Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 05:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rabka i okolice
PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2012, 10:32 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2008, 08:08
Posty: 78
Lokalizacja: Paprotzan
Witam
Po 3 latach od podróży poślubnej w końcu mnie moja połowica wyciągnęła z domu na długi weekend majowy w okolice Rabki, a że siedzieć na d....e przez 4 dni nie mam zamiaru zastanawiam się nad zabraniem wykrywacza i tu pojawia się moje pytanie do osób biegających w tej okolicy:
- czy jest szansa na znalezienie czegokolwiek jeżeli wypady będą bez rozpoznania w zupełnie przypadkowe miejsca ?
- jakie jest nastawienie miejscowych mieszkańców i służb mundurowych (niebiescy, leśnicy...)
(oczywiście jako kulturalny poszukiwacz zawsze po sobie posprzątam i nie mam zamiaru zapuszczać się w miejsca gdzie jest chociaż cień podejrzeń o stanowisko archeo bądź jakieś mogiły...)
W zasadzie czy coś znajdę czy nie to mniejszy problem, nie chciał bym tylko któregoś wieczoru wrócić z wykopek z obitym przez miejscowych ryjem lub mandatem na pińcet zł albo po nocy na dołku...
hehehe może moje obawy wydają się irracjonalne ale będzie to mój pierwszy wypad poza własne podwórko ;)
W każdym razie będę wdzięczny za każdą informację.
pozdrawiam
Jaqbcz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rabka i okolice
PostNapisane: czwartek, 26 kwietnia 2012, 21:28 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): sobota, 14 kwietnia 2012, 21:42
Posty: 10
województwo: Małopolskie
Małopolska to chyba jeden z najlepszych terenów do poszukiwań.

Chodze ponad 13 lat i powiem ze tak sympatycznych spotkań miałem tu najwięcej)poza dolnym śląskiem)

Nie wiem czy mam takie szczęscie ale tak juz jest ze jak wchodze komuś na jego pole i szkam to zawsze przybiega "czy bym mu nie przeszukał jakiegoś skraja las bo tam w zburzonym domu partyzant meiszkał i musiał coś ukryć itp opowieści"

Zresztą tyczy się to nie tylko wykrywacza ale i innych sportów typu "ze startowac sobie mozemy z jego pola bo on juz ziemniaków nie posadzi bo mu się nie opłaca "

Miejscowi słożą nawet przesadną pomocą, w rejonie Jędrzejowa nawet kolega wozi "piwo dla typa" No i ostatnio jak sie zatrzymalismy przed domem i wyciągamy na widoku wykrywacze(specjalna opcja) to zaraz meijscowy wychodzi wdząc z okna by sie pochwalić co on wie... wiec po chwili juz wiemy co inni tu znależli i co jego ojciec przyniusł do dom w 45..Jak dostał piwo to pokazał to co ojciec przyniósł... :shock: powiedzmy ze farba była w 90% .... Ludzie co z niedowierzaniem czytają o militariach zajętych kogoś w bloku powinni zobaczyć jeden sklep pod jędrzejowem....pewnie kiedyś usłyszę o tym wTV,jakie to było niebezpieczne :hah ot takie sobie maskotki na scianie ,co znalezli na polu bitwy to przyniesli i wisi po dziś dzień.

Jedziesz w teren niby Górali wiec to troszkę inaczej ,zwykle w tamtych miejscach szukam po lasach. Teraz to straż leśna jest cięta na crossy i quady,nie zdziw się jak o 6 rano wysoko w gorach zobaczysz takie wycieczki.Strazy lesniej w Gorcach jeszcze nei widziałem od kąd tam jezdrże :wink: Ale widziałem w nocy z namiotu taka scenę:

Spię sobie z 50m od brzegu lasu w lesie, i o 2 w nocy słysze traktor,,,namiot zamaskowany wiec leze...biorę noktowizor i co widze..jedzie traktor i z tyłu ucięte drzewa na łancuchu..dokladnie naprzeciw mnie się zatrzymuje i wyłacza silnik...chłop schodiz idzie na skaraj lasu i wypatruje czy nie ma zasadzki strazy lesniej.. :ok po czym hyc na traktor, odpala i gazu. . Pamiętam ze jak tam schodziłem potem rano w w nowo wybudowanym domu ktoś wmurował sobie bokiem całe pociski I wojenne w murek. :bravo

W rejonie Rabki w lasach teoretycznie mozesz szukać sladów bitew partyzanckich i działania 10 brygady maczka. W praktyce slady po tych walkach są minimalne, i wymagaja duze j wiedzy by trafić 3 luski na dzień. Walki były wzdłóż dróg, dołki strzeleckie są b rzadkie,a wieksze skupiska łusek są w rejonie mostów. Fanta tam nie trafiłęm zadnego na iles wyjazdów.A na wysokiej to odłamek trafia się jeden na 10 minut,(taki niby ogromny ostrzał tam był) .

Nie znaczy to ze fantów nie ma..ostatnie powodzie odsloniły i gąsienice i czesci ciągnika artyleryjskeigo, i jakaś burtę pojazd pancernego itp.

Najciekawszy rejon to zbocza Lubonia gdzie oddzaił neimiecki przeszkrzydlał naszych i doszło gdzieś w tym rejonie do walki na bagnety ale chyba nikt tego miejsc nie trafił z uwagi na gesto zarośnięty i ogromny obszar .

Chodzac po zboczach poza szlakiem w tym okresie wątpię byś w lesie kogokolwiek spotkał chyba ze sie specjalnie skierujesz tam gdzie wycinkę robią piłami motorowymi. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rabka i okolice
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 09:07 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): czwartek, 29 września 2011, 15:25
Posty: 1
województwo: malopolskie
Witam,jesteś już w Rabce i masz sprzęt? Bo mam ciekawe miejsce ale samemu nie chce mi się tam iść.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rabka i okolice
PostNapisane: piątek, 4 maja 2012, 08:56 
Offline
kapral
kapral

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2008, 08:08
Posty: 78
Lokalizacja: Paprotzan
Witam po urlopie
Dzięki za odzew, niestety dopiero dzisiaj dotarłem do kompa i przeczytałem wasze posty :( .
Ale tak czy inaczej jadąc całą rodziną (z żoną w ciąży i 2 letnim synem) nie było najmniejszych szans na wyciągnięcie wykrywki z bagażnika... :( a z tego co udało mi się wyczytać przed wyjazdem zapowiadało się bardzo owocnie (Rabka, Jordanów) - takie życie, może następnym razem za kilka lat ;).
Poza tym jeżeli jeszcze ktoś by się wybierał w te okolice to uważajcie na żmije - jest tej gadziny w tym roku wyjątkowo dużo :)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rabka i okolice
PostNapisane: środa, 30 maja 2012, 23:09 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): środa, 30 maja 2012, 23:06
Posty: 1
województwo: małopolskie
Ciekawy rejon to okolice Piątkowej. Stanowisko oporu widoczne z "zakopianki". Jeżeli ktoś chętny to zapraszam na "współkopanie" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rabka i okolice
PostNapisane: poniedziałek, 15 maja 2017, 10:10 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 21 sierpnia 2011, 16:59
Posty: 2
województwo: małopolska , Rabka
Witam, pozwolę sobie odkopać temacik jako że jestem z Rabki i już troszkę chodzę. Rabka wg mnie jest słabym miejscem, zgodzę się z użytkownikiem @p121 że marne szanse znaleźć dobre miejsce nawet jak się ma namiary.

W stronę Maciejowej znaleźliśmy jedynie odznakę NSDAP ze zjazdu w Krakowie i to tyle z ciekawszych.
Na Wysokiej byliśmy 2 razy, bez szału szukaliśmy nawet przeprawy czołgowej wzdłuż potoku bez jej śladów niestety.
Na piątkowej górze byliśmy, przetrzepaliśmy stanowisko i nic nie było.
Najwięcej łusek znalezione za Tereską.
Kilkanaście okopów już za mną bez większych rezultatów...

Mam namiary na ziemiankę partyzancką ale jak toś wyżej napisał że Luboń to ogromny obszar więc słabo widzę, chociaż mam w miarę dobre namiary.

Ktoś coś ciekawego o Rabce gdzie co jak?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL