, 06:58
Posty: 79
Lokalizacja: Dubienka
sprzęt: EUROTEK PRO 11dd
województwo: Lubelskie
Witam Chodzi ktoś z Eurotek pro ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: czwartek, 27 marca 2014, 12:17 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): czwartek, 27 marca 2014, 11:43
Posty: 69
Lokalizacja: Bździszewo
sprzęt: EUROACE
województwo: Łódzkie
Tak, ja chodzę, wcześniej miałem pulsara IV-sprzęt dla złomiarzy :) potem ace 150 i teraz eurotek pro-po weekendzie napiszę coś wiecej, bo do tej pory nic ciekawego nie trafiłem ale też miejscówki były słabe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: sobota, 29 marca 2014, 18:33 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): czwartek, 27 marca 2014, 11:43
Posty: 69
Lokalizacja: Bździszewo
sprzęt: EUROACE
województwo: Łódzkie
Dzisiaj miałem okazję połazić po leśnych dróżkach z moim pro. Jest bardzo ale to bardzo czuły, szybko reaguje, dyskryminacja też jest w porządku, nastawiłem wyłączenie od 0 do 35. Funkcja IRON superprzydatna, na początku kopałem wszystko, ale szybko się okazało że jak wskazuje np 58 i za chwilę pojawia się napis IRON-to nie ma co kopać-nie zdarzyło mi się żeby się pomylił i pewnie w 99% tak jest.
Z minusów to popierdywanie jak się go położy na ziemi poziomo przy 10 i 9. Regulacja głośności to jakiś żart-nic to nie daje, wyje jak wilk, w słuchawkach nie da się chodzić,bez regulacji głośności na kablu nie daje się ich założyć na uszy, chodziłem z słuchawkami na szyi-wszystko słyszałem :)
Teren nieciekawy więc fanty średnie, jakieś łuski, odłamki, 5 gr...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: sobota, 29 marca 2014, 19:32 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): piątek, 17 stycznia 2014, 06:58
Posty: 79
Lokalizacja: Dubienka
sprzęt: EUROTEK PRO 11dd
województwo: Lubelskie
NIE CYTAT TYLKO ODP/ zmniejsz czułość i popierdywanie zniknie ja z nim chodze narazie polecam zadowolony jestem a z tym pokazywaniem że nap55 jest a za chwile że złom to norma nie jest taki doskonały ale nawet nawet jak to mówią każdy się troche myli i z tym wskaźnikiem nawet w instrukcji jest że potrafi się mylić


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: wtorek, 5 stycznia 2016, 12:44 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): piątek, 19 lipca 2013, 18:31
Posty: 5
województwo: mazowieckie
Ja mam od grudnia euroteka pro z cewką dd bylem na kilku wypadach i jestem zadowolony z niego jest lepszy niż garrett 150 którego posiadałem (większe osiągi więcej kopania) ma swoje wady ale ujdzie to obejść polecił bym go początkującym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: środa, 6 stycznia 2016, 11:04 
Offline
kapral
kapral
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lipca 2014, 13:05
Posty: 58
Lokalizacja: Racibórz
Mnie osobiście do gustu nie przypadł , a to z tego że jego poprzedni właściciel dość energicznie go eksploatował. I bynajmniej u mnie bardziej wariował niż EuroAce (na którym zawsze śmigam na max czułości i juz po 4 miechach używania żadnego wzbudzania czy wariowania ). Ale nie to że zaraz jest Tek przekreślany , maszynka fajna :) choć są lepsze .

grzegorz169 napisał(a):
Ja mam od grudnia euroteka pro z cewką dd bylem na kilku wypadach i jestem zadowolony z niego jest lepszy niż garrett 150 którego posiadałem (większe osiągi więcej kopania) ma swoje wady ale ujdzie to obejść polecił bym go początkującym.


No tak Grzegorzu , ale nie ma co porównywać Euroteka z ACE150 to jest całkiem inna liga wykrywaczy , więc nie ma się co dziwić że jest lepszy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2016, 18:48 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
Witam
Dzisiaj dojechał Eurotek Pro 8,mogę powiedzieć że jestem zaskoczony tym wykrywaczem,wykrywka bardzo stabilna i bardzo czuła ,bez problemu widzi w trybie bez dyskryminacji miniaturowe gwoździe czy mini zszywkę ,co dla mnie dobrze rokuje w poszukiwaniach meteorytów,bo miałem obawy co do żelaza, czytając że ma już ustawioną fabryczną dyskryminację na żelazo,a tu proszę jest OK.
Drugim zaskoczeniem jest sposób działania dyskryminacji,zupełnie inaczej niż w moim byłym EuroACE ,trzeba powiedzieć że Eurotek Pro ma dyskryminację z prawdziwego zdarzenia ,potrafi wyciąć żelazo i widzieć kolor, gdy te metale są obok siebie ,EuroACE pod tym względem nie radził sobie zupełnie,bo gdy wycięte było żelazo a kolorek był obok niego wykrywacz milczał . Co do funkcji ,a raczej jej ilości ,jest bardzo dobrze i nie ma potrzeby napychania tego wykrywacza w inne funkcje ,wykrywacz ma wszystko co potrzeba,i jest bardzo skuteczny.
Porównując jego cenę ok 1000 zł wykrywacz wart jest wydanej kasy.

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: piątek, 8 stycznia 2016, 19:42 
Offline
generał brygady
generał brygady
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 4 września 2013, 17:44
Posty: 1199
województwo: Dolny Śląsk
Jeszcze nie dawno miełem Euroteka z cewką Detech 13 DD normalna kosa na monetki. Moje ustawienia dyskryminacja 00 czułaść 10 volume 10. i wolniejsze przemiatanie. Rewelacją jest wycięcie żelaza ustawiając volume na 10 wtedy nie musimy ustawiać dyskryminacji -dajemy na 00. Polecam tani a dobry . :ok

_________________
Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą , nawet gdy się błądzi po drodze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: sobota, 9 stycznia 2016, 10:55 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
To drugi dzień zabawy i testów Eurotekiem Pro.
Regulacja głośności w trybie bez dyskryminacji [00] jest równomierna dla wszystkich metali do poziomu 10 ,powyżej tego poziomu do max [20] jest tylko wzmocnienie dźwięku dla żelaza. Wykrywacz nie reaguje na ferryt nawet gdy poziom dźwięku wynosi 20 ,co świadczy że wykrywka jest dobrze zestrojona [cewka 8 cali]. Pinpont działa bardzo dobrze ,można zauważyć w nim dwa tryby ,pierwszy rodzaj działania jest standardowy ,w drugim trybie ponowne naciśniecie PP bliżej przedmiotu jakby kalibrował PP i ograniczał jego zasięg co czyni z PP bardziej precyzyjnym.O ile się nie mylę to EuroACE miał podobnie działający PP
Można w ET zapamiętać swoje ustawienia przytrzymując przycisk Menu przez 8 sek w danym trybie.
Co do dyskryminacji przypomina mi ona swoim działaniem mój były BH LoneStar gdzie ona była tam ustawiana potencjometrem ,z tego właśnie powodu wykrywka pracowała doskonale w bardzo zaśmieconym terenie ,co rokuje że ET również dobrze będzie sobie radził w takim terenie,
W ogrodzie na obecną chwilkę mam śnieg nieco topniejący,ET był stabilny na czułości 07 ,w miejscach bez śniegu bez problemu był stabilny na 10 ,w ogródku mam testowo zakopane monetki z czasów PRL ,gdzie wcześniej testowałem inne moje wykrywki,i na mokrym gruncie bardzo stabilnie ET je wykrywał, nawet z resztkami śniegu.

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: niedziela, 10 stycznia 2016, 18:17 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 5 lipca 2010, 17:45
Posty: 67
Lokalizacja: Oświęcim
Powoli zaczynam rozumieć działanie tego wykrywacza ,dotyczy to ustawień dźwięku ,wykrywka ma podzielony zakres siły dźwięku od 0 do 9 oraz od 10 do 20 , w pierwszym zakresie regulacji dźwięku [ 0 do 9] ,wszystkie sygnalizacje dźwięku, żelazo i kolor są płynnie regulowane ,natomiast od 10 do 20 ulega wzmocnieniu tylko dźwięk na żelazo ,czyli jeżeli ustawimy na 10 to wykrywacz nie sygnalizuje dźwiękowo żelaza lecz tylko kolor ,podnosząc stopniowo poziom dźwięku od 10 na 11 już zaczyna być słabo słyszalny dźwięk na żelazo, po mimo że dyskryminacja jest ustawiona na 00.
Czyli wniosek z tego że Eurotek Pro ma dwa rodzaje dyskryminacji.

_________________
EuroTek PRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: niedziela, 10 stycznia 2016, 20:22 
Offline
generał brygady
generał brygady
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 4 września 2013, 17:44
Posty: 1199
województwo: Dolny Śląsk
Dokładnie :ok Dokup tylko cewkę Detech 13 Ultimate a zobaczysz co potrafi. :)

_________________
Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą , nawet gdy się błądzi po drodze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: środa, 2 marca 2016, 21:47 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): sobota, 13 lutego 2016, 08:32
Posty: 4
Ja do swojej nieźle wyeksploatowanej już 250 też dokupiłem tylko nową cewkę i na razie mi wystarcza, ale przymierzam się do kupna Euroteka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: eurotek
PostNapisane: środa, 2 marca 2016, 22:09 
Offline
generał brygady
generał brygady
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 4 września 2013, 17:44
Posty: 1199
województwo: Dolny Śląsk
Jest bardzo lekki super wyważony można nim machać godzinami i ma przyjazne dźwięki jak dla mnie. Czasem mi go brakuje. :(

_________________
Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą , nawet gdy się błądzi po drodze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL