Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 08:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fisher CZ-3D, moj nowy kumpel ;)
PostNapisane: poniedziałek, 5 lutego 2007, 16:39 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Witajcie!
To moj nowy kumpel, Fisher CZ-3D chce podzielic sie z Wami swoimi wrazeniami z ogledzin detektora i pierwszych wypadow.
Tak wyglada moj Fisherek:
Obrazek Obrazek Obrazek
Po otwarciu pudelka i zlozeniu wykrywacza wydawalo mi sie ze to wielki i ciezki detektor, chyba takie wrazenie sprawia dosc duza "puszka" elektroniki. Po regulacji stelaza wszystko generalnie jest OK lecz moim zdaniem powinien byc lepiej wywazony. Nastepna rzecz ktora nie do konca mi pasuje to podlokietnik, albo amerykanie sa tacy cherlawi albo ja dobrze odzywiony - reka mi nie wlazi :D
Obrazek
Moj detektor wyposazony jest w dwie sondy, 8 cali i malenka "snajperke"
Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwsze testy
Zaraz po zlozeniu wykrywacza do kupy nie omieszkalem pomachac mu przed sonda roznymi przedmiotami sprawdzajac jakie dzwieki bedzie wydawal i co bedzie pokazywal wskaznik. Wykrywacz bezblednie rozpoznal aluminiowa folie, pulltaba i centowa monete. Zasieg na boratynke z sonda 8" w powietrzu i sasiedztwie metalowej zwijanej miarki to:
21 cm przy czulosci 5
29 cm przy maksymalnej czulosci
Indentyfikacja przedmiotu to..... pulltab!
Faktem jest ze w pomieszczeniu w ktorym go testowalem pracuje sporo urzadzen elektrycznych (komputer, dwa UPSy, przekaznik radiowy etc) mysle ze bliskie sasiedztwo tych urzadzen mialo "jakis" wplyw na detektor.
Testy polowe sa na ta chwile ograniczone pogoda, choroba i brakiem zasilania. Testy trwaly w sumie ok. 40 min. w tym czasie staralem sie osluchac z identyfikacja tonowa kopiac praktycznie wszystkie sygnaly.
Milym zaskoczeniem bylo wykopanie fragmenty pierscienia wiodacego z glebokosci dobrego sztycha a saperke solidna posiadam... Zapowiada sie calkiem, calkiem... ;)
Na ta chwile tylke moge powiedziec ze CZ-3 to kawal solidnego i prostego w obsludze wykrywacza, czekam na instrukcje obslugi ktora z pewnoscia pomoze mi szybciej zapoznac sie ze sprzetem ;)
Jesli Was nie nudze bede pisal w tym watku informacje dotyczace tego detektora moze kiedys przydadza sie komus w wyborze sprzetu.
Pozdrawiam
Piorek

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 lutego 2007, 16:45 
Offline
porucznik
porucznik

Dołączył(a): sobota, 3 czerwca 2006, 13:49
Posty: 525
Piórek...co tu gadać :o sprzęt pierwsza klasa Gratulacje posiadania takiego cacka :bravo
Pozdrawiam .( a zasiegi jakie..Boze !:D )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 lutego 2007, 22:04 
Offline
podpułkownik
podpułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 9 września 2005, 19:29
Posty: 819
Lokalizacja: Warszawa
Z ciekawością będę śledził wątek , bo jesteś doświadczonym poszukiwaczem i twoje wrażenia dawne na bieżąco stanowić mogą ciekawą historię z zapoznawania się ze sprzętem :D
Ciekawy jestem kiedy osiągniesz pierwszy moment w którym będziesz miał ochotę zawinąć go na drzewie :D :?:
I kiedy go w pełni"ogarniesz"
Pozdrawiam i Pomyślnych testów
PS
Może obdarzysz nas info o przybliżonym koszcie zakupu :?: :D

_________________
Saperka pada niedaleko od sapera. :x


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 lutego 2007, 10:44 
Piórek mam do Ciebie wielką prośbę mógłbyś mi napisać jak stroić CZ3D do gruntu - kupiłem niedawno Cz-tkę ale uszkodzoną i odrazu pojechałą do Proscana gdzie okazało się ze jest jeszcze bardziej uszkodzona niż przypuszcałem :( :(

popikałem sobie trochę w domu i próbowałem go też dostroić do gruntu (wiadomo jak wygląda strojenie do gruntu w domu... a włąściwie jak nie wygląda)
poprzedni włąściciel pokazywał mi jak go stroić ale nie wszystko dokłądnie i po koleji zapamiętałem więc bede wdzieczny i zobowiązny jak napiszesz jakieś szybciutkie "how to"

przeczytaj posty na temat mojego Fisher'a na forum PROSCANA bo moze z identyfikacją Twojej boratynki coś też nie tak jest
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=498&start=15

pozdrawiam i z góry dzięki

warwick


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 lutego 2007, 11:16 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Witam Warwick,
ustawialem go dokladnie tak jak podaje instrukcja obslugi (tlum. Proscan str. 10) pokretlo balansu gruntu ustawiasz w pozycji 10 nastepnie wciskasz przycisk pinpoint i cofasz pokretlo balansu gruntu w prawo do momentu zanikania sygnalu. Poprawnie ustawiony balans gruntu jest w miejscu ktorym sygnal zanika.
Metody na "pompke" nie sprawdzalem w terenie wiec o niej nie wypowiadam sie w tej chwili.
Pozdrawiam
Piorek

EDIT. Swoja gadzine sprawdzalem rowniez na centach, dziala OK. Generalnie wychodze z zalozenia ze ten wskaznik bedzie tylko pomocnikiem w poszukiwaniach, swiat starych monet jest rozny od tego co wymyslili inzynierowie Fishera...

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 lutego 2007, 11:30 
dzięki za info ale jeszcze pytanko - sonde trzymasz wysoko od ziemi ??


nie wiesz czy jest jakaś różnica potem w działaniu po zastosowaniu róznych metod strojenia do gruntu (metoda na pompke i metoda opisana przez Ciebie - pushbutton), czy po zastosowaniu którejś metody sprzet jest lepiej dostrojony itp itd

pozdr.warwick


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 lutego 2007, 15:52 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Przez pompowanie (stosujmy polskie okreslenia) mozna bardziej precyzyjnie ustawic balans gruntu, inna kwestia jak to bedzie przydatne w praktyce.
Wczesniej mialem All-1, ustawialem balans tylko na pinpoint i poprawialem ustawienie nad dobrym sygnalem tak aby wskazanie bylo "lepiej widoczne".

Co do wysokosci prowadzenia sondy - nie wiem ile to centymetrow :? 3? 5? Cholera wie...

Generalnie za malo uzywalem CZ-3D, z utesknieniem czekam na kolejny wypad w teren wtedy to podziele sie wrazeniami.
Pozdrawiam
Piorek

P.S. Warwick jesli sie nie myle to uzywales Fihera 1266 jesli to nie problem zaloz watek o tym wykrywaczu, moze komus przydadza sie te informacje przy wyborze sprzetu.

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 lutego 2007, 16:06 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Dzis pierwszy powazniejszy wypad w teren, godzinka na zamrozonym polu. Wypad w okolice domu na pola "testowe".
Zaraz po wejsciu w trawiasty teren ustawienie balansu gruntu w trybie AUTO TUNE i pinpointa, czas nastaw ok. 15 sekund i gotowe :)
Szukajac na ugorku zaniepokoily mnie piski wykrywacza, czyzby wzbudzial sie na trawie czy cos pokrecilem? Tylko dlaczego piski sa zawsze z lewej strony? :?
Odpowiedz znalazlem po paru minutach, wykrywacz widzial SAPERKE!!! Jak zawsze nioslem ja w lewej rece trzymajac trzonek zaraz przy metalu, innym wykrywacza to nie przeszkadzalo lecz CZ-3 wykrywa ja! :shock:
Po wejsciu w zaorane pole ustawilem jeszcze raz grunt, dyskryminacje na 1 a czulosc na 5,5.
Najbardziej zalezalo mi na osluchaniu sie z identyfikacja tonowa wykrywacza niz znalezieniu czegos, spodziewalem sie "orkiestry" dzwiekow ze wzgledu na spora ilosc smieci w tym miejscu lecz wykrywacz milczal odzywajac sie tylko przy konkretnych sygnalach.
Z ziemi wyskoczylo kilka lusek mosina, blaszek, wentyl od detki itp. Najglebiej znalezionym przedmiotem byl czysty zastepczy guzik. Zauwazylem ze zgodnie z moimi oczekiwaniami ten sprzet wykrywa wiecej przedmiotow o malych rozmiarach niz All-1, Fischer to kiler na druciki ;)
Wnioski z dzis:
prosta obsluga +
bardzo dobre osiagi i kultura pracy +
brak "orkiestry" dzwiekow +
podlokietnik - :!:
Pzdr
Piorek

EDIT
Dlaczego CZ na jednym ustawieniu glosnosci daje sygnaly z rozna moca? Czy jest to "wzmocnienie slabych sygnalow" czy cos innego? Jesli ktos sie orientuje prosze o odpowiedz.

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 lutego 2007, 16:19 
Offline
generał brygady
generał brygady
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 września 2006, 21:11
Posty: 1074
Lokalizacja: Krosno
Bardzo fajny ten wykrywacz.
Piórek teraz saperke musisz za soba na sznurku ciągnąć. :)
Pozdrawiam

_________________
Gdy się ma tylko młotek, większość rzeczy wygląda jak gwoździe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 lutego 2007, 16:21 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Bajo powaznie mysle o plecaku/pokrowcu
:)

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 lutego 2007, 21:51 
Offline
porucznik
porucznik

Dołączył(a): sobota, 3 czerwca 2006, 13:49
Posty: 525
Albo miej kogos do noszenia saperki :wink: lub jeszcze lepiej kogos zatrudnij :lol:
Pozdrawiam.
Ps.Mam nadzieje ze niedlugo pokazesz cos w najnowszych fantach07... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007, 08:55 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): środa, 8 lutego 2006, 11:24
Posty: 56
Lokalizacja: Olsztyn
odnosnie strojenia wykrywacza - ja robilem to tak

1. - ustawiasz czulosc na taka, z jaka chcesz chodzic (ja codzilem przewaznie na 4/5 obrotu pokretla)
2. - ustawiasz ground na 10
3. - dyskryminacja na 0 - ale nie na all metal
4. - podnosisz cewke na wysokosc pasa, i wciskasz pinpoint, i z wcisnietym pinpointem obnizasz wykrywke do ziemi na wysokosc normalnego prowadzenia cewki nad gruntem
5. - z caly czas wcisnietym pinpointem pokretlo ground skrecasz az do momentu zanikniecia sygnalu
teraz wykrywka jest dostrojona

PS - jezeli sygnal nie zaniknal to znaczy ze pod cewka jest metal - a procedure nalezy powtorzyc nad miejscem, gdzie mamy pewnosc ze nic nei zalega

warwick - zaprawszam w weekend po odbior zapomnianej instrukcji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007, 09:00 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): środa, 8 lutego 2006, 11:24
Posty: 56
Lokalizacja: Olsztyn
Piórek napisał(a):
Dlaczego CZ na jednym ustawieniu glosnosci daje sygnaly z rozna moca? Czy jest to "wzmocnienie slabych sygnalow" czy cos innego? Jesli ktos sie orientuje prosze o odpowiedz.


to w glownej mierze zalezy od ustawienia czulosci - ale rowniez od wielkosci i glebokosci zalegania przedmiotu.


zauwaz rowniez, ze jak glosnosc podkrecisz poza 5 i wyzej - to wtedy sygnaly beda podbijane, i wszystko tak samo bedzie dzwonilo - czy jest gleboko czy nie. jednak do tego psosobu szukania trzeba sie przezwyczaic.

generalnie mala drobnica zalegajaca gleboko, o nieregularnych ksztaltach (druciki itp) bedzie dzwonila ciszej - jest to rowniez metoda na rozpoznawanie co akurat pod cewka piszczy.

nie wiem czy wykopales juz boratynke na CZ - ale u mnie ona pomomo swoich malych rozmiarow zawsze dobrze dzwonila.

polecam szukanie na ustawieniu 7-8 czulosci - zasieg wzrasta drastycznie :) pojawiaja sie wtedy drobne pikniecia i przeklamania sygnalu - ale idzie sie do tego przyzwyczaic, lecz po paru lopatogodzinach doswiadczenie przyjdzie same :)

zycze sukcesow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ...cena ??
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007, 12:03 
Offline
podpułkownik
podpułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2006, 18:22
Posty: 837
Lokalizacja: Las Andżeles
... uzupełnijcie wątek jeszcze tylko ceną tego wykrywacza... PLZ.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ...cena ??
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007, 12:17 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 sierpnia 2005, 20:03
Posty: 906
Lokalizacja: WWY
bagiusz napisał(a):
... uzupełnijcie wątek jeszcze tylko ceną tego wykrywacza... PLZ.


używane i nowe na Zachodzie - looknij na ebay, nowy w Polsce - looknij u Vikinga

Wnioski nasuną Ci się same :P

_________________
pzdr - obuchlud
--------------------
"Ne chval dne pred vecerem a żenu pred smrti'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 lutego 2007, 11:27 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Dzieki Frozzer za rady :)
Jesli w tym tygodniu pogoda sie poprawi na tyle zeby wyjsc w teren sprawdze nastawy w praktyce.
Piorek

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 marca 2007, 16:23 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Dzis prawdziwy test Fisherka w terenie. Plan byl polazic min. 4 godziny ale obowiazki wygonily mnie z pola po 1,5 godziny.
Szukalem dzis na masakrycznie przeszukanym ale suchym terenie.
Ustawilem wykrywke w/g wskazowek Frozzera i szukam :)
Czysty sygnal, wskaznik zamyka skale kopie dol co wykopalem ale nie widze tego, grzebie w ziemi. Nic. Wykrywacz cos widzi, ja nie... Zakopalem.
Pare metrow dalej moneta, widze ja w dolku. Lezy pionowo w sciance na 10 cm. 1/2 kopiejki.
Kolejny sygnal jak dzwon, skala zamknieta a dolek pusty. Wykrywacz cos widzi w kupie wywalonej ziemi, szperam... Slepym chyba. Zakopalem dol szukam dalej.
Dzwonek "telefonu" cos duzego pod sonda, wykopuje stalowy zapalnik.
Sygnal "podbijany" zdejmuje warstwe ziemi dzwoni jak cholera, kopie i... znow pusto w dole! Sygnal w urobku, szperam zawziecie MUSZE to znalesc! Jest... Kawalek mosieznej blaszki 3x4mm...
Po kilku takich sygnalach i dolkach sciagam czulosc na 6, niech sobie te blaszki leza. Kopie tylko mocne sygnaly.
Wychodzi kilka monetek i plomb, nie jest zle.
Ponizej fotka urobku, w czerwonym koleczku cholerne blaszki :twisted:
Obrazek

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 marca 2007, 16:37 
Offline
Na zawsze w naszej pamięci ...
Na zawsze w naszej pamięci ...
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 21 stycznia 2006, 00:59
Posty: 1100
Lokalizacja: mazowsze
Pórek tak to jest.Ja na swoim garrecie też już parę dołków wykopałem.Pomimo że sygnał był jak dzwon nic nie znalazłem :(
Ale kilka razy się zaparłem i wyszły takie pierdu pierdu

_________________
Chłop żywemu nie przepuści......archeologowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam blizniec PL
www.przeprowadzki.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 marca 2007, 16:47 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
To nie chodzi ze on znalazl i wskazal takie pierdoly. Mnie przerazilo na jakiej glebokosci i z jaka radoscia wykrywacz pokazuje te drobiazgi.

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 marca 2007, 17:06 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Dzis pierwszy prawdziwy wypad, powiem tyle - jesli istnieje wykrywacz ktory za drobnica ma lepsze zasiegi to ja go nie chce!

_________________
HE HE HE...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL