Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: wtorek, 22 września 2015, 19:05 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 12:06
Posty: 1581
Lokalizacja: Fajna
sprzęt: Jabel/Ace 150
województwo: Lubelskie
http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... st95995630
Unia Europejska w swojej szczodrości dała nam 4,5tys ludzi którzy w większości nie zasymilują się w kraju i będą tworzyć własne enklawy. Przy tym prawie połowa Polaków jest przeciw osiedlaniu się imigrantów Zadowoleni jesteśmy :all ?

_________________
Jedyne co stoi pomiędzy tobą a twoim celem to gówniana historyjka, którą sam sobie opowiadasz, o tym dlaczego nie możesz go osiągnąć. - Jordan Belfort


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 14:53 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 maja 2007, 13:14
Posty: 4010
Lokalizacja: Lublin
Tyle to na dzień dobry, bo każdy z nich będzie mógł sprowadzić rodzinę, a te nacje raczej nie mają po jednym dziecku.wydaje mi się, że o wiele więcej niż połowa nie chce ich w naszym kraju :all

_________________
Bóg, Honor, Ojczyzna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 15:50 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
Faktycznie, horror. Przybędzie jeden imigrant na jakieś 8,5 tysiąca Polaków. Straszne po prostu. Wcale się nie dziwię, że znaczna część społeczeństwa tak się tego boi :hah . A jak jeszcze sprowadzą rodziny...

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 16:15 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 12:06
Posty: 1581
Lokalizacja: Fajna
sprzęt: Jabel/Ace 150
województwo: Lubelskie
Rodziny na pewno sprowadzą, w unijnym prawie jest zasada łączenia rodzin jeśli można. Więc po fali mężczyzn ruszy fala kobiet, dzieci i starców i tych też trzeba będzie przyjąć bo w Europie będą czekać na nich ojcowie, synowie,bracia...
http://fakty.interia.pl/swiat/news-krop ... Id,1889902
Tu taki artykuł pokazujący jedną z imigranckich dzielnic we Francji cieszącą się złą sławą. Bardzo możliwe że za parę lat będą tak wyglądać nasze Mokotowy,Stogi, Kalinowszczyzna czy Nowa Huta.

_________________
Jedyne co stoi pomiędzy tobą a twoim celem to gówniana historyjka, którą sam sobie opowiadasz, o tym dlaczego nie możesz go osiągnąć. - Jordan Belfort


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 16:42 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
Człowiek z Jablem napisał(a):
Rodziny na pewno sprowadzą, w unijnym prawie jest zasada łączenia rodzin jeśli można. Więc po fali mężczyzn ruszy fala kobiet, dzieci i starców i tych też trzeba będzie przyjąć bo w Europie będą czekać na nich ojcowie, synowie,bracia...
http://fakty.interia.pl/swiat/news-krop ... Id,1889902
Tu taki artykuł pokazujący jedną z imigranckich dzielnic we Francji cieszącą się złą sławą. Bardzo możliwe że za parę lat będą tak wyglądać nasze Mokotowy,Stogi, Kalinowszczyzna czy Nowa Huta.


Nie. Nie przy naszym poziomie życia. Z naszych zasiłków nieroby się nie utrzymują, a pracujących ludzi nie ma się co bać. Cała sprawa jest rozdmuchana na tle walki o polityczne stołki.

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 17:25 
Offline
plutonowy
plutonowy

Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 13:05
Posty: 84
Lokalizacja: Rawicz
Możemy przyjąć więcej tych ludzi pod warunkiem że zaraz zaczną pracować na nas i nasze emerytury. Niemcy dawno to praktykują i dobrze na tym wychodzą. Niech mi nikt nie pieprzy że jak chce znalezć prace to jej nie znajdzie.
Kurdupel nie chce widzieć tych ludzi u nas a do tego poprzez komedianta chce cofnąć reforme emerytalną. Kupa śmichu gdyby nie widmo katastrofy finansowej w perspektywie kilku lat.

_________________
Chociaż bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulękne bo WYKRYWKA będzie ze mną...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 18:48 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 12:06
Posty: 1581
Lokalizacja: Fajna
sprzęt: Jabel/Ace 150
województwo: Lubelskie
Pingwin napisał(a):
Człowiek z Jablem napisał(a):
Rodziny na pewno sprowadzą, w unijnym prawie jest zasada łączenia rodzin jeśli można. Więc po fali mężczyzn ruszy fala kobiet, dzieci i starców i tych też trzeba będzie przyjąć bo w Europie będą czekać na nich ojcowie, synowie,bracia...
http://fakty.interia.pl/swiat/news-krop ... Id,1889902
Tu taki artykuł pokazujący jedną z imigranckich dzielnic we Francji cieszącą się złą sławą. Bardzo możliwe że za parę lat będą tak wyglądać nasze Mokotowy,Stogi, Kalinowszczyzna czy Nowa Huta.


Nie. Nie przy naszym poziomie życia. Z naszych zasiłków nieroby się nie utrzymują, a pracujących ludzi nie ma się co bać. Cała sprawa jest rozdmuchana na tle walki o polityczne stołki.

Będą dostawać kasę z Unii, 2,5 tys euro na osobę i po 9 miesiącach pobytu państwo ma im znaleźć robotę. Jak Polacy z Doniecka chcieli przyjechać do Polski za zamiatanie ulic to Eva Peron miała to gdzieś, a tu widać Syryjczyk czy Afgańczyk jest bardziej Polakiem niż tamci ludzie.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Imigran ... 62261.html

_________________
Jedyne co stoi pomiędzy tobą a twoim celem to gówniana historyjka, którą sam sobie opowiadasz, o tym dlaczego nie możesz go osiągnąć. - Jordan Belfort


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 19:32 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pingwin napisał(a):
Człowiek z Jablem napisał(a):
Rodziny na pewno sprowadzą, w unijnym prawie jest zasada łączenia rodzin jeśli można. Więc po fali mężczyzn ruszy fala kobiet, dzieci i starców i tych też trzeba będzie przyjąć bo w Europie będą czekać na nich ojcowie, synowie,bracia...
http://fakty.interia.pl/swiat/news-krop ... Id,1889902
Tu taki artykuł pokazujący jedną z imigranckich dzielnic we Francji cieszącą się złą sławą. Bardzo możliwe że za parę lat będą tak wyglądać nasze Mokotowy,Stogi, Kalinowszczyzna czy Nowa Huta.


Nie. Nie przy naszym poziomie życia. Z naszych zasiłków nieroby się nie utrzymują, a pracujących ludzi nie ma się co bać. Cała sprawa jest rozdmuchana na tle walki o polityczne stołki.


Kolego, wychodzi na to, że albo Ty albo ja, nie śledzimy tej sprawy na bieżąco.
Z moich wiadomości wynika, że każda rodzina imigrantów może otrzymać nawet 12 tysi na miesiąc. Media zwracają uwagę na to, że ok 75% tych ludzi to młodzi zdrowi mężczyźni. Co to oznacza ? A no to, że takie osoby mają największe szansę przedostać się tam gdzie chcą i tam się osiedlić, ściągając resztę rodziny.
Kilka dni temu, oglądałem reportaż, gdzie zrozpaczony ojciec płakał, że podczas imigracji utonął jego syn.
Media podchwyciły temat, grając na wrażliwości naszego społeczeństwa.
A ja się pytam tego imigranta - co z Ciebie za człowiek i ojciec, że naraziłeś własne dziecko na śmierć ?
Fakt jest taki że pird**ą się jak króliki i jedno dziecko w tą czy tą nie robi im różnicy. Oczekują współczucia, którego sami nie są w stanie okazać.
Proponuje przejrzeć YT, gdzie są filmy jak Ci ludzie traktują policjantów, którzy przynieśli im wodę do picia. To są osobniki, które nie proszą ale ŻĄDAJĄ.
Było kiedyś głośno o tym jak dwóch muzeumanów pobiło francuzkiego studenta ( we Francji !!!) tylko dlatego, że jadł kanapkę z mięsem, którego oni nie jedzą i obrażało to ich uczucia religijne...No nie....litości....
Ja, na przykład nie mam uczuć religijnych ale za to dobrze rozwinięte poczucie przynależności narodowej. I to wystarczy, żeby widzieć nadchodzące zagrożenie.

Kolego Pingwin....ilu takich imigrantów przyjmiesz pod swój dach ?

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 19:40 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 12:06
Posty: 1581
Lokalizacja: Fajna
sprzęt: Jabel/Ace 150
województwo: Lubelskie
Tu takie dwa filmiki coby bardziej zobrazować te zjawisko


_________________
Jedyne co stoi pomiędzy tobą a twoim celem to gówniana historyjka, którą sam sobie opowiadasz, o tym dlaczego nie możesz go osiągnąć. - Jordan Belfort


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 19:55 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
1. Co do pieniędzy, to jeden uchodźca w ośrodku ma dostać 70 zł kieszonkowego. Poza ośrodkiem 750 zł, jeżeli jest sam, a maksymalnie 2520 zł na 4-osobową rodzinę. Może powiedzcie koledzy, skąd wzięliście informacje o tych niesamowitych pieniądzach - moje pochodzą stąd: http://www.fakt.pl/polityka/co-polska-d ... 72057.html.
2. Jeżeli atakują policję, obrażają uczucia religijne innych lub są agresywni, reakcja powinna być oczywista - wydalenie z powrotem tam, skąd przyjechali.
3. Porównanie do królików nie robi na mnie wrażenia. Ortodoksyjni polscy katolicy robią to samo. Oczywiście, rodzice są zawsze odpowiedzialni za swoje dzieci, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
4. Po co mam przyjmować imigrantów? Są dla nich ośrodki.
5. W moim odczuciu - jak już napisałem - Polska nie jest zagrożona, a za inne kraje ani nie odpowiadam, ani nie mam prawa się wypowiadać.

Na koniec powtórzę - ilość imigrantów jest taka, że to zagrożenie istnieje tylko w ludzkich umysłach. Cytowana wyżej Francja ma około 10% imigrantów (w stosunku do ogółu ludności). To jakieś 6,5 miliona ludzi. A wy się boicie kilku tysięcy... Mam wrażenie, że większość wiedzy o problemie z imigrantami czerpiecie z Internetu. Spędziłem kilka lat w innych krajach - także tych z problemami imigracyjnymi - i te kilka tysięcy imigrantów z groszowym socjalem nawet mnie nie śmieszy. Spokojnie, koledzy - problem jest naprawdę celowo rozdmuchany.

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 20:53 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 12:06
Posty: 1581
Lokalizacja: Fajna
sprzęt: Jabel/Ace 150
województwo: Lubelskie
Tylko te "kilka tysięcy" za rok-dwa zamieni się w np 12 tys bo za mężczyznami przyjadą córki, synowie,żony itd. A potem ci ludzie będą tu mieszkać, zakładać rodziny a tam nie ma tak jak w Polszcze, dwoje-troje dzieci to max, bo za 1500 średniej krajowej nie wychowasz batalionu dzieci, tam jest po 7-8. To na ich tle my wypadamy nędznie pod względem dzietności.

_________________
Jedyne co stoi pomiędzy tobą a twoim celem to gówniana historyjka, którą sam sobie opowiadasz, o tym dlaczego nie możesz go osiągnąć. - Jordan Belfort


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: środa, 23 września 2015, 21:10 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
OK - niech będzie 12 tysięcy. Wobec 38 milionów Polaków to i tak kropla w morzu. Pamiętajmy przy tym, że żeby chcieli tu zostać, muszą pracować. A przy wspomnianym przez ciebie niżu demograficznym to nam raczej nie wyjdzie na złe. Zresztą czy większość z nich naprawdę będzie chciała tutaj zostać? Szczerze wątpię, patrząc na ich żądaniowe nastawienie, słusznie wspomniane przez K.O.B.R.A.

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: czwartek, 24 września 2015, 05:38 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 maja 2007, 13:14
Posty: 4010
Lokalizacja: Lublin
Dlaczego imigrantów nie przyjmie Kuwejt, Emiraty i inne bogate kraje muzułmańskie?Dlaczego nie przyjmie ich Izrael, który ustami swoich agentów w Europie tak ochoczo szkaluje polskich katolików, wyzywając ich od antyislamistów?Dlaczego michnik, olejnik, lis i setki innych zwolenników tęczy, mając warunki nie przyjmie jednej rodziny pod swój dach, za to z lubością cytują słowa papieża Franciszka o przyjmowaniu rodziny do każdej parafii?Piszesz kolego Pingwin, że 12 tys. jak na 38-milionowy kraj to niedużo.Zgoda, ale 2 - 3 tys.zdrowych byków umieszczonych w jednym miejscu potrafi zrobić niezłą zadymę, nawet z powodu, że zamiast polędwiczek wołowych na obiadek dostali tylko okrawki.

_________________
Bóg, Honor, Ojczyzna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: czwartek, 24 września 2015, 06:51 
Offline
st. sierżant
st. sierżant

Dołączył(a): czwartek, 16 października 2014, 17:06
Posty: 206
sprzęt: Jabel, All
system: W10
województwo: mazowieckie
Szanowny kolego Tisiu, zadałeś w pierwszej części komentarza kilka ciekawych pytań. Nie zamierzam z nimi polemizować.
Co do tych byków to przykład całkiem trafny. Ale spójrz realnie: największe zadymy w ostatnich czasach robią malutkie grupy wyszkolonych terrorystów. W dodatku coraz częściej robią to ludzie urodzeni w tym samym kraju, nie do odróżnienia na ulicy od innych. I tacy ludzie już są i działają w Polsce, jak niekiedy krótko przyzna ten czy inny funkcjonariusz.
Oczywiście muzułmańskie społeczności stanowią w wielu europejskich krajach wzrastający problem. Ale nas to na szczęście nie dotyczy i ponownie - nie uważam, żeby decyzja o przyjęciu tych kilku tysięcy ludzi stanowiła w naszych realiach jakieś zagrożenie.

P.S. Może tylko dodam, że ja nie bronię tej decyzji polskiego rządu. Ja tylko uważam, że sprawa jest rozdmuchana do niepoważnych rozmiarów.

_________________
Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy, niż rzeczywiście próbując je rozwiązać. Henry Ford


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: czwartek, 24 września 2015, 07:52 
Offline
pułkownik
pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 19:03
Posty: 936
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kol. Pingwin, zdania w tej kwestii nie zmieniam ale zbyt ostro na Ciebie naskoczyłem. Wybacz.
Swoją wiedzę w tym zakresie czerpie z mediów, jak każdy, chyba. Osobiście nie znam żadnego z tych uchodźców, jednak jeżeli taka osoba jak gen. Polko, twierdzi, że taka fala imigrantów to zagrożenie, to mnie to wystarczy. Przy czym, Polko odnosi się do ewentualnych zagrożeń terrorystycznych a ja mam na myśli ekonomiczne i społeczne. Chyba sam pisałeś, że jak uchodźcy chcą tu zostać muszą pracować. Ok, ale w tym jest rzecz właśnie, że to nasze państwo ma im skutecznie znaleźć pracę. Póki co, będą utrzymywani na koszt społeczeństwa, którego w gruncie rzeczy nienawidzą. Pytam się, czy w Polsce jest tak różowo, żebyśmy musieli dbać o inne narodowości ? Polacy wrócili z pracy za granicą ? Rząd, wypędził własnych obywateli, a teraz zajmuje się innymi. Trochę to chore.
Wiem też, jak było kiedyś krzewione chrześcijaństwo ale trzeba zwrócić uwagę to że np. wyprawy krzyżowe polegały na tym, że krzyżowcy, szli do odległego kraju a my w tej chwili przyjmujemy inny naród na naszej ziemi.
Proponuje przypomnieć sobie, jak to było kiedy Konrad Mazowiecki zaprosił do Polski sąsiadów z zachodu...
Teraz może być podobnie. Świadomie, dajemy sobie podrzucić konia trojańskiego.
Są kraje w UE, które jasno powiedziały, że przyjmą max. po kilkuset uchodźców i koniec. Te kraje mają chyba lepiej ugruntowaną sytuację gospodarczą niż my.
Ponadto, też bywałem tu i tam ale zawsze przed wyjazdem do innego kraju sprawdzałem jakie tam obyczaje panują, żeby nikogo przypadkiem nie obrazić lub nieopatrznie nie złamać jakichś zasad kulturowych. To się nazywa szacunek. Niestety w tej sytuacji prawdopodobnie nie możemy na to liczyć.
Z racji niżu demograficznego i masowych wyjazdów Polaków za granicę, tania siła robocza jest jak najbardziej potrzebna ale czy napewno będzie taka tania...?

_________________
Budowa wykrywaczy ramowych i tradycyjnych.Naprawa wykrywaczy impulsowych. Przeróbki, tuning... Cewki, stelaże itp.
GG- 10191556


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: czwartek, 24 września 2015, 11:20 
Offline
porucznik
porucznik

Dołączył(a): wtorek, 17 kwietnia 2007, 19:20
Posty: 525
Lokalizacja: lubelskie
tisio napisał(a):
Dlaczego imigrantów nie przyjmie Kuwejt, Emiraty i inne bogate kraje muzułmańskie?Dlaczego nie przyjmie ich Izrael, który ustami swoich agentów w Europie tak ochoczo szkaluje polskich katolików, wyzywając ich od antyislamistów?Dlaczego michnik, olejnik, lis i setki innych zwolenników tęczy, mając warunki nie przyjmie jednej rodziny pod swój dach, za to z lubością cytują słowa papieża Franciszka o przyjmowaniu rodziny do każdej parafii?Piszesz kolego Pingwin, że 12 tys. jak na 38-milionowy kraj to niedużo.Zgoda, ale 2 - 3 tys.zdrowych byków umieszczonych w jednym miejscu potrafi zrobić niezłą zadymę, nawet z powodu, że zamiast polędwiczek wołowych na obiadek dostali tylko okrawki.


Przecież to jest typowe bicie piany, cały czas tylko "DLACZEGO, DLACZEGO I DLACZEGO" - obowiązuje Nas Traktat Lizboński i pamięć o polakach którzy na przestrzeni dziejów również korzystali z emigracji ekonomicznej (jestem jednym z takich) jak i emigracji z powodów politycznych. Polak jak zwykle zapomina że w krajach muzułmańskich na kontraktach zarabiał grubą kasę i jakoś wtedy nikomu nie przeszkadzało że mieszają się kultury i obyczaje.
Reasumując, jak zwykle ludzie którzy nie angażują się w politykę ani na szczeblu krajowym jak i regionalnym mają najwięcej do powiedzenia oczywiście wszystko krytykując - nie pierwszy to temat który powinien być zablokowany przez moderatora, ponieważ nic nie wnosi i nie ma nic wspólnego z ideą jaka przyświecała powstaniu tego Forum

Amen.

P.S. Pewnie wsadziłem kij w mrowisko - pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: czwartek, 24 września 2015, 12:11 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 12:06
Posty: 1581
Lokalizacja: Fajna
sprzęt: Jabel/Ace 150
województwo: Lubelskie
Tylko powiedz mi czy któraś z polskich emigracji zachowywała się tak jak uchodźcy z Azji? Np armia Andersa - tam nie mieli co 20 kroków na granicy wolontariusza lub jakiegoś lokalesa rozdającego kawę i kanapki tylko jechali w wagonach towarowych - mimo to zachowywali się normalnie, nie urządzali jakichś dzikich rozrób ani nie atakowali. Tak samo teraz, nie słyszałem aby Polacy w Londynie czy w np Sztokholmie tworzyli jakieś zamknięte enklawy w których krajowiec może dostać w papę.

_________________
Jedyne co stoi pomiędzy tobą a twoim celem to gówniana historyjka, którą sam sobie opowiadasz, o tym dlaczego nie możesz go osiągnąć. - Jordan Belfort


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: czwartek, 24 września 2015, 14:29 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 14 maja 2007, 13:14
Posty: 4010
Lokalizacja: Lublin
ando napisał(a):
Przecież to jest typowe bicie piany, cały czas tylko "DLACZEGO, DLACZEGO I DLACZEGO" - obowiązuje Nas Traktat Lizboński i pamięć o polakach którzy na przestrzeni dziejów również korzystali z emigracji ekonomicznej (jestem jednym z takich) jak i emigracji z powodów politycznych. Polak jak zwykle zapomina że w krajach muzułmańskich na kontraktach zarabiał grubą kasę i jakoś wtedy nikomu nie przeszkadzało że mieszają się kultury i obyczaje.
Reasumując, jak zwykle ludzie którzy nie angażują się w politykę ani na szczeblu krajowym jak i regionalnym mają najwięcej do powiedzenia oczywiście wszystko krytykując - nie pierwszy to temat który powinien być zablokowany przez moderatora, ponieważ nic nie wnosi i nie ma nic wspólnego z ideą jaka przyświecała powstaniu tego Forum

Mówisz, że bicie piany...w takim razie odpowiedz chociaż na jedno moje " dlaczego " .A jeszcze odnośnie Izraela - nielegalny imigrant w tym kraju zostaje natychmiast osadzony w więzieniu, gdzie może spędzić do 3 lat, natomiast za pomoc w przeprowadzeniu, lub ukrywanie imigrantów grozi tam od 5 -15 lat.Jakoś gw, czy inny tvn o tym nie wspomina, a mi takie postępowanie przypomina działania hitlersynów, którzy Polaków, jako jedyną nację karali śmiercią za pomoc, lub ukrywanie Żydów.Piszesz o imigracji ekonomicznej Polaków.Zgoda, ale my asymilujemy się ze społeczeństwem w krajach w których wyjeżdżamy zarobkowo, natomiast muzułmanie tworzą swoje zamknięte enklawy.Ponadto, nasza kultura jest związana z kulturą zachodu, że o korzeniach wiary już nie wspomnę.A ich kultura wygląda tak: można uprawiać pedofilię - sam Mahomet miał 9 letnią żonę, kilka dni temu jeden z uchodźców zgwałcił w Niemczech 7-letnią dziewczynkę, którą matka na chwilę spuściła z oczu, gdy ta jeździła na rowerze, w Belgii sąd uniewinnił skazanego muzułmanina oskarżonego o skatowanie swojej żony, tłumacząc to faktem, że w ich kulturze tak jest przyjęte, w Paryżu 4 muzułmanki pobiły Francuzkę za to, że opalała się w bikini.W Szwecji zastraszająco rośnie ilość gwałtów popełnianych przez muzułmanów, gdyż jak to twierdzą - kobieta, która nie zakrywa twarzy prowokuje ich do tego typu zachowania...Wystarczy?A co do zablokowania tematu - nie naruszamy żadnych zasad forum, a chyba nie zaprzeczysz, że jest to w tej chwili temat nr.1 na całym świecie, więc dlaczego strony zainteresowane nie mogą się w tej kwestii wypowiedzieć?

_________________
Bóg, Honor, Ojczyzna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: czwartek, 24 września 2015, 17:04 
Offline
porucznik
porucznik

Dołączył(a): wtorek, 17 kwietnia 2007, 19:20
Posty: 525
Lokalizacja: lubelskie
Tisio czytaj ze zrozumieniem - co ma Izrael do traktatu Lizbońskiego. Nas obowiązują umowy międzynarodowe i musimy je respektować czy nam się to podoba czy nie. Przytaczasz przykłady przestępstw obcokrajowców tak jakby sami Polacy nie popełniali okropieństw, w każdym środowisku czy większej społeczności zdarzają się dewiacje.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyjmiemy 4,5tys uchodźców
PostNapisane: czwartek, 24 września 2015, 18:27 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 10 marca 2006, 08:29
Posty: 562
Lokalizacja: Rheinland-Pfalz
Podstawowe nieporozumienie to nazywanie tych ludzi "uchodźcami", gdyż prawdziwych uchodźców uciekających przed bombami
w Syrii jest w tej całej gromadzie tylko promil. Cała reszta to imigranci ekonomiczni głównie z Afryki (Somalia), Erytrei, Kosowa, Serbii, Albanii, Afganistanu, Iraku, Pakistanu (itd.) wykorzystujący zaistniałą sytuację w Syrii, oraz zwabieni dostatnim życiem na koszt europejskiego podatnika. Ludzie ci skutecznie podszywają się za Syryjczyków (nabywając fałszywe dokumenty Syryjskie)
gdyż większość Muzułmanów zna biegle język Arabski, a europejski urzędnik rejestrujący ich po przekroczeniu granicy EU
nie jest w stanie rozróżnić którym z ponad 20 dialektów jęz. Arabskiego posługuje się dany osobnik aby określić jego tożsamość narodową.
Druga sprawa; gdyby mi osobiście na głowę spadały bomby, cieszył bym się ze skrawka ziemi pod mostem na kartonie w
pierwszym napotkanym kraju w którym nie ma wojny. Brudno, głodno, zimno - ale bezpiecznie. Ciekawą natomiast sprawą jest iż owi "uchodźcy" koniecznie MUSZĄ do Niemiec! tak jakby owe kilka set km dalej robiło aż taką różnicę w kwestii ich bezpieczeństwa? Kwestię iż 75% z nich to młodzi butni mężczyźni w kwiecie wieku - pomijam, widać taka u nich mentalność -
u nas np. podczas Powstania nawet 11 latkowie biegali z butelkami z benzyną przeciwko okupantowi. U nich najwyraźniej wystarczy przejechać 2000km aby u kresu wędrówki grać w szachy w obozie dla "uchodźców".

Piszecie tutaj "co to takiego te kilka tysięcy w 38 milionowym kraju?!" - ano nic, kropla, rozejdzie się tak większość z nas
tego nie zauważy. Pomijając już nawet ową kwestię iż mają prawo z czasem pościągać do nas swoje rodziny, to czy naprawdę wierzycie w to, iż na owych kilkunastu tysiącach się skończy? :) Przedwczoraj podczas szczytu EU był to tylko test, test który (jak zwykle) oblaliśmy wystawiając do pocałowania tyłek naszym sąsiadom z V4. Owo podzielone już 140 tyś to dopiero początek, wszak owa imigracja się nie zakończyła tylko nadal trwa a najlepsze. Codziennie do Grecji, Włoch, i innych krajów nieustanie dobijają nowe łodzie wypakowane po brzegi. Koniec końców nie ma się czemu dziwić, wszak widok Niemców witających imigrantów na stacji kolejowej w Monachium kwiatami i transparentami "herzlich willkommen" w TV, zmotywuje jeszcze niejednego do drogi przez morze za niemieckim socialem.

Ps; Ostatnio jedna pani o blond włosach w TVP przekonywała nas iż nie mamy się czego bać - wszak owi uchodźcy to w większości światowi i wykształceni ludzie z wysokich kręgów kulturowych dzięki którym nasza gospodarka się rozwinie
- lekarze, prawnicy, informatycy, inżynierowie itd, itp... ja jakoś po widoku pociągu który wiózł ów sól tej arabskiej ziemi...
śmiem mieć wątpliwości.

Pozdrowienia z Niemiec.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL