Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Piękne miejsca na lubelszczyźnie
PostNapisane: środa, 23 lutego 2005, 17:42 
Proponuję by oprócz tematu zamków przybliżyć miejsca warte zwiedzania nie tylko ze względu na historię.
Na pojezierzu łęczyńsko włodawskim polecam szlaki turystyczne.

Na początek jeśli lubisz przyrodę i spokój polecam jezioro Łukie. Idzie się kładką po bagienkach wzdłuż linii brzegu jeziora. Można tam zobaczyć roślinki owadożerne. Usłyszeć ptaka o nazwie Bąk, są tam też łosie.
http://www.ga.com.pl/poleski1.htm
http://drosera.cpdb.info/Aldrovanda/vesiculosa_foto.php

gdy się kładka skończy należy skręcić w lewo i łąkami dojść do miejscowości Załucze Stare tam znajduje się muzeum. następnie powrót wiejską drogą do parkingu mijając stary wiatrak.
Trasa dł ok 3,5 km
W lecie polecam gorąco- niestety trzeba wykupić bilecik na każdą osobę ale to jakieś śmieszne pieniądze ok 2 zł na łebka


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lutego 2005, 17:46 
Offline
admin
admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 stycznia 2005, 14:17
Posty: 4281
Lokalizacja: Lublin upon Bystrzyca
sprzęt: home-made
Jesteśmy odkrywcami więc i takie mejsca warto odkryć :D

_________________
Nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy tuż przed oczyma. A wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie nie wierzą w skarby -Paulo Coelho, Alchemik
https://flattr.com/profile/meghouse
monterro(małpa)wp.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lutego 2005, 17:49 
Pieszowola- kilka km za sosnowicą. Idzie się groblami stawów z XIX wieku . Atrakcją są tu ptaki m.in kanie. dla ornitologa super miejsce na podglądanie ponieważ jest tam wierza widokowa i specjalny schron obserwacyjny. Piękne klimaty - warto się wybrać z rodziną


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lutego 2005, 17:56 
Jezioro Moszne kilka km za Zagłęboczem- Podobna trasa do tej nad Łukiem kupa tablic po drodze z opisem fauny i flory - piękne spleje ( nad jeziorem Łukie i w pieszowoli też są). Jeden problem powrót około km drogą asfaltową, dlatego radzę po przejściu skraju jeziora wrócić tą sama drogą. Koniecznie aparat fotograficzny trzeba zabrać
http://www.mos.gov.pl/kzpn/pl/pole_pl.htm


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lutego 2005, 18:05 
w miejscowości Zienki niedaleko też sosnowicy trasa wśród starych dębów ( robią wrażenie) na końcu około 800 metrowej trasy kurhan a za nim miesce biwakowe . Byłem tam kilka razy zawsze są przygotowane patyki na kiełbaski no i jest duże zadaszenie.. Kurhan sam jest dość ciekawy ale nie będę pisał o tym gdyż moje wiadomości na ten temat znam od tubylca i po rozmowie z coinmasterem nie jestem pewien czy są prawdziwe


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lutego 2005, 18:14 
W zamojskim znane są pewnie słynne Szumy ale o nich nie będę pisał bo warte są zobaczenia ze wzgledu na płyty tektoniczne no i wszędzie o nich głośno.
Natomiast niedaleko jest miejscowość Hamernia- zaraz jak rzeczka przecina szosę jest parking. Tam zostaw samochód i wzdłuż szlaku ok 800 metrów idzie się piękną trasą . Przepiękne widoki kaskad na rzece Sopot, a także ruiny starej papierni. Bez aparatu nie wybieraj się tu. Gwarantuję że zapamiętasz to miejsce na zawsze. Ja jak jestem w tych okolicach tam wstępuję. Jest to miejsce które na mnie działa jak narkoty no i wykrywacz hihihi.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 lutego 2005, 18:50 
Wytyczno - każdy z was słyszał o tym miejscu ze względu na walki KOP z Armią Radziecką w 1939 roku, ale kawałek dalej za cmentarzem z tego okresu ok 100-300 metrów już dobrze nie pamiętam jest wieża widokowa zdaje się na skraju torfowiska zdaje się że nazywa się Durne Bagno. Nazwa pochodzi chyba od rozchodzących się w powietrzu roślinych oparów powodujących zawroty głowy- co do tego nie jestem pewien jak pisałem byłem tam dawno. Jest jeszcze jedna taka wieża gdzieś za Urzszulinem w strone Chełma, byłem tam ale nie trafiłbym teraz- tam widok z wieży o wiele ciekawszy niż nad Wytycznem


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2005, 09:46 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2005, 12:47
Posty: 97
Lokalizacja: CHEŁM
Mysle Bodek że cały opszar Poleskiego Parku Narodowego jest warty odwiedzenia. Szczegulnie dla miłośników pięknej i dzikiej przyrody, ale równiez histori. Warto tam pujśc wczesien rano wiosna kiedy podnoszą sie mgły nad bagnami. Takiej ilości żurawi łabędzi i wszelkiego innego ptactfa jaszcze nigdy nie widziałem.
W okolicy jest pare miejsc które można odwiedzić ze sprzętam .Stare folwarki, młyny i ruiny dworu w sosnowicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2005, 09:59 
Offline
plutonowy
plutonowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2005, 12:47
Posty: 97
Lokalizacja: CHEŁM
Jest jeszcze jedno fajne miejsce które wam "sprzedam". Jakies 8 km za włodawą na północ jest miejscowoćś Rużanka. W pięknym angielskim parku znajduję sie rujny ogromnego pałacu. Zachoały sie wprawdzie tylko czworaki i gożelnia :D ale itak robią wrażenie. Wszystko to znajduje sie na ogromnej skarpie nad bugiem. Jakzejdzie sie potej skarpie nad rzeke można znaleść reszkie mostu drewnianego i wyschnięte stawy. Rekawtym miejscu w lecie przypomina rwący górski potok . W nurcie leżą ogromne kamiene przezktóre przelewa sie woda i jest pełno raf kamiennych po których można w lecie jak jest niska woda wejść aż do połowy bugu. Podobno kamienie te znalazły sie w wodzie poniewaz rosianie podczas I WS wysadzili wpowietsze droge która ciągneła sie po skarpie. W parku znajduje sie tez miejsce każni gdzie niemcy rozstrzelali grupe Żydów i jęców radzieckich.
Pozdrawiam i zapraszam tam naprawde warto pojechać!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2005, 12:09 
Wobler całe pojezierze jest ładne, ale moim celem było opisać miejsca gdzie byłem osobiście i które mi się podobają szczególnie- po to by podzielić się tym co mnie najbardziej urzekło. Zapewne jak będę w okolicach Włodawy nie omieszkam zawitać do Różanki. Właśnie o to chodzi mi by każdy polecił jakieś miejsce które mu sie w szczególny sposób podoba. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2005, 20:02 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): piątek, 14 stycznia 2005, 21:18
Posty: 21
Lokalizacja: Okolice Szczebrzeszyna
tu Bodek coś odemnie
Letnia rezydencja Zamoyskich została wybudowana w 1744 ~ 1747 r przez VII ordynata Ordynacji Zamojskiej Tomasza Antoniego razem z drugą żoną Teresą z Michałowskich. Według przekazów pałac powstał dla chorowitego syna Klemensa. Budowlę zaprojektował Jan Andrzej Bem, budową zaś kierował włoch Jan Columbani. Pałac był wielokrotnie przebudowywany w latach 1813, 1826, 1842, 1870, 1894. Od roku 1826 do 1842 przebudowę pałacu prowadzono według projektu Henryka Marconiego. Pałacowi towarzyszy ponad 100 hektarowy park z zabytkowym drzewostanem.

pozdrawiam :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2005, 20:06 
Natomist jeśli chodzi o Włodawę to pewnie każdy słyszał o obozie w Sobiborze, ale kawałek drogi za obozem jest droga w las i zaczyna się szlak rowerowy. Warto pochodzić a jeszcze lepiej przejechać rowerm. Ja chodziłem szlakiem trzech jezior- ale są i inne . Więcej informacji znajdziecie tutaj
http://www.lublin.lasy.gov.pl/strony/1/i/20051.php


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2005, 20:53 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): piątek, 14 stycznia 2005, 21:18
Posty: 21
Lokalizacja: Okolice Szczebrzeszyna
zapomniałem dodać pałac znajduje sie w Michalowie koło Klemensowa
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 25 lutego 2005, 08:26 
Śliczne są te Wasze okolice... Przeglądająć linki do tych cekawych miejsc, aż prosi się zęby zwiedzić je w okresie wakacji... Chyba zaplanuję w tym roku urlop na Waszym terenie... Piękne zamki i ruinki o walorach widokowych i przyrodniczych nie wspomnę ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 25 lutego 2005, 10:25 
Offline
chorąży
chorąży

Dołączył(a): piątek, 14 stycznia 2005, 10:14
Posty: 284
Lokalizacja: Lublin
przyjezdzaj Jarasku przyjezdzaj pokopiemy :)
pzxdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 25 lutego 2005, 12:07 
Ciągnie mnie także na twierdzę Osowiec.. kilka razy przejeżdżałem ale nigdy nie było czasu aby zatrzymać się na dłużej. Z kolei kiedy raz trafiło mi się, że wygospodarowałem kilka godzin, to lało jak z cebra :) Ale pani z punktu obsługi turystów zaproponował mi z rozbrajającym uśmiechem i zalotną miną "w taką pogodę to najlepiej wybrać się na ŁOSIE"... hmmm, jakoś tak nie za bardzo miałem wtedy ochotę aby moknąć dla jakieś... KLEMPY :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 lutego 2005, 21:37 
Jarasek twierdza Osowiec jest co prawda daleko odemnie ale i ja bym chętnie tam pojechał, lecz z tego co mi wiadomo to niestety znajduje się ona na terenie jednostki wojskowej i tylko mała część jest oddana do zwiedzania. Natomiast jeśli chodzi o jej historię to tutaj dość dobrze jest tu opisana
http://webmedia.pl/witusk/osowiec.htm
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 07:42 
podam może link do zdjęcia satelitarnego lubartowa- trzeba tylko wszystko skopiować go a potem wkleić do wyszukiwarki internetowej i enter

http://geoengine.nga.mil/muse-cgi-bin/r ... &RoamS.y=8


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 07:43 
podam też i inne miejsca teraz może świdnik

http://geoengine.nga.mil/muse-cgi-bin/r ... RoamE.y=13


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 07:44 
Chełm

http://geoengine.nga.mil/muse-cgi-bin/r ... RoamE.y=16


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL