Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: ace 250
PostNapisane: niedziela, 26 sierpnia 2012, 20:42 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
Czy mógł by mi ktoś objaśnić co i jak w ace 250?
Mam instrukcje do niego po polsku ale tylko o ściane potłuc to bo pisze tam mniej wiecej- włączyć i sprawdzić jak wykrywacz zachowuje się w poszczególnych trybachXD
Z góry dziękuje :)

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: wtorek, 28 sierpnia 2012, 18:45 
Offline
porucznik
porucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 28 lipca 2012, 21:30
Posty: 455
województwo: wielkopolskie,lubelskie
Miałem tą zabawkę kilka lat temu,ale naprawdę tam nie ma nic skomplikowanego,włączasz i szukasz.Te tzw.przypirdy nic szczególnego nie wnoszą,taki sprzęcik na rozpoczęcie przygody.Jak pochodzisz z kolegami posiadającymi "głębsze" sprzęty zrozumiesz różnice.
Pzdr.

_________________
Każdy ma prawo do własnego zdania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: wtorek, 28 sierpnia 2012, 20:03 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
E tam ja jade na drobnicy to po co mi lepszy;) No tak, dobrze mówisz że te przypirdy to wiadomo dla uciechy oka, ale np. często jest taka sytuacja, że piszczy, a jak wykopie dołek cisza, nic.

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: środa, 29 sierpnia 2012, 01:30 
Offline
podporucznik
podporucznik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 4 listopada 2011, 02:02
Posty: 429
sprzęt: dfx,v3i
województwo: W-R-B.
Tak jak ci piachu napisal,pozatym jak kopiesz a tam nic *nie ma*, to zejdz z czulosci,jak jest na max.to nawet przy naglym uderzeniu w kepke trawy zawyje,ale po jakims czasie zaczniesz to odrazu poznawac.
Mialem dlugo ace150 wielkiej roznicy *nie ma* miedzy 150 a 250 masz pinpointer to duze ulatwienie na poczatek,ale po jakims czasie i bez tego namierzasz fanta bezblednie kwestia wprawy.
Aha dobry jest na drobnice ale taka ktora plytko zalega :D
Tak to w zyciu bywa ze te "lepsiejsze" drobnice zalegaja przewaznie glebiej.
Wiem bo poprawialem dfx-em swoje stare miejscowki i bylem w szoku.
Najlepiej kop kazdy sygnal,i rozgladaj sie za lepszym sprzetem.

_________________
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 18:56 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
Mam wykrywacz nie od dziś. Wiem, że przy udarzeniach potrafi się drzeć, że boli, ale dzięki;) Co do pinpointer przestałem go już używać nastenego dnia.
Powiedz mi co ten lepszy sprzęt daje? jakieś 10- 20 cm głębiej, a zapłace niebagatelnie większe pieiądze za piszczałke. Warto? Uświadom mnie bo ja jestem takiego zdania jak napisałem;)

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 19:17 
Offline
porucznik
porucznik

Dołączył(a): środa, 14 września 2011, 11:27
Posty: 489
województwo: dolnoslaskie
Droższy sprzęt ma lepsze "odejmowanie gruntu", a tym samy sięga głębiej, ale nie dużo w zależności od sprzętu około 5 cm.

_________________
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2012, 19:18 
Offline
Rotmistrz fortyfikator
Rotmistrz fortyfikator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2012, 12:18
Posty: 2266
Lokalizacja: Galicja
1pieter napisał(a):
Mam wykrywacz nie od dziś. Wiem, że przy udarzeniach potrafi się drzeć, że boli, ale dzięki;) Co do pinpointer przestałem go już używać nastenego dnia.
Powiedz mi co ten lepszy sprzęt daje? jakieś 10- 20 cm głębiej, a zapłace niebagatelnie większe pieiądze za piszczałke. Warto? Uświadom mnie bo ja jestem takiego zdania jak napisałem;)


20 cm głębiej to naprawdę dużo . Prosty rachunek 20 +20 =40 ( patrząc na ten przelicznik to teoretycznie 100% więcej znalezisk , ale wiadomo dużo też zależy od umiejętności własnych i szczęści)a . Kiedyś wystarczył zwykły wojskowy wykrywacz min i super rzeczy wychodziły . Ale z czasem wzrosła ilość poszukiwaczy i potrzeba było aby kopać głębiej , a co za tym idzie kupno lepszej wykrywki . Ja od siebie mogę polecić proximę używka -1000zł w dobrym stanie na gwarancji ( nowy Ace250 chyba ok 900 jak się nie mylę ). Ja w swoim życiu miałem cztery wykrywacze , pierwszy samoróbka , drugi Ace150 i dwie proximy ver2 i ver4 ( mi bardziej przypadła do gustu ver2 mimo,ze cięższa ale lepiej słychać sygnały, no ale ja może już przygłuchy jestem :D ) i naprawdę ilość znalezisk po przejściu Ace wzrosła , a co za tym idzie wzrosła wartość kolekcji ( bonus pieniężny ). Tak na szybko to tyle .

_________________
Projekt 8813
Bunkerites of Poland
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 09:40 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
"Czas tworzenia przez naturę 2,5 centymetrowej wierzchniej warstwy gleby: 200 do 1000 lat." tak jak mówisz, że 20+20=40 czyli wychodzi z tego to, że ta warstwa ziemi była minimalnie 3200 lat temu na powierzchni. Raczej trudno tam byo coś zgubić, musiało to być zakopane z premedytacją, a wiemy, że większość naszych fantów co łupiemy na polu lub łące była po prostu zgubiona/porzucona przez ludzi. Jeżeli się nastawiamy na "skarb" ukryty specjalnie przez kogoś to się zgodze, że czym lepszy wykrywacz to tym większe szanse, ale tak to po co?

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 09:50 
Offline
porucznik
porucznik

Dołączył(a): środa, 14 września 2011, 11:27
Posty: 489
województwo: dolnoslaskie
Dokładnie głębokość pługa decyduje w tym przypadku :D

_________________
Lepiej być głupcem wśród mędrców niż mędrcem wśród głupców.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 10:06 
Offline
Rotmistrz fortyfikator
Rotmistrz fortyfikator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2012, 12:18
Posty: 2266
Lokalizacja: Galicja
1pieter napisał(a):
"Czas tworzenia przez naturę 2,5 centymetrowej wierzchniej warstwy gleby: 200 do 1000 lat." tak jak mówisz, że 20+20=40 czyli wychodzi z tego to, że ta warstwa ziemi była minimalnie 3200 lat temu na powierzchni. Raczej trudno tam byo coś zgubić, musiało to być zakopane z premedytacją, a wiemy, że większość naszych fantów co łupiemy na polu lub łące była po prostu zgubiona/porzucona przez ludzi. Jeżeli się nastawiamy na "skarb" ukryty specjalnie przez kogoś to się zgodze, że czym lepszy wykrywacz to tym większe szanse, ale tak to po co?


Nie sposób się z Tobą nie zgodzić jeżeli chodzi o tereny bez ingerencji człowieka ewentualnie tylko poddanych orce. ( ale tam gdzie dzisiaj jest pole kiedyś mogły być np umocnienia , okopy itp wtedy Twoja teza upada ) Zresztą moje obliczenia też nie są w 100% trafne to tylko teoria w praktyce wszyscy wiemy jak to wygląda . Odpowiem Ci pytaniem na pytanie :) : czy szukasz tylko tam gdzie natura została pozostawiana sama sobie ? Czy prowadzisz poszukiwania w terenie który był kiedyś ( jest ) zamieszkiwany przez człowieka ? I ostatnie pytanie : Czego szukasz ? I jak głęboko chcesz kopać ?

_________________
Projekt 8813
Bunkerites of Poland
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2012, 17:15 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
jacekwoj3 teraz z Tobą nie sposób sie nie zgodzić. I teraz nic nowego nie wysune, bo trafiłeś w dzięsiatke;)
Dawne zabudowania/umocnienia itp. pozostawiają pole do popisu sprzętom z lepszym zasięgem. Dodam tylko, że ten kto jest nastawiony na moniaki to tak jak napisał Gudziuk decyduje głębokość pługa. I w tej kategorii fanty głębiej to już rzadkość;)

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: środa, 12 września 2012, 08:56 
Offline
chorąży
chorąży
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 14 stycznia 2007, 13:02
Posty: 282
Lokalizacja: Roztocze
Witam:) Ja z Ackiem już 3 lata pomykam:P Na niego jest jedna rada- w trybie CUSTOM wytnij 3 pierwsze kwadraty od lewej i kop wszystko na co będzie piszczał. Z biegiem czasu poczujesz kiedy masz pod cewką monetkę a kiedy kawałek folii aluminiowej. Najbadziej denerwuje właśnie to aluminium, bo jest tak, że pokazuje FOIL ale inne tego typu śmieci bardzo ładnie "dzwonią" w środku i po prawej stronie skali....( o polmosach i puszkach po piwie już nie wspomnę). Ale Wystarczy kilka wypadów i będziesz sam udzelał rad innym:) (jak to mi ktoś powiedział kilka lat temu)
Inną sprawą jest fakt, że Garrett mimo włączonej dyskriminacji lubi zapiszczeć na wszelkiego rodzaju żelastwo, tj. oczka od łańcuchów, denka puszek, większe kawałki żelaza, podkładki itp.
A co do sprzeczek na temat zasięgów, fajności, opłacalności i ogólej ***ości- moim zdaniem każdy chodzi na tym na czym może chodzić i ja po kilku latach użytkowania Garrett Ace 250 muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z tej wykrywki. i wiem że są inne, co szukają szybciej, głębiej, lepiej.... Ale mnie nic tak nie cieszy jak znajdowanie kolejnych fantów na przeszukanych poletkach które później zostały przeorane:D

Pozdrawiam Wszystkich, Peace&Love:P

Miguel

_________________
Non omnis possumus omnia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: środa, 12 września 2012, 19:15 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
I o takie wytłumaczenie mi chodziło;D
Dzięki miguel :piwko ja pomykałem w rybie biżuterii i też nie jestem zawiedziony.;)

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: piątek, 14 września 2012, 13:19 
Offline
chorąży
chorąży
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 14 stycznia 2007, 13:02
Posty: 282
Lokalizacja: Roztocze
Spoko:) Ja chodzę na CUSTOM-ie i wycinam 3 pierwsze kwadraty. Wczoraj chodziłem na trybie RELICS i szczerze mówiąc, nie zyskałem dużo mając ten jeden dodatkowy kwadracik :? Ludzie piszą że na tym trzecim od lewej kwadraciku znajdują drobne monetki, czy inne popierdółki ale najwidoczniej na moich terenach nie ma to sensu. Więc decyzja należy do Ciebie:P

_________________
Non omnis possumus omnia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: piątek, 14 września 2012, 18:37 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
ja kopie wszystko co piszczy czasem takie drobiazgi naprawdę ciekawe są:) po za tym często gęsto łażę po nocy więc nie patrze na kwadraciki tylko kopie co piszczy:D

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: piątek, 2 listopada 2012, 15:11 
Offline
podpułkownik
podpułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 9 września 2005, 19:29
Posty: 819
Lokalizacja: Warszawa
ja 250 siątki używam w trybie relicst mam ją chyba 7 lat albo więcej
odcięte dwa kwadraciki z lewej strony ,
bardzo dobry wykrywacz jak sie z nim osłuchasz ;)
jest tu zreszta mój obszerny artykuł o ACE 250
Pozdrawiam

_________________
Saperka pada niedaleko od sapera. :x


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: niedziela, 2 grudnia 2012, 12:05 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 23:41
Posty: 20
województwo: małopolskie
Witam ,też używam Ace 250 już 7 lat i jestem z niego zadowolony,tak jak wspominał yukon trzeba zejść z czułości bo na maxa przy każdym stuknięciu daje fałszywy sygnał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: wtorek, 4 grudnia 2012, 21:30 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
prawda ;) ej u was też jest tak że jak stukniecie lekko od spodu w środek cewki to piszczy?

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: wtorek, 4 grudnia 2012, 22:38 
Offline
kanonier
kanonier

Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 23:41
Posty: 20
województwo: małopolskie
dokładnie jak mam ustawioną wysoką czułość to piszczy przy każdym uderzeniu ale jak zejdę z czułości to jest ok .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ace 250
PostNapisane: sobota, 8 grudnia 2012, 14:10 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): środa, 6 października 2010, 12:13
Posty: 219
Lokalizacja: Chełm
sprzęt: Omega 8000
województwo: Lubelskie
no ja mam dwie kreski odjęte z czułości, ale jak tak przydzwonię od dołu w środek to piszczy.
appl przewertowałem wszystkie Twoje posty z ace, dzięki;)

_________________
Kiedy góra stanie się dołem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL