Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 01:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co po Pulsar IV do 1 tys. zł ?
PostNapisane: niedziela, 8 marca 2015, 22:01 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2015, 22:00
Posty: 2
województwo: podkarpackie
Witam wszystkich pasjonatów wykopków

Sytuacja jest następująca. Od 1 roku chodzę z wykrywaczem Pulsar IV. Wykrywacz ten chwalę sobie bardzo, bo można nim było natrafić na wszystko, trafiały się naboje, łuski, bagnety, guziki monety i oczywiście mnóstwo złomu: od drucików, przez kulki, całą masę odłamków, całe moździerze do pocisków przeciw pancernych. Jak widać była jedna wada - brak dyskryminacji i odciski na dłoniach od kopania murowane. Tak więc w miarę jedzenia rośnie apetyt. Budżet to 1 tys. Obecnie jest wizja kupienia Garrett Ace 250, ale pytanie jest takie czy podoła on następującym wymaganiom ? Teren moich poszukiwań, to w 80 % las, chciałbym żeby widział monetki i militaria chociaż z 30 cm - czyli uniwersalny i najbardziej liczy się dla mnie zasięg i żeby nie zbierał drucików, gwoździ, śrubek, odłamków itd. Większy złom już może być tylko nie ta cholerna drobnica. W kwocie do 1 tys. zł z tego co się orientuję wśród wykrywaczy, to wszystko o podobnych parametrach. Zastanawiam się jeszcze czy nie wstrzymać się z zakupem i nie dozbierać do kwoty 1500 zł i co sądzicie o TEKNETICS EuroTek PRO 11''DD w tej cenie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co po Pulsar IV do 1 tys. zł ?
PostNapisane: sobota, 4 lipca 2015, 20:47 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): wtorek, 30 czerwca 2015, 19:30
Posty: 180
Nie zastanawiaj się kup Garrett Ace 250 na monetki super-kosiarz ,nie raz mnie zaskoczył i to pozytywnie, choć na początek trochę nauki inaczej dogranie się z nim. Potem pomyśl o cewce NEL DD lub innej DD i wystarczy,a pulsar przyda się do głębokich poszukiwań z cewką np 45cm.W ten czas jeden na drobnicę drugi do większych poszukiwań np skrzynka po amunicji itd.

_________________
Z powodu chamstwa, kłamstwa,pomawiania w moich oczach to forum jest dno, szkoda czasu marnować na ich prowokacje itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co po Pulsar IV do 1 tys. zł ?
PostNapisane: niedziela, 27 grudnia 2015, 21:49 
Offline
kapral
kapral
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 października 2015, 22:17
Posty: 60
sprzęt: FISHER F2
Witam . Ja niestety mam mieszane uczucia :D do ACE 250 jesli już to ACE 150 .
Chodziłem z oby dwoma ( kanarkami ) to ACE 150 chociaż skromniejszy to większe osiągi ma , ale to tylko moje prywatne zdanie
Ja sam się osobiście pytałem na tym forum jaki wykrywacz kopic, ale moje zainteresowania to monety wiec wybrałem FISHER F2 .
POZDRAWIAM . Udanego wyboru :pol


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co po Pulsar IV do 1 tys. zł ?
PostNapisane: wtorek, 29 grudnia 2015, 10:54 
Offline
kapral
kapral
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lipca 2014, 13:05
Posty: 58
Lokalizacja: Racibórz
Witaj kolego ;)
Kolega Ecz ma racje kup ACE250 , do tego wychacz cewkę DD i będzie cacy na monety jak na początek. A jak się znudzi to szybko nią sprzedaż...
Co do wykrywek powyżej 1000 zł , sporo ich jest , a każda ma coś czego druga nie ma :)
Osobiście posiadam EuroACE i Proxime 5.0 , chodziłem też z EuroTek PRO i co do odczuć i zabawy z nimi to w mojej opinii Proxima bije je na łeb. A co do EuroTek PRO to bynajmniej mi do gustu nie przypadł , ale nie bierz sobie tego do serca :) to tylko moja opinia i odczucie ;)
Decyzja zawsze należy do kolegi i wiem że jest bardzo trudna , sam bardzo długo myślałem na wyborem konkretnego sprzętu :)
Poczytaj opinii na ten i owy sprzęt na forum albo pytaj kolegów Tu :)
Pozdrawiam i daj znać jaką maszynę wybrałeś ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co po Pulsar IV do 1 tys. zł ?
PostNapisane: wtorek, 29 grudnia 2015, 12:06 
Offline
generał brygady
generał brygady
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 4 września 2013, 17:44
Posty: 1199
województwo: Dolny Śląsk
Ja polecam Teknetics Eurotek pro , Rutus Proxima. będzie pan zadowolony. :)

_________________
Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą , nawet gdy się błądzi po drodze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL