Historia Przygoda Pasja... Odkrycia i poszukiwania

Treasure hunting, metal detectors, history...




Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 06:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Na co uwazac???
PostNapisane: czwartek, 19 maja 2005, 22:58 
Offline
generał broni
generał broni

Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2005, 17:02
Posty: 2277
Mam pytanie na co nalezy szczegolnie uwazac i czego nei robic zeby samemu nie zrobic sobie krzywdy w lesie kopiac dolek w miejscu gdzie pojawi sie sygnal. Jako zerowy znawca tematyki nabojow, pociskow i podobnych znalezisk pytam co moze nam zrobic krzywde?

Zapalniki, naboje, splonki, szkodliwe gazy bojowe co tak naprawde jest grozne?
Dzieki za odpowiedz.

_________________
http://www.kowalstwo-lublin.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 20 maja 2005, 10:48 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Witam,
Zawsze trzeba uwazac szczegolnie jak sygnal jest duzy i gleboki, w "przypalowych" miejscach zapomnij o wycinaniu saperka korzeni jak siekierka. Trzeba uwazac jesli w dolku pokazuje sie owalny ksztalt, wtedy lepiej odlozyc saperke i palcami wymacac ksztalt znaleziska, jesli dalej masz watpliwosci zostaw to w spokoju! Ja najbardziej obawiam sie uzbrojonych ruskich granatow, mozdzierzowek i pociskow np. plot 20mm - cholerne urwilapki!
Co do amunicji strzeleckiej to podalem bardzo przydatny link http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... .php?t=296 sorki ale po ogladalnosci mam wrazenie ze jest on niedoceniony:( Trzeba pamietac - ladowali do roznych pociskow oprocz mat. wybuchowych rowniez np. fosfor ktory niedosc ze jest trujacy to zapala sie przy zetknieciu z powietrzem i powoduje trudno gojace sie oparzenia (tu mam na mysli dosc czeste znaleziska jakim jest ammo od radzieckich rusznic przeciwpancernych).
Taka sugestia - nigdy niekopac w centrum sygnalu! Lepiej kopnac jest szeroko i podbierac ziemie w kierunku fanta niz przywalic ostrzem lopaty w rozrywke lub zniszczyc ladnego fanta.
Jesli juz trafie rozrywke staram sie oznaczyc ja i w ten sposob ostrzec innych poszukiwaczy - klade w dole nad rozrywka grube dragi ktore po zasypaniu wystaja nad ziemie, zero szans na kopanie lopatka bo raczkami trzeba je powyciagac:)
I na koniec wielka prosba! Ludziska myslec! Myslec i szanowac innych bo zdrowie i zycie to najcenniejsze co mamy...
Pozdrawiam
Piorek

P.S. Jak mnie zona pyta ile bede w lesie to mowie ze bede kopal do dwoch rozrywek czyli 40 min do godziny:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 27 maja 2005, 20:30 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
Bez komentarza....:/


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 27 maja 2005, 20:32 
Offline
generał broni
generał broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 stycznia 2005, 10:25
Posty: 1840
Lokalizacja: Mazowsze
next......
I pozniej dalem sobie spokoj:/


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu. Zarejestruj się


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2011 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL